Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To sie nazywa profesjonalizm endriuu :good:[br]Dopisany: 11 Grudzień 2011, 21:05_________________________________________________ Nawet Robertowi pojechałeś :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak moje auto jeździło na Shellu 5W-30 tym z normą 507.00 w Niemczech to na dobrym oleju śmigał czy nie?

Niestety wymiany miał co 30 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak moje auto jeździło na Shellu 5W-30 tym z normą 507.00 w Niemczech to na dobrym oleju śmigał czy nie?

Niestety wymiany miał co 30 tys. km

Na dobrym śmiga tylko z wymianą to trochę przesadzili co 15 tyś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Robertowi pojechałeś :tongue4:

Ojjj zaraz pojechał ... skopiował cytat z pewnej stronki i tyle :cool1::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten wywód endriuu wygląda jak kopia z taniej książeczki zawieruszonej między ulotkami z pizzy. To brzmi jakbys gościu albo był chemikiem albo miał interes w takim wypracowaniu. Każdego normalnego człowieka zarzuciłeś mnóstwem trudnych słów dzieki czemu to tak mądrze wygląda ale nikomu nic nie mówi. Jedyny cel tego wywodu to chyba tylko udowodnienie tego jaki jestes mądry.

Z całym szacunkiem nie twierdze że mówisz głupoty a nawet stwierdze że masz sporą wiedzę ale to nie forum małego chemika gdzie może ktoś by Cię zrozumiał. A tu tak jak napisałm dużo madrych słów, większość zachwycona i Ci przyklasną co byś nie powiedział ważne że bardzo mądrze wygląda :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten wywód endriuu wygląda jak kopia z taniej książeczki zawieruszonej między ulotkami z pizzy. To brzmi jakbys gościu albo był chemikiem albo miał interes w takim wypracowaniu. Każdego normalnego człowieka zarzuciłeś mnóstwem trudnych słów dzieki czemu to tak mądrze wygląda ale nikomu nic nie mówi. Jedyny cel tego wywodu to chyba tylko udowodnienie tego jaki jestes mądry.

Z całym szacunkiem nie twierdze że mówisz głupoty a nawet stwierdze że masz sporą wiedzę ale to nie forum małego chemika gdzie może ktoś by Cię zrozumiał. A tu tak jak napisałm dużo madrych słów, większość zachwycona i Ci przyklasną co byś nie powiedział ważne że bardzo mądrze wygląda :cool1:

oczywiscie - grunt to pisac nie na temat i ogarniac calość po łebkach - dlatego ten watek wyglada tak jak wyglada - 291 stron jakichs domyslow i nic wiecej. robie przerwę - Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Od razu na wstepie napisze, ze z endriuu, jesli sie oczywiscie nie obrazi to napisze, ze jestem prawie zaprzyjazniona.

I ani mi w glowie kwestionowac co pisze. Tym bardziej, ze pisze madrze i fajnie oraz bardzo fachowo.

Ale, jak zwykle jest to jakies ale...

Napisze to po to, aby koledzy dokladnie wiedzieli co napisal endriuu.

Cyt.

duze znaczenie ma tu kwestia uszczelek !!!

Mialem podobny przypadek ostatnio z autem znajomej. Jezdzila na jakims

Elfie 10W-40 - po zastosowaniu Synergie musiala wymienic uszczelke pod pokrywa i siemeringi. Koszt 100 zl.

No wlasnie, te nieszczesne uszczelki. Tak jak endriuu napisal to nie to, ze olej wymyl brudy w silniku i cieknie.

To puszczaja uszczelki, ktore w wiekszosci przypadkow nie sa nowe... w naszych autach.

Ostatnio, bo w sierpniu wymienialam rozrzad, i pytalam na forum czy wymieniac simmeringi na walku rozrzadu i wale korbowym.

Odpowiedz byla jednoznaczna... jesli nie ciekna to nie. Bez wzgledu ile maja przejechane.

Zalozmy, ze sie do tego dostosowalam i w tym czasie jezdzilam np. na Castrolu...buuu

A teraz wymienilam sobie olej na Motul, a uszczeleczki dalej sa stare.

I co mnie czeka w najblizszym czasie...? Wymiana uszczelek na nowe. Tak jak napisal endriuu.

No i super, ktos powie zaden problem. Ale zeby wymienic uszczelniacze trzeba np. zrzucic caly przod i zdjac rozrzad.

A jak pamietam skadinad, jesli pasek bedzie zdjety nie mozna go juz powtornie zalozyc. Wiec praktycznie nowy rozrzad.

A co jak pusci usczelniacz, miedzy silnikiem a skrzynia biegow...?

Mysle, ze nie musze kolegom mowic gdyz na tyle wszyscy wiemy o co chodzi.

No to juz mowimy o tysiacach, a nie o setkach zlotych.

I te 100 zl, o ktorych pisze nasz kolega endriu, to moze zalatwic sprawe we Fiacie 126 (maluchu) choc mysle, ze i tam by to nie wystarczylo.

I po co to pisze... nie zeby komus odradzac olej Motul. Ale po to, aby kazdy kto bedzie chcial zmienic olej z takiego jak Castrol, Mobil itp. na Motul musi sie liczyc z tym, ze jesli uszczelki nie sa nowe to silnik zacznie cieknac.

Dlatego najpierw musimy wymieniamy uszczelki, a potem dopiero zmieniamy olej.

Oj ale sie napisalam, a to wszystko przez endriuu, ktorego bardzo lubie i szanuje za wiedze i fachowosc.

Pozdrawiam Dana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Od razu na wstepie napisze, ze z endriuu, jesli sie oczywiscie nie obrazi to napisze, ze jestem prawie zaprzyjazniona.

I ani mi w glowie kwestionowac co pisze. Tym bardziej, ze pisze madrze i fajnie oraz bardzo fachowo.

Ale, jak zwykle jest to jakies ale...

Napisze to po to, aby koledzy dokladnie wiedzieli co napisal endriuu.

Cyt.

duze znaczenie ma tu kwestia uszczelek !!!

Mialem podobny przypadek ostatnio z autem znajomej. Jezdzila na jakims

Elfie 10W-40 - po zastosowaniu Synergie musiala wymienic uszczelke pod pokrywa i siemeringi. Koszt 100 zl.

No wlasnie, te nieszczesne uszczelki. Tak jak endriuu napisal to nie to, ze olej wymyl brudy w silniku i cieknie.

To puszczaja uszczelki, ktore w wiekszosci przypadkow nie sa nowe... w naszych autach.

Ostatnio, bo w sierpniu wymienialam rozrzad, i pytalam na forum czy wymieniac simmeringi na walku rozrzadu i wale korbowym.

Odpowiedz byla jednoznaczna... jesli nie ciekna to nie. Bez wzgledu ile maja przejechane.

Zalozmy, ze sie do tego dostosowalam i w tym czasie jezdzilam np. na Castrolu...buuu

A teraz wymienilam sobie olej na Motul, a uszczeleczki dalej sa stare.

I co mnie czeka w najblizszym czasie...? Wymiana uszczelek na nowe. Tak jak napisal endriuu.

No i super, ktos powie zaden problem. Ale zeby wymienic uszczelniacze trzeba np. zrzucic caly przod i zdjac rozrzad.

A jak pamietam skadinad, jesli pasek bedzie zdjety nie mozna go juz powtornie zalozyc. Wiec praktycznie nowy rozrzad.

A co jak pusci usczelniacz, miedzy silnikiem a skrzynia biegow...?

Mysle, ze nie musze kolegom mowic gdyz na tyle wszyscy wiemy o co chodzi.

No to juz mowimy o tysiacach, a nie o setkach zlotych.

I te 100 zl, o ktorych pisze nasz kolega endriu, to moze zalatwic sprawe we Fiacie 126 (maluchu) choc mysle, ze i tam by to nie wystarczylo.

I po co to pisze... nie zeby komus odradzac olej Motul. Ale po to, aby kazdy kto bedzie chcial zmienic olej z takiego jak Castrol, Mobil itp. na Motul musi sie liczyc z tym, ze jesli uszczelki nie sa nowe to silnik zacznie cieknac.

Dlatego najpierw musimy wymieniamy uszczelki, a potem dopiero zmieniamy olej.

Oj ale sie napisalam, a to wszystko przez ednriuu, ktorego bardzo lubie i szanuje za wiedze i fachowosc.

Pozdrawiam Dana :)

Dana :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Od razu na wstepie napisze, ze z endriuu, jesli sie oczywiscie nie obrazi to napisze, ze jestem prawie zaprzyjazniona.

I ani mi w glowie kwestionowac co pisze. Tym bardziej, ze pisze madrze i fajnie oraz bardzo fachowo.

Ale, jak zwykle jest to jakies ale...

Napisze to po to, aby koledzy dokladnie wiedzieli co napisal endriuu.

Cyt.

duze znaczenie ma tu kwestia uszczelek !!!

Mialem podobny przypadek ostatnio z autem znajomej. Jezdzila na jakims

Elfie 10W-40 - po zastosowaniu Synergie musiala wymienic uszczelke pod pokrywa i siemeringi. Koszt 100 zl.

No wlasnie, te nieszczesne uszczelki. Tak jak endriuu napisal to nie to, ze olej wymyl brudy w silniku i cieknie.

To puszczaja uszczelki, ktore w wiekszosci przypadkow nie sa nowe... w naszych autach.

Ostatnio, bo w sierpniu wymienialam rozrzad, i pytalam na forum czy wymieniac simmeringi na walku rozrzadu i wale korbowym.

Odpowiedz byla jednoznaczna... jesli nie ciekna to nie. Bez wzgledu ile maja przejechane.

Zalozmy, ze sie do tego dostosowalam i w tym czasie jezdzilam np. na Castrolu...buuu

A teraz wymienilam sobie olej na Motul, a uszczeleczki dalej sa stare.

I co mnie czeka w najblizszym czasie...? Wymiana uszczelek na nowe. Tak jak napisal endriuu.

No i super, ktos powie zaden problem. Ale zeby wymienic uszczelniacze trzeba np. zrzucic caly przod i zdjac rozrzad.

A jak pamietam skadinad, jesli pasek bedzie zdjety nie mozna go juz powtornie zalozyc. Wiec praktycznie nowy rozrzad.

A co jak pusci usczelniacz, miedzy silnikiem a skrzynia biegow...?

Mysle, ze nie musze kolegom mowic gdyz na tyle wszyscy wiemy o co chodzi.

No to juz mowimy o tysiacach, a nie o setkach zlotych.

I te 100 zl, o ktorych pisze nasz kolega endriu, to moze zalatwic sprawe we Fiacie 126 (maluchu) choc mysle, ze i tam by to nie wystarczylo.

I po co to pisze... nie zeby komus odradzac olej Motul. Ale po to, aby kazdy kto bedzie chcial zmienic olej z takiego jak Castrol, Mobil itp. na Motul musi sie liczyc z tym, ze jesli uszczelki nie sa nowe to silnik zacznie cieknac.

Dlatego najpierw musimy wymieniamy uszczelki, a potem dopiero zmieniamy olej.

Oj ale sie napisalam, a to wszystko przez ednriuu, ktorego bardzo lubie i szanuje za wiedze i fachowosc.

Pozdrawiam Dana :)

a ja jestem dziewicą i bym chciała.... ale nie wiem jak to zrobić :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

proponuje lać "Kujawski" bo to przeciez tez olej

cieknące uszczelki to mrzonka w nowszych autach, to nie fiat czy polonez

gdzie ciekło bez róznicy czy zwykły czy tudziez inny olej

jak ma cieknąc to i tak bedzie, co za róznica?

usunąc wyciek i jazdaaaaaaaaa, przeciez z czegos muszą żyć tacy ludzie jak ja czy ASO :decayed: :decayed: :decayed:

nie ma sensu dalej ciągnac tematu bo i tak za chwile ktos zapyta jaki ma wlac olej i tak w kółko

napisac w prost, do takiego silnika taki a taki olej, a jak chcesz to lej co chcesz i wszystko

chyle tutaj czoła Koledze Endriuu któremu chce sie tutaj pisac, przyznam sie że dużo sie dowiedziałem na temat

a i tak przyjdzie ktoś komu do głowy wlac do silnika z turbiną półsyntetyk :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zmien na LM.W koncu to super olej. Tylko tez musisz uwazac, bo juz na forum Skody pisali o podrobkach.

- był 1 (słownie jeden) przypadek gdzie w sklepie sprzedający pracownik podmienił olej w opakowaniu i zalał jakieś badziewie...opisany na OCP, sprawa została wyjaśniona - więc pisanie, że Liqui Moly jest podrabiany to dużaaaaa przesada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega devastation napisał , jestem ciekaw za ile godzin-dni ktoś zapyta :mysli: jaki olej do jego auta :gwizdanie:

[br]Dopisany: 12 Grudzień 2011, 21:28_________________________________________________

... zmien na LM.W koncu to super olej. Tylko tez musisz uwazac, bo juz na forum Skody pisali o podrobkach.

- był 1 (słownie jeden) przypadek gdzie w sklepie sprzedający pracownik podmienił olej w opakowaniu i zalał jakieś badziewie...opisany na OCP, sprawa zostałą wyjaśniona - więc pisanie, że Liqui Moly jest podrabiany to dużaaaaa przesada.

Czy jesteś pewien-że nie jest podrabiany :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieknące uszczelki to mrzonka w nowszych autach, to nie fiat czy polonez

usunąc wyciek i jazdaaaaaaaaa, przeciez z czegos muszą żyć tacy ludzie jak

Tomku to fajnie ze nazywasz nasze auta nowymi, ale w niektorych przypadkach te auta nie mialy wymienanych uszczelniaczy od 10 lat.

I jesli uszczelki stwardnialy na oleju np. Castrol i utrzymuja silnik w suchosci, to Motul je rozpusci, tak jak to napisal endriuu.

I jesli komus doradzamy wymiane na olej Motul, to uczciwie jest powiedziec jakie konsekwencje tego moga byc.

Ja wiem ze Ty zyjesz z rozbiorki silnikow, ale dlaczego to ma byc kosztem naiwnych.

A moze podasz nam cene kompletengo uszczelnienia np. AFN?

Bedzie dla potomnych jak znalazl...

Pozdrawiam serdecznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien-że nie jest podrabiany :mysli:

Na razie nie jest , ciekawe jak długo jeszcze tak będzie :mysli::wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"szwagra był dobr, ojca był dobry" itd....proponuje poczytać jak się tą 1 sztukę Liqui Moly podrabia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=49762&start=0

" Taka sytuacja może trafić się każdemu i z każdym olejem!

...każdym, który jest zalewany do bańki z tworzywa sztucznego! "

"No i doczekałem się zwrotu pieniędzy za to ciecz niewiadomego pochodzenia. Po kilkunastu telefonach w końcu się udało. Trwało to prawie 7 tygodni a miało być 2."

" Olej ktoś buchnął sobie z magazynu wlał do swojego samochodu a przepracowany olej wlał do banieczki i poszła dalej do klienta i trafiła do mnie."

" Tak myślałem ...

Czyli w hurtowni jest jakiś osobnik który robi taka fajną reklamę "

:hi:

podrabiany Liqui Moly ...i to cała jego tajemnica :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie wlasnie forum vwgolf i znalazlam cos takiego.

fuchs_183.jpg

No i co...?

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

szkoda że nie widziałaś silników po tym szajsie :wallbash: :wallbash: :wallbash:

a uszczelniac to mozna, rury, w ubikacji a nie silnik

jeżeli chchesz to zrobic porządnie to trzeba wszystko rozbierac w mak i wychodza cuda jeżeli chodzi o koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danu44 to są STARE REFERENCJE z fabryki VW w Polkowicach kiedy jeszcze 1,9 TDI produkowali

w sumie to śmieszne....mój skan już był tle razy skopiowany na różnych forach, że prawie nie jest czytelny :polew:

W VW Polkowice stoją dwie olejarki Castrola z olejem do silników TDI - między innymi do 1,6 TDI CR.

Fuchsa od dawna VW Polkowice nie zalewa... :shocked: niestety "motywacja" finansowa Castrol była zbyt przekonywująca :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz to zrobic porządnie to trzeba wszystko rozbierac w mak i wychodza cuda jeżeli chodzi o koszty

Chcesz zebym dostala zawal przez Ciebie... :>

Pozdrawiam Dana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...