Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pytanie. W moim B5 1.9tdi AJM w momencie kiedy zapali mi sie rezerwa moge zatankować tylko 51l .. - bak ma pojemność 62l ..

Da się jakos to przestawić żeby rezerwa miała mniej jak 11L ?

Nie wiem na ile wskazówka oszukuje więc przy rezerwe odrazy tankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wg moich wyliczeń przez 2 lata, przy tankowaniu tylko do pełna, FIS jest niemal bezbłędny. Błąd ok. 0.1L/100km

Czyli można uznać że pokazuje idealnie.

Zawsze po zatankowaniu należy zresetować średnie spalanie na poz. 2 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doncaster do chrzanowa trasa ok 1800km po 1250km dosyć spokojnie 100-110km/h zatankowałem 53.5L czyli 4.27L na 100km wiec rewelacja, w Polsce cisnolem bo już miałem dość jazdy 130-150km/h spalanie 4.9l :)

---------- Post dopisany at 08:53 ---------- Poprzedni post napisany at 08:38 ----------

Da się vagiem przestawić w sekcji 17 cod 30 chyba tam jest od 120 do 136 im mniej tym pokazuje Ci więcej paliwa, ja mam na 128 ustawione t tak jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 30l BP ultimate zrobiłem 509 km, czyli 5,89l/100km. Prawie sama trasa ok 110km/h czasem mocniej do 160. Na pokładzie dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie. W moim B5 1.9tdi AJM w momencie kiedy zapali mi sie rezerwa moge zatankować tylko 51l .. - bak ma pojemność 62l ..

Da się jakos to przestawić żeby rezerwa miała mniej jak 11L ?

Nie wiem na ile wskazówka oszukuje więc przy rezerwe odrazy tankuje.

Vagiem można coś wymodzić, przynajmniej w B6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz udało się 1350 na jednym tankowaniu. Trasa Warszawa-Jastrzębia Góra, zwiedzanie okolicy, Hel, Łeba, powrót. Jak wracałem i widziałem taki wynik to myślałem, że pływak się zrypał. W jedną stronę na emeryta, z powrotem 100-120. Świetny wynik 4,5l/100 w trasie jak na avanta z gratami na tydzień, mną i moją Pańcią tak zabytkowym pojazdem jakim są nasze wozidełka z 1999 :) Silniki nowej generacji czasami tyle nie palą, tymbardziej takiej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej poprzedniej B5 AFN na pełnym baku w cyklu mieszanym z przewagą cyklu miejskiego ok 1000km jazda czasami spokojna, czasami bardzo dynamiczna. W mojej obecnej B6 AVF w cyklu mieszanym z przewagą cyklu miejskiego również ok 1000km jazda raczej spokojna tylko czasami mocny but. Różnica jest taka, że w B5 jest zbiornik 63L a w B6 jest 70L więc różnica w spalaniu jest. Poza tym w AFN nie było dużej różnicy między dynamiczną jazdą a raczej spokojną, natomiast w AVF różnica między dynamiczną a spokojną jazdą jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ostatni raport 1230km do rezerwy i weszło 62l trasa przejechana w 13 godzin połowa z tego z pełnym załadunkiem 5 osób , i bagaże a połowa na pusto

Dodam że poruszałem się po drogach polskich i niebyły to ani ekspresówki ani szybkiego ruchu .

łącznie z przejazdem przez kilka większych miast.

koła 17" na piętnastkach:wink: było jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemano. pełny bak pod korek- 880 km przejechane. wiekszosc miasto i to dynamiczne a czasem nawet dośc dynamicznie, w tym 200km trasa, no i jesli mozna nazwac to trasa to codzniennie po8 km w jedna strone do roboty dorga miedzynarodowa A2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie z trasy 850km Warszawa-Leba i powrot wg fis 10,4l wg tankowania 10,7l na 100

Na pelnym baku paliwa mialem 30km pozostalych do 0 na Fis, do baku weszlo niecale 61l paliwka

Smok- jazda wcale nie jakas mega but, dziecko na pokladzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie z trasy 850km Warszawa-Leba i powrot wg fis 10,4l wg tankowania 10,7l na 100

Na pelnym baku paliwa mialem 30km pozostalych do 0 na Fis, do baku weszlo niecale 61l paliwka

Smok- jazda wcale nie jakas mega but, dziecko na pokladzie ;-)

raczej sporo

ja mam awd i wczoraj mała trasa 50/50 autostrada i droga krajowa, gdzie na autobahnie 200-220, pozostała przy każdej opcji wyprzedzenia korzystałem i spalanie 10.3

natomiast trasa krk-split (cro) prędkości 140-160 średnie z całości 8,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory panowie za OT, ale czy rezerwa zawsze zapala się w tym samym miejscu??? czy pomiar taki, zapala mi się rezerwa wlewam np 7 L i jeżdzę do następnej rezerwy i wtedy wyliczam sobie spalanie jest jakoś w miarę dokładny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar spalania, bez żadnych kombinacji jest prosty jak budowa cepa! Jeśli nie masz fisa, to lejesz bak do pełna aż do odbcia dystrybutora, zerujesz sobie km na balcie i jeździsz tyle ile Ci się podoba, najlepiej oczywiście przejechać cały bak bo wtedy średnia jest bardziej miarodajna do Twojego stylu jazdy. Lejesz ponownie bak do pełna aż do odbicia. Ilość wlanych literków dzielisz przez wartość km na balacie i mnożysz x 100. Tak oto w moim AVF jak bym nie jeździł zawsze wychodzi mi spalanie w okolicach 6,5l/100km i ładnie pokrywa się ze wskazaniem z FIS.

Tak jeszcze w ramach statystyk na zwykłej trasie udało mi się zejść najniżej do 5.0l przy jeździe około 80-110km/h.

W starym AFN 110KM ze spalaniem było pieknie, bo tym samym sposobem liczenia zazwyczaj wychodziło mi spalanie średnie z całego baku 5,5l/100km. Najniższe średnie spalanie jakie mi wówczas wyszło po przejechaniu całego baku to 4,9l/100km było to latem i jeździłem praktycznie w 80% znane mi polskie trasy narmalnym tempem bez przesadnego butowania przejechałem wtedy trochę ponad 1300km na baku... piekne czasy dieselek był po 4.29zł....:cool:

pzdr:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie z trasy 850km Warszawa-Leba i powrot wg fis 10,4l wg tankowania 10,7l na 100

Na pelnym baku paliwa mialem 30km pozostalych do 0 na Fis, do baku weszlo niecale 61l paliwka

Smok- jazda wcale nie jakas mega but, dziecko na pokladzie ;-)

raczej sporo

ja mam awd i wczoraj mała trasa 50/50 autostrada i droga krajowa, gdzie na autobahnie 200-220, pozostała przy każdej opcji wyprzedzenia korzystałem i spalanie 10.3

natomiast trasa krk-split (cro) prędkości 140-160 średnie z całości 8,5

Ja ogolnie rozpedzam sie dynamicznie, na autostradzie min 170, ale znowu w podlodze noga tez byla duzo razy, a reszta drog tak do 140. Wiec to spalanie cos spore mam. Z autkiem nie mam zadnych problemow, wszystkie plyny filtry itp swieze, zero luzow wyciekow itd

Zauwazylem ze malo pali jakbym jechac 90-120 , nie wyprzedzal na pale, nie robil gazu w podlege itd :-) ale to bez sensu ;-)

Jezdze tez octavia 2011 2.0tdi i ta sztuka przy nodze w podlodze i predkosciach ponad 200 nie spalila mi nigdy wiecej jak 7,3l a tak normalnie przy agresywnej jezdzie ale nie non stop 220 to pali 6.

No ale coz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...