Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Nawigacja inaczej - w nawiewach:)


DeeJay_Kill

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego a powiedz mi czy przedłużałeś może taśmę od wyświetlacza? Bo ja mam Navroad'a i on ma niestety płytę główną szerszą od wyświetlacza i nie zmieści mi się w tej przestrzeni po kratce :/ i szczerze mówiąc nie bardzo mam pomysł jak to zrobić bez większych przeróbek (tj przelutowywania) no i następne pytanie gdzie tą płytę główną umieścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a powiedz mi czy przedłużałeś może taśmę od wyświetlacza? Bo ja mam Navroad'a i on ma niestety płytę główną szerszą od wyświetlacza i nie zmieści mi się w tej przestrzeni po kratce :/ i szczerze mówiąc nie bardzo mam pomysł jak to zrobić bez większych przeróbek (tj przelutowywania) no i następne pytanie gdzie tą płytę główną umieścić?

Niestety nie znajdziesz pewnie nikogo kto sie podejmie przedluzenia tasmy wyswietlacza. Plyta glowna z Larka z ledwoscia sie miesci a jest wielkosci wyswietlacza. Wiec nie ma szans zeby Twoja weszla. Takze szukaj takiego Larka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jeszcze coś pomyśleć, może jakoś się uda to upchnąć, choć z drugiej strony jak już wcześniej wspominałem jak ją bym zabudował gdzieś wewnątrz konsoli to może być problem z zasięgiem. Jak się nie uda będę szukał Larka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to musi być idealny model żeby się zmieścił bo ja mam 35.7 ale płytka jest większa od wyświetlacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o! widzę, że watek delikatnie wzoruje sie na elektroda.pl

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie zamontowany większy gps z włączeniem pod stacyjke,dodatkową anteną gps i dodatkowym włącznikiem. i automatyczny start mapy a nie włączanie...

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/montaz-gps-nawiewie-carbonem-259291/

WRZUTA - 100 8837

WRZUTA - 100 8833

:kox: zayebiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjalem sie tematu. Kupilem za pare groszy Larka 35.8

Da sie dociac tak przednia czesc obudowy ze pasuje praktycznie idealnie w srodkowa kratke.

Na duzy plus zasluguje dluga tasma laczaca elektronike i wyswietlacz

wersja robocza

http://s18.postimage.org/e4xyf48ut/P1070474.jpg

Przymierzam się do Twoje wersji zabudowy. :) Mam parę pytań:

1. Czy podpiąłeś zasilanie na stałe? Gdzie?

2. Widzę, że obudowę zostawiłeś od matrycy. Czy włączasz navi przyciskiem w obudowie, czy inaczej to rozwiązałeś?

3. Co z głośniczkiem? Jest w tunelu, słychać głos, czy może wyprowadziłeś głośniczek na zewnątrz?

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zasilanie mozesz wziasc np z zapalniczki

2. Przycisk wlaczania jest przedluzony na kablu, w ten sposob mozesz go zamontowac gdzie zapragniesz

3. Glosnik zostal zdemontowany. Przewody zostaly przedluzone takze montujesz go sobie gdzie Ci wygodniej. Mozesz zastosowac takze zewnetrzny glosnik np dedykowany do CB i zastosowac prosty wzmacniacz nawet z regulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2. Rozumiem, że włącznik Larka można odłączyć od obudowy. No to fajnie, znaleźć sprytne miejsce i gotowe :)

4. Do szlifowania obudowy wyświetlacza zdjąłeś ją, czy w całości szlifowałeś? Obudowa przyklejona do nawiewu czy przykręcona??

5. Obudowa z płytką jest pod kątem, czym to umocowałeś? Żeby nie latało po nawiewie :)

No i najważniejsze. Masz Larka dalej zamontowanego? Jak się sprawuje, czy w ogóle sprawdza się tak zamontowany ten gadżet?

Sorki za tyle pytań, ale chcę się przygotować do majsterkowania

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna odlaczyc. Mozesz go albo wylutowac i przedluzyc na przewodzie, lub zostawic i dolutowac przewod z nowym zalacznikiem.

Podczas szlifowania wyjmujesz wyswietlacz. Jest to prosty zabieg. Trzyma sie do obudowy na zatrzaskach. Obudowa przyklejona. Mata i zywica epoksydowa, szpachlowka i szpachlowka natryskowa.

Plytka jest osobno na tasmie. Wszystko kleisz klejem na goraca.

Co do larka to jest to srednia nawigacja.... prawdziwa chinszczyzna.. Mam jeszcze mio w domu. Wymiary identyczne ale zamontowac sie nie da. Zbyt krotka tasiemka laczaca wyswietlacz z elektronika

:hi:

Pamietaj zeby przed rozpoczeciem prac zaopatrzyc sie w 4paka lub 4 butelki zlocistego trunku:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje.

Jeszcze mnie jedno nurtuje, jak się nazywa taki włącznik zastosowany w nawigacjach lub gdzie można coś takiego kupić... bo nie mam pojęcia.

I tak sobie myślałem, myślałem i wymyśliłem, że spróbuję podłączyć navkę pod głośniki samochodowe, wtedy znika problem z dodatkowym głośnikiem... a i powinna być możliwość regulacji głośności :)

Piwko oczywiście, na początku listy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co podpinać navi pod głośniki? zapewne będziesz używał automapy ,więc w menu wystarczy odhaczyć opcję automatyczną regulację głośności czy jakoś tak, i wtedy mając ustawioną głośność na max. spoko będzie ją i tak słychać. Mój lark automatyczne włączanie nawigacji lark 50.1 w audi a4 - YouTube

nie zmieścił się ;) w gabaryty kratek, więc raczej "leży" ale i tak wszystko słychać a i z anteną nic nie kombinowałem bo sygnał łapie bez problemu. Co co mikrostyków, ja użyłem jednego w razie gdyby "automat" nie zadziałał , który znalazłem w jakimś chińskim dzwonku,ale takie mikrostyki znajdziesz wszędzie, np.sprzęt komputerowy, na płycie głównej kompa jest ich cała masa

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie wpasowales tego ladnie w obudowe kratek.... teraz wyglada to jak zwykla navi. Co do uruchomienia, nie kazdego larka da sie tak podlaczyc.... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz za sugestię. Nie jestem elektronikiem, ale jak podlutuję przewody do oryginalnego wyłącznika, zostawię stary, to nowym włącznikiem będę bez problemu uruchamiał navkę?

Pitter1114: jak nie chcę uruchamiać navki za każdym uruchomieniem silnika, chcę włączać ją, jak potrzebuję. W większości i tak będzie wyłączona. A że nie lubię nic podwieszanego pod szybę i kabli plątających się po kokpicie, dlatego chcę ją schować.

Powalczę i zobaczę, czy mi w ogóle coś z tego wyjdzie :)

Na pewno dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowy włącznik jak najbardziej podłącz równolegle(proponuję użyć lutownicy kolbowej z zaostrzonym grotem) a co do mojego pomysłu w moim aucie, to mam ukryty wył. i zawsze mogę automatyczne włączanie navi odłączyć,a po za tym nie mam żadnej plątaniny kabli na zew. wszystko ukryte w pod kokpitem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutownica pistoletowa 30/130W LTQ Gwarancja 24m-ce (3304983780) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ja mam taka. Jedna z najtanszych. Pracuje z nia dwa lata i jestem mega zadowolony. Daje rade. Ogromnym plusem jest to ze ma wymienne groty (do dokupienia dodatkowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...