Diagnostyka skrzyni Multitronic od A do Z
25 25

294 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Bart-S napisał:

Troszkę dużo sie zaczyna robić tych objawów... Czy warto inwestować zależy od faktycznego stanu skrzyni - a żeby się o tym przekonać zrobić diag.

Dzisiaj wieczorem załatwie dane ze sterownika skrzyni. - podjade do kolegi który coś ogarnia.

Zapisac dane na postoju na P czy  dodatkowo wykonac  test jak w mbv 62( zacytowany dwa posty wyżej?

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 godzin temu, Łukaszbl napisał:

Dzisiaj wieczorem załatwie dane ze sterownika skrzyni. - podjade do kolegi który coś ogarnia.

Zapisac dane na postoju na P czy  dodatkowo wykonac  test jak w mbv 62( zacytowany dwa posty wyżej?

Dzieki

Silnik uruchomiony, dźwignia zmiany biegów na P. Podeślij logi na mejla: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 5.12.2017 o 23:11, Bart-S napisał:

Silnik uruchomiony, dźwignia zmiany biegów na P. Podeślij logi na mejla: [email protected]

Zrobione:-)

poszlo na maila.

prosze w wolnej chwili o opinie.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

mam problem z multitronickiem w A4 1.9 tdi 2003r. objawy to auto nie rusza samoczynnie po wrzuceniu na D, gdy dodam bardzo lekko gazu samochód ruszy normalnie, ale gdy dodam ciut wiecej gazu jest takie szarpniecie/zerwanie, po ruszeniu skrzynia działa juz bez problemowo, żadnych szarpniec zgrzytów, przyspiesza elegancko, wszystko ok. Po wrzuceniu R samochód normalnie rusza do tyłu, także nie ma żadnego problemu. Wczoraj chcialem zrobic adaptacje VCDS-em, ale niestety okienko basic settings nie jest wogole podswietlone, nie ma mozliwosci wejscia, czy trzeba wpisac jakis security access? Pozniej zaczalem obserwowac bloki 10 i 11, robilem adaptacje jak w pierwszym poście z jazda do tylu i do przodu, zaczalem robic przy temp. skrzyni ok. 63 stopnie, adaptacja tylu wskoczyla bardzo szybko, po 2 probach i osiagnieciu temp. ok. 65 stopni pojawilo sie ok. Przód dopiero po kolo 10-15 proby wskoczyl na ok. przy temperaturze 74 stopnie. Dodam jeszcze ze jak stoje pod gorke majac D, w momencie puszczenia hamulca samochód toczy sie w dół non stop. W okienku 1 bloku 10 mam tylko 0.195A forward clutch adaptation curve. W 11 pierwsze okienko mam 0.270A. Ktoś wie co można zrobic w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 24.02.2018 o 10:30, kacper___ napisał:

Witam,

mam problem z multitronickiem w A4 1.9 tdi 2003r. objawy to auto nie rusza samoczynnie po wrzuceniu na D, gdy dodam bardzo lekko gazu samochód ruszy normalnie, ale gdy dodam ciut wiecej gazu jest takie szarpniecie/zerwanie, po ruszeniu skrzynia działa juz bez problemowo, żadnych szarpniec zgrzytów, przyspiesza elegancko, wszystko ok. Po wrzuceniu R samochód normalnie rusza do tyłu, także nie ma żadnego problemu. Wczoraj chcialem zrobic adaptacje VCDS-em, ale niestety okienko basic settings nie jest wogole podswietlone, nie ma mozliwosci wejscia, czy trzeba wpisac jakis security access? Pozniej zaczalem obserwowac bloki 10 i 11, robilem adaptacje jak w pierwszym poście z jazda do tylu i do przodu, zaczalem robic przy temp. skrzyni ok. 63 stopnie, adaptacja tylu wskoczyla bardzo szybko, po 2 probach i osiagnieciu temp. ok. 65 stopni pojawilo sie ok. Przód dopiero po kolo 10-15 proby wskoczyl na ok. przy temperaturze 74 stopnie. Dodam jeszcze ze jak stoje pod gorke majac D, w momencie puszczenia hamulca samochód toczy sie w dół non stop. W okienku 1 bloku 10 mam tylko 0.195A forward clutch adaptation curve. W 11 pierwsze okienko mam 0.270A. Ktoś wie co można zrobic w tej sytuacji?

W opisie masz B7 - tutaj opisałeś B6. To pierwszy temat do wyjaśnienia. Zakładam że masz skrzynię oznaczoną jako GJA?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    17 godzin temu, Bart-S napisał:

W opisie masz B7 - tutaj opisałeś B6. To pierwszy temat do wyjaśnienia. Zakładam że masz skrzynię oznaczoną jako GJA?

To auto z opisu juz sprzedalem, B7 nie wychodzilo 1.9 TDI na multitronicku. Takze tak jak pisalem Audi A4 B6 1.9 TDI 130 km 2003r, symbolu skrzyni nie znam, poniewaz nie ma naklejki w bagazniku, ani ksiazki serwisowej, nr sterownika 8E0910155Q

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 26.02.2018 o 11:33, kacper___ napisał:

To auto z opisu juz sprzedalem, B7 nie wychodzilo 1.9 TDI na multitronicku. Takze tak jak pisalem Audi A4 B6 1.9 TDI 130 km 2003r, symbolu skrzyni nie znam, poniewaz nie ma naklejki w bagazniku, ani ksiazki serwisowej, nr sterownika 8E0910155Q

Coś tu było grzebane - sterownik masz od GWX a ta skrzynia była montowana w 1.9TDI dopiero od czerwca 2004. Zacznij od zrobienia nowej adaptacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    17 godzin temu, Bart-S napisał:

Coś tu było grzebane - sterownik masz od GWX a ta skrzynia była montowana w 1.9TDI dopiero od czerwca 2004. Zacznij od zrobienia nowej adaptacji.

Chcialem zrobic adaptacje, ale tak jak pisalem wczesniej okienko basic settings wchodzac vcds`em mam nie podswietlone, i nie moge w nie wejsc. Czy jest jakis kod dostepu zeby to odblokowac? Albo inny sposob zrobienia adaptacji bez wchodzenia w basic settings?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    9 godzin temu, kacper___ napisał:

Chcialem zrobic adaptacje, ale tak jak pisalem wczesniej okienko basic settings wchodzac vcds`em mam nie podswietlone, i nie moge w nie wejsc. Czy jest jakis kod dostepu zeby to odblokowac? Albo inny sposob zrobienia adaptacji bez wchodzenia w basic settings?

Aby wykasować adaptację nie wchodzisz do basic settings tylko w 10-adaptacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 28.02.2018 o 23:01, Bart-S napisał:

Aby wykasować adaptację nie wchodzisz do basic settings tylko w 10-adaptacje.

Dzieki za pomoc, skrzynia naprawiona, po wrzuceniu na D sam rusza i nie szarpie podczas dodawania gazu. Dla potomnych super by bylo jakbys w encyklopedii dopisal, ze adaptacje robi sie wchodzac w adaptacje, wybiera kanał 00, klika test, a później zapisz, myśle, ze wielu osobom by ulatwiło. Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam ;) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    20 minut temu, kacper___ napisał:

Dzieki za pomoc, skrzynia naprawiona, po wrzuceniu na D sam rusza i nie szarpie podczas dodawania gazu. Dla potomnych super by bylo jakbys w encyklopedii dopisal, ze adaptacje robi sie wchodzac w adaptacje, wybiera kanał 00, klika test, a później zapisz, myśle, ze wielu osobom by ulatwiło. Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam ;) :)

Kacper - procedurę adaptacji masz opisaną w Encyklopedii Multitronika ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 minut temu, Bart-S napisał:

Kacper - procedurę adaptacji masz opisaną w Encyklopedii Multitronika ;)

Chodzi o ten link?

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_b7_multitronic_encyklopedia-t94996.0.html

Niestety po wejsciu na ta strone wyswietla blad 404 Not Found, takze myslalem ze ta strona zastapila tamta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 minut temu, kacper___ napisał:

Tutaj:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym zapytać o jedną rzecz, nie znalazłem nikogo kto ma podobne objawy.

1.8t bfb przebieg 172, od zakupu, tj. 142tys km (olej wymieniony, filtr przepłukany) mam taki objaw - w zakresie obrotów 2-2,3 tys mam drgania podczas przyspieszania wprost proporcjonalne do obciążenia (wibracje podobne do wypadających zapłonów).

Występują w trybie D i M niezależnie od wybranego przełożenia. Najbardziej odczuwalne są na zimnym silniku, na ciepłym słabną, ale zawsze występują.

Poniżej 2 tys i powyżej 2,3 jest bardzo gładko. Skrzynia nigdy nie szarpie i sprzęgło chodzi bardzo płynnie, pod górkę rusza sprawnie, na obrotomierzu nie widać nawet najmniejszego falowania.

Nie wiem gdzie szukać problemu.

W silniku zmieniłem świece i cewki. Nie ma nigdzie żadnych błędów. Nic się nie zmienia od tysięcy kilometrów, ale pozostaje kwestią irytującą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    18 godzin temu, _zby napisał:

Chciałbym zapytać o jedną rzecz, nie znalazłem nikogo kto ma podobne objawy.

1.8t bfb przebieg 172, od zakupu, tj. 142tys km (olej wymieniony, filtr przepłukany) mam taki objaw - w zakresie obrotów 2-2,3 tys mam drgania podczas przyspieszania wprost proporcjonalne do obciążenia (wibracje podobne do wypadających zapłonów).

Występują w trybie D i M niezależnie od wybranego przełożenia. Najbardziej odczuwalne są na zimnym silniku, na ciepłym słabną, ale zawsze występują.

Poniżej 2 tys i powyżej 2,3 jest bardzo gładko. Skrzynia nigdy nie szarpie i sprzęgło chodzi bardzo płynnie, pod górkę rusza sprawnie, na obrotomierzu nie widać nawet najmniejszego falowania.

Nie wiem gdzie szukać problemu.

W silniku zmieniłem świece i cewki. Nie ma nigdzie żadnych błędów. Nic się nie zmienia od tysięcy kilometrów, ale pozostaje kwestią irytującą.

Wibracje ustają po puszczeniu gazu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ustają. Jak zapnę np 7 bieg w trybie M to im mocniej wciskam gaz tym mocniej wibruje. Jak odpuszczę gaz to nie ma żadnych wibracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam, że nie są to wibracje regularne, tylko np. tak jakby wypadł zapłon, później sekunda nic się nie dzieje, później jakby 2 lub 3 zapłony wypadły (lub jakby łańcuch popuścił - tylko dlaczego tylko w tak wąskim zakresie obrotów?) i znowu przez sekundę lub 2 gładko itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem takie logi, nie wiem czy coś mówią.

Audi a4 1.8T.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, _zby napisał:

Tak, ustają. Jak zapnę np 7 bieg w trybie M to im mocniej wciskam gaz tym mocniej wibruje. Jak odpuszczę gaz to nie ma żadnych wibracji.

Przeguby wewnętrzne?

pasuje do objawów- skontroluj luz na wyjściu ze skrzyni- taka propozycja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    16 godzin temu, Łukaszbl napisał:

Przeguby wewnętrzne?

pasuje do objawów- skontroluj luz na wyjściu ze skrzyni- taka propozycja

No właśnie nie pasuje... Rezonans masz cykliczny a nie stały. Ale póki co z braku innych pomysłów mógłby zamienić półosie stronami i sprawdzić czy cokolwiek się zmieni.

Koła na pewno są OK? Może dla pewności spróbuj na innym zestawie - również aby porównać czy problem zmienia swoją charakterystykę...

Edytowane przez Bart-S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całe kompletne koła zmieniałem juz 3 razy. Wyważane były z 5 razy i nic to nie zmienia. Zimowe, letnie, 16tki czy 17tki zawsze tak samo. 

Przez pewien czas miałem zrobionego chipa i wtedy objawy były silniej odczuwalne ale miały taką samą charakterystykę. 

W próbie przyspieszenia z pedałem do końca (bez kick down) na każdym przełożeniu czuć że od 1tys obr idzie gładko, w zakresie 2-2,3 wibruje (najbardziej w środku tego zakresu) i wyżej dalej gładko. 

Dziwne. Tak jest od 30tys km.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, _zby napisał:

Całe kompletne koła zmieniałem juz 3 razy. Wyważane były z 5 razy i nic to nie zmienia. Zimowe, letnie, 16tki czy 17tki zawsze tak samo. 

Przez pewien czas miałem zrobionego chipa i wtedy objawy były silniej odczuwalne ale miały taką samą charakterystykę. 

W próbie przyspieszenia z pedałem do końca (bez kick down) na każdym przełożeniu czuć że od 1tys obr idzie gładko, w zakresie 2-2,3 wibruje (najbardziej w środku tego zakresu) i wyżej dalej gładko. 

Dziwne. Tak jest od 30tys km.

Czyli skoro na poszczególnych przełożeniach masz tak samo czyli nie ma to nic wspólnego z prędkością tylko z obrotami - mogę się mylić ale na moje bardziej to kierunek silnik. Natomiast co to może być, nie podpowiem - nie mój rewir działań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. 

Wiem że masz największe doświadczenie dotyczące skrzyń multitronic, dlatego tu opisałem mój przypadek. 

Podjadę do specjalistów od silników i zobaczę co mi doradzą. Tak na logikę to przełączając pomiędzy pb i lpg nic się nie zmienia, wiec to nie zasilanie paliwem a świece i cewki wymienione na zalecane markowe.

Ewentualnie zamienię jeszcze półosie miejscami. 

Dzięki za poświęcony czas. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    6 godzin temu, _zby napisał:

Dzięki za odpowiedź. 

Wiem że masz największe doświadczenie dotyczące skrzyń multitronic, dlatego tu opisałem mój przypadek. 

Podjadę do specjalistów od silników i zobaczę co mi doradzą. Tak na logikę to przełączając pomiędzy pb i lpg nic się nie zmienia, wiec to nie zasilanie paliwem a świece i cewki wymienione na zalecane markowe.

Ewentualnie zamienię jeszcze półosie miejscami. 

Dzięki za poświęcony czas. 

Myślę że to nie półosie ale ich podmiana to bardzo prosta operacja a wykluczy jedną z możliwości. Zrób swap i daj znać.

Edytowane przez Bart-S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi