Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

AFN w serii na trasie plus kawałek miasta 1100 km, a w mieście tak średnio 750 km, czyli około 7,1 l/100 km. Czyli chyba mieści się w normie diesla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak smigalem 140-180 km/h to pokazalo spalanko 6l, jak jezdze tak do 110-120 to pokazuje nawet i 4,5 . A jak zalalem pelny bak to przejechalem ponad 1000km az do zapalenia sie rezerwy, ledwo sie zapalila i juz znow do pelna zalalem. Wszystko zalezy jak jade, jak do pracy to nie ma gdzie wyprzedzac za bardzo i lece kolo 100km/h i czasem do 60 zwalniam i wtedy mi pokazuje 4,5 . silnik AWX, srednio przyjmuje ze mi pali 6 l trasa/miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak smigalem 140-180 km/h to pokazalo spalanko 6l, jak jezdze tak do 110-120 to pokazuje nawet i 4,5 . A jak zalalem pelny bak to przejechalem ponad 1000km az do zapalenia sie rezerwy, ledwo sie zapalila i juz znow do pelna zalalem. Wszystko zalezy jak jade, jak do pracy to nie ma gdzie wyprzedzac za bardzo i lece kolo 100km/h i czasem do 60 zwalniam i wtedy mi pokazuje 4,5 . silnik AWX, srednio przyjmuje ze mi pali 6 l trasa/miasto

Chce taki auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak smigalem 140-180 km/h to pokazalo spalanko 6l, jak jezdze tak do 110-120 to pokazuje nawet i 4,5 . A jak zalalem pelny bak to przejechalem ponad 1000km az do zapalenia sie rezerwy, ledwo sie zapalila i juz znow do pelna zalalem. Wszystko zalezy jak jade, jak do pracy to nie ma gdzie wyprzedzac za bardzo i lece kolo 100km/h i czasem do 60 zwalniam i wtedy mi pokazuje 4,5 . silnik AWX, srednio przyjmuje ze mi pali 6 l trasa/miasto

Chce taki auto

Dokładnie :D Ja też chce taki egzemplarz :D Te 4,5 to chyba jemu wyszło z górki, za 2 TIRami, ze zresetowanym przed chwilą licznikiem spalania i na odcinku 500 M hehehehehehe. Nie moge z takich ludzi ;)

U mnie najnizsze jakie miałem to 5,4-5,5 ale to jazda emerycka 70km/h poza miastem.

Tydzień temu Bydgoszcz-Piła-Bydgoszcz - 5,9l (przy mocnym butowaniu podczas przyspieszania)

Miasto standardowo około 8,5 wychodzi średnio. Jednego dnia mi spali 10l / 100, a innego 7,7l / 100 (jak np w dniu dzisiejszym gdzie ruch prawie zerowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna nie osiagnac 4,5 litra w TDI 1.9 skoro w 3.0TDI wprawdzie mega sie starajac zrobiłem 4.9 na trasie.Na 17 kolach gumy 225...oczywiscie dane z Fisa..

Jak ktos umie naprawde jezdzic metodą ecodrivingu to mysle ze pikus przy 1.9TDI.Oczywiście to zabawa na trasę 100-150 km dłużej to męczące :P

W A3 1.6 Ambition na 17 kolach 225 zrobiłem 4.4 kiedyś.

A jak ktoś nie wierzy jego sprawa :)

Sprawdza sie powietrze w oponach,zamyka szybkę,wyłacza klimę i reszta jest zabawą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj rekord to 560km na pelnym baku , vmax ponad 260 licznikowe do 100 ponizej 7s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że wierzę, że nie wierzysz...chyba masz bak 70litrów:D Najwięcej na 62 litrach zrobiłem 1320km, ale jazda dosyć relaksacyjna:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązujac do mojej wypowiedzi taki maly filmik pogladowy

sorry za muzyke w tle bo tak naprawde to prawdziwe granie jest od 5k rpm ;:wink: od 80 voll gazzoomicon.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlałem 60 litrow i mam przejechane 1220 km juz nie wiem czy to mozliwe xD ale dla mnie rewelka silnik 1z :) nie jezdze w stylu emeryta:)

0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że 1Z potrafi być bardzo oszczędny jak się jeździ samemu, ew z jednym pasażerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędkość- 80-110 km/h

Trasa: Puchheim(Munich)- Opole(A4)

Paliwo: Shell FuelSave 95

jazda bez klimy

i moj 2.8 quattro 193 km spalił 7,5l/100 km :D

dodatkowo dodam że jechałem z Pyskowic do Puchheim(monachium) z szybkością 130-140km/h i spalił 9,4l/100 km

testy przy wyższych prędkościach zrobię w najbliższym czasie :)

v-max jaki mi sie udało osiągnąć tym super autkiem to 245km/h na trasce a4 wrocław-gliwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FIS'a to mój bracik wracając z Belgii śpieszył się i sobie nie żałował trzymał 160-180km/h, parę wycieczek powyżej 200 bo chciał zobaczyć ile maksymalnie pójdzie moje auto... :/ i spalanie na FIS'ie mu wyszło 5.9 L Natomiast z wyników km i z wlanego paliwa jak byk wychodziło około 9L. Mówił potem że im szybciej jechał tym bardziej średnie na FISie spadało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędkość- 80-110 km/h

Trasa: Puchheim(Munich)- Opole(A4)

Paliwo: Shell FuelSave 95

jazda bez klimy

i moj 2.8 quattro 193 km spalił 7,5l/100 km :D

dodatkowo dodam że jechałem z Pyskowic do Puchheim(monachium) z szybkością 130-140km/h i spalił 9,4l/100 km

testy przy wyższych prędkościach zrobię w najbliższym czasie :)

v-max jaki mi sie udało osiągnąć tym super autkiem to 245km/h na trasce a4 wrocław-gliwice

Fisem nie ma się co kierować. Najlepiej to sprawdzić przy dystrybutorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem przy dystrybutorze i fis okłamywał o 0,1 l/100km. Dlatego w tym wypadku było tak samo, przejechałem 756km a w baku zostało ok 3 litry paliwa tak więc proste wyliczenie z proporcji : przejeżdżając 756km na 57 litrach wychodzi spalanie 7,5l/100km. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seira AWX 133KM spalanie w trasie 5.9L, 1350 na baku z czego ostatnie 150 po miescie. Po koksach spalanie 8.5L, trasa jeszcze nie probowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne szalone 101 konie AVB, opony 195, połowa baku i jedna osoba na pokładzie, przy mega oszczędnej jeździe w trasie (max prędkość 70km/h) fis pokazał wartość 4.0L przy trasie pokonywaną z kompletem pasażerów i prędkością przelotową ok 110km/h pokazuje 5,5L, po Krakowie przy oszczędnej jeździe pokazuje 6,5-8L (wszystkie wskazania wzięte z FIS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moge cos powiedziec kolo 235/35/19..:wink: 8-9l w miescie spokojna jazda

troche szajby i 14 spija na stowke

w trasie nie szalejac za mocno nawet 6.5<oszczednie>ale ze stala predkoscia styl 'szybkie przemieszczanie' 8l

..z klima czy bez nie wielka roznica hyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...