Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

2.5 TDI V6 na zbiorniku 60 litrów jakies 850 km ;) trasa 700 km z czego 500 autostrada + prędkość okolo 140km/h. 200km krajówką do 120km/h (wyprzedzania tirow etc) quattro aż dziwne że tak mało :) 7,05 l/100km. Obliczam według tankowania a nie według fisa ;) zalałem do pełna przejechałem 830 km z czego jeszcze dojechalem na cpn i ze 2 - 3 litry napewno byly . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.8T quattro -> trasa 200km często w 4 osoby, połowa autostradą 140-150km/h, połowa normalną drogą. Spalanie przy spokojnej, ale też nie emeryckiej jeździe 8-9l. W mieście za dużo nie jeżdze, ale taki cykl mieszany to około 10l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie oleju, filtrów i rozrządu swoją A4 b6 2.0 ALT, 130km mam spalanie w trasie ok. 8,8l przy średniej ok. 145km/h

W mieście 8-10,5l - zależy czy jedzie się agresywnie, czy spokojnie.

Mam nabite ok. 235 tysięcy przebiegu. 210km/h bez problemu ostatnio na Niemieckiej stronie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja 1.9 tdi AVF

koła 16 średnie spalanie na trasie przy 140 6.1L/100km :decayed:

i takie pytanko do was zmieniłem koła na letnie 225 40 18 i jestem troche w szoku bo jadać w tą sobote do niemiec na trasie fis nie schodził mi ponizej 8L/100km przy 140 jest możliwa aż taka różnica po zmieni kół z 16 na 18 ..... ???? czy fis sie cos wali ? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za szerokie gumy chyba wrzuciłeś. Trzeba było kupić 215 to by w koleinach tak nie miotało, auto by tak nie muliło i na spalaniu byś coś urwał :wink:

AVF ma skrzynie 6 tak? jakie obroty przy 140/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze niechce skłamać ale przy 150-160 obroty mam na 3000

Więc przy 140/h będzie jakieś 2600-2700

Tak AVF ma 6 biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja robie 950km/65 litrow, pol na pol miasto/trasa auto to a4 2.0tdi 140km BLB 350tys przelotu na kolach R18/245 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVG robie 950-1050km na baku (jak tankuje po takim dystansie jak sie zapali kontrolka to wchodzi 55-57l), ani to miasto ani to trasa, miasto malutkie bez świateł itd, a trasy do po 10-15km w jedną strone,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor 1.9 TDI 115KM naped przedni, kombi:

przy 90-100km/h spalanie 6.2-6.7l, dystans 900-1000km pokazuje FIS (nigdy z taka predkoscia nie jezdze)

predkosci autostradowe 130-140km, spalanie 7.5-8l, dystans 750-800km (nigdy nie widzialem dla tego silnika przy tych predkosciach spalania typu 5,5 czy 6,2l jak niektorzy sie chwalili ze taki wynik osiagneli - oczywiscie droga o odcinku w miare rownym, zadne tam pod gore czy z gorki)

miasto: 8-10l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie teraz mi wyszlo w ajm avant spalanie 5,66 przy 3/4 miasto 1/4 trasa na 53 litrach 940 km ..po kazdej dluzszej jezdzie 2 minutki postoju na wolnych obrotach; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 1.6 AHL.

Odkąd liczę, przejechałem 3389km i spaliłem 279l benzyny, co daje średnią 8,23l/100km. Większość na zimówkach 15", część na zimówkach 17" i ostatnie dwa tankowania na 17" letnich. Jazda 75% drogi krajowe 25% miasto, bo do miasta mam rower.

Średnią na letnich mam póki co poniżej 8l :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie oleju, filtrów i rozrządu swoją A4 b6 2.0 ALT, 130km mam spalanie w trasie ok. 8,8l przy średniej ok. 145km/h

W mieście 8-10,5l - zależy czy jedzie się agresywnie, czy spokojnie.

Mam nabite ok. 235 tysięcy przebiegu. 210km/h bez problemu ostatnio na Niemieckiej stronie :P

może głupie pytanie ...ale co mają wymiany rzeczy do spalania auta ? filtry np powietrza to jescze zrozumiem bo przez to jak brudne troche wiecej lyknie ale reszta praktycznie bez znaczenia

moje 2 trupki :

afn caly zbiornik ON jazda bardzo dynamiczna - max 6.4l ( średnia )

1z cały zbiornik OO jazda bardzo dynamiczna ( wyciety kat + wtryski 216 ) max 5.8l :shock3: czyli 100km robie za ~~22zl max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może głupie pytanie ...ale co mają wymiany rzeczy do spalania auta ?

filtr paliwa jeszcze...

Powiedzcie mi jeszcze odnosnie tego spalania... W B7 TDI montowano motor 1.9 tylko 115KM ze skrzynia 5-biegowa. Natomiast silnik z B6 1.9TDI 130KM z 6-biegowa skrzynia chyba byl lepszy jesli chodzi o mniejsze spalanie czy niekoniecznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug obliczen jakie prowadze od 3 miesięcy jezdze od zapakenia sie rez do nastepnego rez ..60/40 trasa/miasto preskosc z jaka sie idawalem po eSkach to nawet 200km i spalanie wyszlo mi 5,04 wozidlo z opisu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor 1.9 TDI 115KM naped przedni, kombi:

przy 90-100km/h spalanie 6.2-6.7l, dystans 900-1000km pokazuje FIS (nigdy z taka predkoscia nie jezdze)

predkosci autostradowe 130-140km, spalanie 7.5-8l, dystans 750-800km (nigdy nie widzialem dla tego silnika przy tych predkosciach spalania typu 5,5 czy 6,2l jak niektorzy sie chwalili ze taki wynik osiagneli - oczywiscie droga o odcinku w miare rownym, zadne tam pod gore czy z gorki)

miasto: 8-10l

spalanie jak u mnie :)

ale zasmuce cię spalanie średnie 6,1 i dystans 1030km zrobiłem raz, gdy jadąc nad morze jeszcze nie było pełnych odcinków autostrad, w większości stara trasa "1" więc prędkości 90-120 :)

po programie na 140KM i już większości autostrady w zeszłym roku prędkości 150km licznikowe (140 gpsowe) ... wyszło 7,2-7,5l po mieście standardowo 8,5 wychodzi zazwyczaj, zimą do 10l ale dystanse sa w większości krótkawe i nie zawsze sie dogrzewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek 2.8 w Q avant. W mieszanym ( tak jeżdżę najczęściej ) 70/30 miasto/trasa 10.7L. Liczone od pełnego zatankowania do kolejnego:wink: Styl raczej dynamiczny, lecz bez szaleństw :decayed: Aha koła, jeszcze 16cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 5,3 litra/km Bremen-Przemyśl 1400 km spalanie moze było by troszke mniejsze gdybym miał tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...