Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny:

czy to taki problem poczytac? :kwasny: chocby podwieszony post? :kwasny:

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

zima napewno bede jeździł duzo mniej bo mam drugie auto do pracy które głównie mi słuzy a audi to tylko na weekendy. Musze dokladniej poszukac tych kodów bo teraz szukałem ale nie moge znaleść. Czyli tak czy tak motul 507 jest ok??

Podaj VIN to powiem Ci czy masz DPF-a czy nie

WAUZZZ8EX6A093353

Opublikowano

:kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny:

czy to taki problem poczytac? :kwasny: chocby podwieszony post? :kwasny:

i o czym ja tu pisalem 3 miesiace wczesiej nie zagladalem z 3 miechy a widze dalej kolesie nawet tego co na czerwono jak byk napisane nie czytaja olewka !! :>

Opublikowano

kolego czytamy czytamy:) tylko wolałem sie upewnic. Jak to w koncu jest?? jest ten DPF?? rozumiem ze mam lac MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 i bedzie ok:)

Opublikowano

... Jak to w koncu jest?? jest ten DPF?? ...

A co za problem sprawdzić kody wyposażenia na wlepce :mysli:

Opublikowano

Witam,

Niedawno zakupiłem swoją A4 i z tego co mówił mi poprzedni właściciel to silniczek zalany jest olejem MOBIL1 10W40. Czy nie będzie problemu jeżeli przejdę teraz na MOTUL 8100 x-cess 5w40?

chlopie a co nie umiezs czytac co u samej gory strony jest napisane na ja na miejscu zielonego wladowal bym kazdemu bana za takie pytanie -- bo to olewanie moderatora ktory sie postaral zbierajac wsztykie informacje i napisal jak prostemu chlopu po miedzy a widze dalej sa te same pytania i dalej sie znajdzie jakis ktoremu sie nie chce przeczytac tylko jeb nastepne pytanie a czy moge a czy moj da rade a czy bedzie

262 strony w czym 3 linijki o wlasciwosciach oleju a 261 strony pytan czy moje auto moze !!!! :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Opublikowano

czytales to !!!!!

UWAGA !

Ze względu na sporą ilość podróbek oleje kupujemy tylko z pewnego źródła, na oleju oraz filtrach się nie oszczędza

Oleje należy ze względu na trwałość silnika i turbosprężarki, wymieniać najpóźniej po osiągnięciu przebiegu 15.000 km (najkorzystniej co max 10.ooo km) lub po okresie 1 roku od wymiany. Tryb long-life nie jest polecany ze względu na trwałość turbiny, walkow rozrzadu, itp.

oleje syntetyczne można stosować bez względu na przebieg pojazdu, bez względu jakim oleju silnik eksploatowany był wcześniej, bez ryzyka rozszczelnień czy tez uszkodzenia silnika

nie ma przeciwskazań do zmiany na olej innego producenta, niż był stosowany do tej pory, istotne sa opisane powyżej normy olejów

oleje 10W40 czy 15W40 są zabójcze dla turbiny, szczególnie w warunkach zimowych - niektóre w temperaturze -300C zaczynają zmieniać stan skupienia na stały kwasny

dla dociekliwych - kliknij - charakterystyki porównawcze wybranych olejów[br]Dopisany: 24 Wrzesień 2011, 21:18_________________________________________________jakich informacji jeszcze potrzebujesz? czy nie jest tutaj wyraznie napisane co i jak ??

Opublikowano

Co z Wami ludzie? Pierwsza strona wątku w zupełności wystarcza, aby dowiedzieć się jaki olej wlać do \OOOO/

Opublikowano

Ci co pytaja to sa jeszcze w epoce PRL-u gdzie fullsyntetyk rozpuszczal uszczelnienia

i dlatego sa obecnie takie stereotypy

Opublikowano

Silniczek przepłukany, motulik zalany :evil:

Rzeczywiście ciszej, zobaczymy czy nie będzie gubił oleju.

Pozdrawiam,

Carrneiro

Opublikowano

Witam!! Szykuje się w mojej audi wymiana oliwy + filtry, trochę poczytałem na forum ale mam pytanko bo teraz mam castrola 10w40 a zastanawiam się nad pełnym syntetykiem mobila albo motula czy konieczne jest płukanie silnika jakimś preparatem czyszczącym , a jeśli tak to jakim? i na ile przed wymianą. A no i jak sie tym preparatem czyści , wlewa do silnika czy do mechanika trzeba jechać. Dzięki za podpowiedź.

Opublikowano

patrz - wyżej.

Opublikowano

nie musisz plukac zalej dobrym olejem zrob zmiane po 5000tys i masz spokoj

Opublikowano

Mam pytanie wg was to wyglada na orginal czy podrobe?

http://allegro.pl/motul-8100-x-clean-c3-5w40-5l-wroclaw-obornicka-i1848924123.html

nikt Ci tego nie powie czy to jest org. skąd ktoś może wiedzieć co jest w środku
Opublikowano

opakowanie wyglada na orginal, ale kij wie czy to orginalne zdjecie,wczesniej mzona bylo rozpoznac po nalepce a teraz to nie wiadomo

sprzedajesz oleje audimaniak?

Opublikowano

opakowanie wyglada na orginal, ale kij wie czy to orginalne zdjecie,wczesniej mzona bylo rozpoznac po nalepce a teraz to nie wiadomo

Tak, ale wiesz w środku może być coś innego
Opublikowano

audiomaniak po ile u ciebie za olej MOTUL X-CLEAN C3 5W40 5L?

Opublikowano

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.