Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Dzisiaj dojechałem na oparach do stacji benzynowej tzn. na rezerwie zrobiłem 70 km bo sobie skasowałem jak zaświeciła. I tankuje. Troszkę poodpowietrzałem bo miałem dużo czasu. Weszło 65,86 Litra !!!! Czy to możliwe ? Był chyba gdzieś wątek ile wchodzi do baku ale znaleźć nie mogę. Odnośnie spalania to do włączenia rezerwy robię prawie zawsze 840 km po programie. Przed programem robiłem trochę mniej. Jazda prawie miejska. Ciekawe ile teraz zrobię km na tym zbiorniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 6 lat jeżdzę trasę Polska-Austria 550 km w jedną stronę. 80 % autostrada, ok. 130-140 km/h. Dwóch chłopa i bagaż. Spalanie 5.3 do 5.6 L. W czwórkę plus pełen bagażnik 6 L. Czasem jak jest dobra cena tankuję w Austrii, spalanie identyczne. Tankowałem też w Niemczech, spalanie bez zmian. Opony zawsze 195/65. Kleber letnie, Pirelii zimowe spalanie takie same. Fulda letnie Goodyear zimowe, na Goodyear 0,3 L więcej ale dobrze trzymają. Obecnie opony Dunlop, pierwsza trasa i spalanie będzie podobne. Tankowanie zawsze pod korek, 1100 km zanim zaświeci kontrolka. Nie wiem ile ma rezerwa, ale wlewam ok. 61 L do pełna. Nalatałem 200 000 traktorkiem w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xlukk ciekawe rady: dwumas dostaje po d*pie. Wg Ciebie jeżdżenie z gazem w podłodze oszczędza silnik i podzespoły samochodu; SKRZYNIE ORAZ SPRZĘGŁO? Idąc ta drogą auta WRC wogóle nie powinny siępsuć oraz być bezawaryjne:facepalm:

W miniony czwartek przegląd w ASO: samochód w kondycji bardzo dobrej, zero usterek zero zastrzeżeń min do koła dwumasowego.

Tym Audi jeżdżę od nowości JA, odebrałem je 24 stycznia 2002 roku i od tego momentu nigdy mnie nie zawiodło. Nie licząc zawieszenia oraz materiałów eksploatacyjnych, audi w oryginale. są pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xlukk ma rację, jeżdżąc a małymi prędkościami na wysokim biegu po d*pie dostaje m. in dwumas lepiej wrzucić piętro niżej i ślinik będzie zdrowszy przy okazji mniej paląc:wink: Nie porównuj tego do ciągłej jazdy z gazem w podłodze bo wtedy silnik też nie ma lekko i spalanie podobnie jak i zużycie/ obciążenie podzespołów jest oczywiście większe niż podczas przeciętnej, normalnej jazdy.

Podsumowując jazda z niskimi prędkościami na wysokich biegach jest często mniej ekonomiczna i szkodliwa dla silnika niż jazda na "biegu niżej" i normalnych obrotach przy których silnik się nie męczy:wink:

Żeby nie było OT 1Z średnie spalanie ok 5-5,2l/100km 1200 na baku ropy z UA (100km za ok 20zł:grin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój rekord na trasie do Złotych piasków ( 4 osoby i pełny bagażnik) na romuńskim ON premium (1300 km na baku) spalanie wg fis 5,2 (a fis u mnie zawyża o 0,5). Ale tam ON o niebo lepsze. Predkość srednia wychodziła 95km/h a to wbrew pozorom sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj dojechałem na oparach do stacji benzynowej tzn. na rezerwie zrobiłem 70 km bo sobie skasowałem jak zaświeciła. I tankuje. Troszkę poodpowietrzałem bo miałem dużo czasu. Weszło 65,86 Litra !!!! Czy to możliwe ? Był chyba gdzieś wątek ile wchodzi do baku ale znaleźć nie mogę.

Bak ma pojemność 70 litrów, więc jak najbardziej możliwe :wink:

Jeszcze nie jechałeś tak zupełnie na oparach - to tylko komputer i wskaznik Cie oszukiwały. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo 23 maja jadę do Poznania to zrobię test FIS owi czy realnie podaje wskazania spalania. W jedna stronę będzie 500km wiec zakatuje do pełna i po powrocie to samo i wyjdzie szydło zworka.

A wiec przejechany dystans to 1015 km średnia prędkość 77kmh FIS pokazywał cały czas 5.5 na ostatnich kilometrach 5.4 l skoczyło.

W realu wyszło 5.51 l na sto wiec FIS raczej dokładnie pokazuje może trochę przekłamuje zaniżają wynik spalania o około 0.05 litra wiec to prawie nic.

FIS zdał egzamin można mu wieżyc 98%:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie miałem okazji jechać jeszcze na pełnym baku, ale ostatnia trasa można powiedzieć prawie mix, wylot z wrocławia S8, pozniej 8, Jazda po wioskach i powrót znów S8 do Wrocławia . około Pół zbiornika + klima + dwie osoby bagaże i pies w automacie do zapalenia kontrolki wyszło mi 320 km spalanie 5,6/5,8. Trasa na tempomacie 130km/h. Ogólnie zaskoczony jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T quattro BFB chip na 190hp skrzynia 6 manual --> 75% trasa (140-160km/h) 25 % Wrocław wyszło 581 km na 52 litrach czyli okolo 9L /100 myśle, że to nie najgorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avf zrobił trasę prawie 1300km na baku, bez oszczędzania, wyprzedzanie gdzie się da - z głową :)

wyszło poniżej 6l /100km załadowanym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do testów na 3 dni b8 2.0 tdi 136km fwd.

Sprawdziłem trasę, którą codziennie pokonuje moją A4 - krk-wad jadąc generalnie przez małe wioski po za miastem.

Wynik 5.1-5.3, moje 2.0Tq dzień wcześniej 6.6-6.8

Sprawdziłem też spalanie w mieście, Wola Justowska-Cracovia-Galeria krk-Mogilskie-Dietla i koło Wawelu do domu w godzinach popołudniowych czyli mocno korkowych.

Wynik 10.2, moja A4 ~12-12.5

Strach jednak wyprzedzić więcej niż jedno auto.

Przejechałem się również autostradą kponad 100 km tak jak zwykle jadę swoim, wynik 9.9

Od tego dnia przestaje wierzyć w bajki, że 2.0tdi pali 6/100 przy dynamicznej jeździe prędkościach 180-200:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lato miasto ~10,5-11L, trasa ~8L

Ale ostatnio jadąc do Kędzierzyna-koźla z Gdańska (A1 do Torunia pózniej droga 91 do Łęczycy i dalej juz wioskami) udało mi sie zejść do 7.4 l gazu/100km sprawdzone tankowaniem :) a tam gdzie można było na 120 się nie kończyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zatankowany do pełna na Orlenie. Przejechałem 675 km i zalałem 53.4 litra. Wynik 7.9 :naughty: , co do cyklu jazdy 4x100 km do dziewczyny :kox: i reszta na odcinkach około 25-30km /tyle mam do pracy/. Prędkość około 120 km/h, przy wyprzedzaniu w zależności od potrzeb, starałem się nie redukować na 3 bieg ale mam samochód od początku maja i ciężko się powstrzymać:). W terenie zabudowanym wolniej w zależności od warunków:). Jak na 163 km wynik bardziej niż zadowalający. Przebieg 176000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciagle waha sie od 5.3 - 5.9 l . Tankuje zawsze do pelna i licze spalanie po ilosic zatankowanego ON i kilometrami jakie na nim zrobie, od tankowania do tankowania. 5.3 mam jak jezdze do pracy i po miescie, do 5.9 podszedlem jak bylem w zakopcu i stalem w korkach i raz jak pojechalem nad wode i po piasku jezdzilem i sie zakopalem :P Takze srednio moge powiedziec ze 5.5 mi pali :) Na baku robie 1100 km i jade tankowac :) Najwiecej ile mi weszlo do baku to chyba 63 l byly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1z 90 KM.Trasa Starogard Gdański -Karpacz -Starogard Gdański .w tym ok 280 km autostrady .Jazda w górach ok.100 km wokół Karpacza.Łącznie 1148 km na jednym zbiorniku i nie zapaliła się kontrolka rezerwy choć pewnie już jest blisko.Jazda we dwie osoby plus bagaż wakacyjny .Całą drogę pracowała klima. Najwyższa prędkość w/g nawi 157km/h , jednak średnia bardzo niska 62 km/h. Przejazd w dzień w dni powszednie poniedziałek piątek.Średnie zużycie wychodzi ok .4,7 l /100 :banan::banan::banan: I jak się tu pozbyć parcha????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1z 90 KM.Trasa Starogard Gdański -Karpacz -Starogard Gdański .w tym ok 280 km autostrady .Jazda w górach ok.100 km wokół Karpacza.Łącznie 1148 km na jednym zbiorniku i nie zapaliła się kontrolka rezerwy choć pewnie już jest blisko.Jazda we dwie osoby plus bagaż wakacyjny .Całą drogę pracowała klima. Najwyższa prędkość w/g nawi 157km/h , jednak średnia bardzo niska 62 km/h. Przejazd w dzień w dni powszednie poniedziałek piątek.Średnie zużycie wychodzi ok .4,7 l /100 :banan::banan::banan: I jak się tu pozbyć parcha????

Da się?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 1.9 tdi 116 Avant (AJM) cykl mieszany z większością km po miescie od czasu do czasu Odolanów-Wrocław na 53l robie 960km czyli jakies 5,52l/100km przy jezdzie ok 120-130 km/h ostatnio nawet na 55 l zrobilem ponad 1000km ;). Wynik mierzony od zapalenia sie rezerwy do kolejnej rezerwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...