Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jak uwazacie czy ten olej bedzie ori czy jakas lipa...?http://moto.allegro.pl/olej-motul-8100-x-cess-5w40-5l-5w-40-megapromocja-i1833254459.html gosc ma dużą sprzedaż wiec chyba powinno byc ok. Dodatkowo zapytam, bo juz sie pogubilem...czy smialo moge zalac ten olej do mojej audi 1.9 tdi 110km, przebieg ok. 260 tys, aktualnie jest zalany polsyntetyk...czy proponujecie cos innego?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

Jak uwazacie czy ten olej bedzie ori czy jakas lipa...?http://moto.allegro.pl/olej-motul-8100-x-cess-5w40-5l-5w-40-megapromocja-i1833254459.html gosc ma dużą sprzedaż wiec chyba powinno byc ok. Dodatkowo zapytam, bo juz sie pogubilem...czy smialo moge zalac ten olej do mojej audi 1.9 tdi 110km, przebieg ok. 260 tys, aktualnie jest zalany polsyntetyk...czy proponujecie cos innego?

pzdr.

Nie rozumiem Was przecież jest tyle osób na forum gdzie można kupić pewny olej, a Wy szukacie o 10 czy 20 zł taniej na allegro...nie wydaje mi się żeby było warto za te pieniądze ryzykować :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio lałem Motul 6100 Synergie+ 10W40, półsyntetyk,5 L i teraz jest ponad 12 000 km przejechanych od lania i czas na wymianę oleju, bo się pomału kończy, pytanie jaki lać olej po tym Motule półsyntetyku? Czy mogę lać Motul Specyfic 5w40 505.01 pełny syntetyk czy OLEJ MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W40 i czy nic się nie stanie silnikowi gdy będzie miał syntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio lałem Motul 6100 Synergie+ 10W40, półsyntetyk,5 L i teraz jest ponad 12 000 km przejechanych od lania i czas na wymianę oleju, bo się pomału kończy, pytanie jaki lać olej po tym Motule półsyntetyku? Czy mogę lać Motul Specyfic 5w40 505.01 pełny syntetyk, nic się nie stanie silnikowi?

czy uwaznie czytales podwieszony post, czy wogole pofatygowales sie aby go przeczytac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten olej będzie dobry? W nazwie linku jest 5W30 zamiast 5W40 jak to jest?

http://allegro.pl/olej-motul-8100-x-clean-5w30-5l-mega-cena-od-ss-i1848177285.html[br]Dopisany: 03 Październik 2011, 10:03_________________________________________________

Witam,

Ostatnio lałem Motul 6100 Synergie+ 10W40, półsyntetyk,5 L i teraz jest ponad 12 000 km przejechanych od lania i czas na wymianę oleju, bo się pomału kończy, pytanie jaki lać olej po tym Motule półsyntetyku? Czy mogę lać Motul Specyfic 5w40 505.01 pełny syntetyk, nic się nie stanie silnikowi?

czy uwaznie czytales podwieszony post, czy wogole pofatygowales sie aby go przeczytac???

Czytałem, i godny polecenia dla AFN jest MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 tylko, że na Allegro podają 5W30? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, i godny polecenia dla AFN jest MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 tylko, że na Allegro podają 5W30? :rolleyes:

Bo jest i 5W30 ( 504.00/507.00 ) i 5W40 ( 502.00/505.00/505.01 ) :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, i godny polecenia dla AFN jest MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 tylko, że na Allegro podają 5W30? :rolleyes:

Bo jest i 5W30 i 5W40 :cool1:

A jaka jest tego różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w30 to olej o mniejszej gestosci, lepszy w mrozy ale ma gorsze wlasciwosci w temperaturze roboczej. do twojego 5w40.

pisz do dzika, kupisz pewny olej. nie łaszcz sie na pare zlotych, naprawa silnika kosztuje wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie mi bo juz zgłupiałem....

Mam silnik o oznaczeniu BKE / 116 KM czyli silnik na PD co dziwne spełniający normę euro IV ale nie posiadający filtra DPF.

Pytanie moje trochę po fakcie bo juz zalałem nowy olej tylko czy wybrałem właściwy?

Wcześniej auto jeździło na Castrolu SLX Pro teraz wymieniłem na Motul Specific 5W-40 505.01 czy dobrze zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również nie moge sie zdecydowac, człowiek od tych roznych opinii głupieje, a wiadomo ze chce jak najlepiej dla swojego autka. Napewno wymienie na motula, jednak nie wiem czy półsyntetyk czy pełen syntetyk, ludzie z forum piszą ze jezdza na jednym i drugim i zero propblemow. Jednak jakos dziwnie boje sie przejsc z polsyntetyka na full syntetyk, zawsze oleje syntetyczne kojarzyly mi sie z samochodami nowymi max do 5-6 lat ( byc moze zle mysle ).....co byscie zrobili na moim miejscu? 1.9 tdi 260 km nalatane , aktualnie na polsyntetyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej auto jeździło na Castrolu SLX Pro teraz wymieniłem na Motul Specific 5W-40 505.01 czy dobrze zrobiłem?

bardzo dobrze[br]Dopisany: 03 Październik 2011, 21:39_________________________________________________

1.9 tdi 260 km nalatane , aktualnie na polsyntetyku.

jaki dokładnie silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...