Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

panowie i panie ponieważ to jest wątek o olejach mam pytanko,osobiście używam oleju Motul i przy wymianie olej jest czarny jak smoła brat jeździ na castrolu a4 1.9tdi 90ps i przy wymianie olej ma kolor karmelu,wymiana w obu przypadkach co 10tys. zastanawiam się czy mój silnik jest aż tak brudny a brata aż tak czysty,czy może motul pochłania zanieczyszczenia bardziej niż castrol???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie ponieważ to jest wątek o olejach mam pytanko,osobiście używam oleju Motul i przy wymianie olej jest czarny jak smoła brat jeździ na castrolu a4 1.9tdi 90ps i przy wymianie olej ma kolor karmelu,wymiana w obu przypadkach co 10tys. zastanawiam się czy mój silnik jest aż tak brudny a brata aż tak czysty,czy może motul pochłania zanieczyszczenia bardziej niż castrol???

Ja na jakim bym nie jeździł zawsze mam czarny olej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie ponieważ to jest wątek o olejach mam pytanko,osobiście używam oleju Motul i przy wymianie olej jest czarny jak smoła brat jeździ na castrolu a4 1.9tdi 90ps i przy wymianie olej ma kolor karmelu,wymiana w obu przypadkach co 10tys. zastanawiam się czy mój silnik jest aż tak brudny a brata aż tak czysty,czy może motul pochłania zanieczyszczenia bardziej niż castrol???

Diesle już tak mają :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie ponieważ to jest wątek o olejach mam pytanko,osobiście używam oleju Motul i przy wymianie olej jest czarny jak smoła brat jeździ na castrolu a4 1.9tdi 90ps i przy wymianie olej ma kolor karmelu,wymiana w obu przypadkach co 10tys. zastanawiam się czy mój silnik jest aż tak brudny a brata aż tak czysty,czy może motul pochłania zanieczyszczenia bardziej niż castrol???

Diesle już tak mają :naughty:

To właśnie chciałem powiedzieć, nie widziałem diesela w którym olej nie jest czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie warto http://moto.allegro.pl/olej-motul-specific-505-01-5w40-5l-5w-40-promocja-i1968181749.html ? moze ktos zna, bo niewiem czy to podróba czy oryginał

Ja od niego zamawiałem, jest to oryginał, zobacz http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=201045.210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przejechałem już 10tyś km moim Avancikiem i nie będę chciał wymienić olej już przy 12 tyś i mam takie pytanie.

Przy ostatniej wymianie miałem wlanego Shella z normą 507.00 i teraz zachodzi mnie jedna myśl, przy wymianie wlać znów tego Shella czy może coś lepszego? Np. Motula? Koszty nie grają roli, bo 100zł na oleju różnicy przy aucie za kilkadziesiąt tysięcy jest niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi skąd wiesz ze Motul będzie lepszy :mysli: czy coś jest nie tak z tym Shellem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi skąd wiesz ze Motul będzie lepszy :mysli: czy coś jest nie tak z tym Shellem :cool1:

wpływ forum i tego watku :polew: :polew:

czy może coś lepszego? Np. Motula?
tu dowód :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje spróbować motula i porównać go do shella. Póżniej możesz użyć Liqui Moly i znaleźć optymalny dla silnika olej.

Pozdrawiam serdecznie.

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje spróbować motula i porównać go do shella. Póżniej możesz użyć Liqui Moly i znaleźć optymalny dla silnika olej.

Pozdrawiam serdecznie.

marcin

a jak zwykły śmiertelnik ma sprawdzić który olej jest najlepszy dla jego silnika? Ty siadasz przy piwie i gadasz z samochodem na jakim najlepiej mu się jeździ? Na co miałby zwrócić uwage kolega żeby wysnuc jakiekolwiek wnioski na temat który lepszy a który gorszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie bo się pogubiłem...jaki jest odpowiednik MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00 firmy Castrol ?

bo np. Castrol EDGE TD 505.01 4L ma opis w katalogu ----4L spec. olej do siln.VW z siln.diesel z pompowtrysk 5W40, spełnia normy VW 505.01,505,00,API SL/CF

także niby spełnia tą normę co ma spełniać ale ja nie mam pompowtrysków... mó silniczek to AFN 110KM z 98r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz spokojnie wlac 505.01 to jest norma wyższa od 505.00

ale na Boga, nie Castrola, wal Motula X-Cessa 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje spróbować motula i porównać go do shella. Póżniej możesz użyć Liqui Moly i znaleźć optymalny dla silnika olej.

Pozdrawiam serdecznie.

marcin

a jak zwykły śmiertelnik ma sprawdzić który olej jest najlepszy dla jego silnika? Ty siadasz przy piwie i gadasz z samochodem na jakim najlepiej mu się jeździ? Na co miałby zwrócić uwage kolega żeby wysnuc jakiekolwiek wnioski na temat który lepszy a który gorszy?

1. praca silnika, kultura pracy, hałasy popychaczy etc

2. rozruch na zimno

3. temperatury oleju pod obciążeniem, wytracanie temperatury

4. zużycie oleju

Ja u siebie nie siadam przy piwie z autkiem i nie pytam, wystarczy mi to co słyszę, co widzę na bagnecie i wskaźniku temperatury oleju.

Wystarczą mi opinię klientów którzy motula spróbowali i stosują, wystarczą mi także opinię niezależnych warsztatów które zaopatrujemy, które to mając umowy z CASTROLEM, biorą do swoich aut(mam na myśli właścicieli + mechaników) od nas motula.

Także na podstawie tych informacji potrafię powiedzieć że pisanie o Motulu i o Castrolu jako o równorzędnym produkcie jest bardzo nieuzasadnione.

Jako ciekawostkę dodam że nawet rozmawiając z Przedstawicielem Millersa i informując go o tym iż naszym produktem wiodącym są środki smarne Motul, powiedział mi "Motul to bardzo dobra firma, mogę jednak Pana zapewnić że Millers to ta sama liga, nieporównywalna do innych popularnych producentów"

Wybór zawsze leży po stronie klienta, pisanie jednak że castrol i motul to jeden poziom. Sorry ale castrol to czysty marketing - będziesz w Szczecinie - zapraszam do mnie na kawę - mam dla Ciebie regał z płynną technologią. Mogę zaproponować Ci go w bardzo dobrej cenie...[br]Dopisany: 05 Grudzień 2011, 22:07_________________________________________________

panowie bo się pogubiłem...jaki jest odpowiednik MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00 firmy Castrol ?

bo np. Castrol EDGE TD 505.01 4L ma opis w katalogu ----4L spec. olej do siln.VW z siln.diesel z pompowtrysk 5W40, spełnia normy VW 505.01,505,00,API SL/CF

także niby spełnia tą normę co ma spełniać ale ja nie mam pompowtrysków... mó silniczek to AFN 110KM z 98r.

teoretycznie pod względem norm odpowiednikiem jest magnatec, normę 505.01 zachowuje Edge, to linia bardziej prestiżowa.

Castrol ma super marketing, buteleczki wręcz zachęcają by skorzystać z ich przełomowych rozwiązań i co weźmie typowy kowalski który przychodzi do motoryzacyjnego do sklepu... poproszę olej castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol aż taki zły ?? jeden z droższych olei przecież ...

Cena to nie wszystko. Ja słyszałem że historia z Castrolem jest taka że bóg wie gdzie i przez kogo jest rozlewany. Przynajmniej jak szukałem oleju do mojego Auta to tak mi mówili w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyszedłem na typowego kowalskiego :wallbash: bo miałem zamiar kupić olej castrola...

powiedzcie mi jeszcze czy olej z tego linka to napewno Motul bo gość na aukcji piszę o jakiś podrobionych itp.... wybrałem tą aukcje bo jest z mojego miasta i mogę odebrać osobiście ... :naughty:

http://allegro.pl/motul-8100-x-cess-5w40-nowa-etykieta-oryginal100-i1964179608.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol aż taki zły ?? jeden z droższych olei przecież ...

Cena to nie wszystko. Ja słyszałem że historia z Castrolem jest taka że bóg wie gdzie i przez kogo jest rozlewany. Przynajmniej jak szukałem oleju do mojego Auta to tak mi mówili w sklepach.

ta sama zasada dotyczy castrola mobila shella i naprawdę 80% firm.

Nie istnieje coś takiego jak jedna fabryka, każda z tych marek leje w różnych krajów z baz różnych jakości mieszając swoje dodatki z bazą. Jakość jest bardzo różna, kupując oryginalnego motula,millersa wlewasz produkt wytwarzany od lat w jednym kraju. Gdziekolwiek go nie kupisz, jakość będzie taka sama.

Tu należy przede wszystkim dopatrywać się różnicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyszedłem na typowego kowalskiego :wallbash: bo miałem zamiar kupić olej castrola...

powiedzcie mi jeszcze czy olej z tego linka to napewno Motul bo gość na aukcji piszę o jakiś podrobionych itp.... wybrałem tą aukcje bo jest z mojego miasta i mogę odebrać osobiście ... :naughty:

http://allegro.pl/motul-8100-x-cess-5w40-nowa-etykieta-oryginal100-i1964179608.html

nie cuduj tylko kup tutaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44215.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...