Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Do swojego avanta zalewam Specyfic 507.00... rok 2004 AVF...

Mam pytanie: Ilu z Was leje ten sam olej do swojego AVF a ilu używa normy 505.01...? Jakieś spostrzeżenia...?

Pozdrawiam

do AVF-a lalem specific 507.00. notowalem wieksze zuzycie oleju niz 505.01. ale to normalne zwiazane jest z mniejsza lepkoscia oleju w temperaturze roboczej.

obecnie jezdze na 505.01 x-clean 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:hi:

Do swojego avanta zalewam Specyfic 507.00... rok 2004 AVF...

Mam pytanie: Ilu z Was leje ten sam olej do swojego AVF a ilu używa normy 505.01...? Jakieś spostrzeżenia...?

Pozdrawiam

507.00 nie jest potrzebny w [AVF] , chyba , że masz dołożony DPF :wink4:

Ja zalewam Specific 505.01 , praktycznie zerowe zużycie ... przy następnej wymianie oleju planuję zmianę na x-clean 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Do swojego avanta zalewam Specyfic 507.00... rok 2004 AVF...

Mam pytanie: Ilu z Was leje ten sam olej do swojego AVF a ilu używa normy 505.01...? Jakieś spostrzeżenia...?

Pozdrawiam

507.00 nie jest potrzebny w [AVF] , chyba , że masz dołożony DPF :wink4:

Ja zalewam Specific 505.01 , praktycznie zerowe zużycie ... przy następnej wymianie oleju planuję zmianę na x-clean 5W40

507.00 jest lepszy zima w czasie duzych mrozow momencie uruchamiania zimnego silnika - mniejsza lepkosc w niskich temperaturach.

natomiast w momentach intensywnego korzystania z mocy, 505.01 sprawdzi sie lepiej - wyzszy HTHS.

x-clean 5w40 505.01 polecm jak najbardziej. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udałem się dzisiaj na zakupy. Chciałem nabyć Motula lub Liqui Moly... Niestety, w mojej mieścinie tylko na zamówienie, a sprzedawcy zdziwieni, jakbym o schabowy bez kości prosił. "Mobil lub Castrol niech pan weźmie. Po co te wynalazki?" A najlepsze jest to, że takiej właśnie reakcji się spodziewałem. Ostatecznie kupiłem Liqui Moly. Mam nadzieję, że to nie był błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udałem się dzisiaj na zakupy. Chciałem nabyć Motula lub Liqui Moly... Niestety, w mojej mieścinie tylko na zamówienie, a sprzedawcy zdziwieni, jakbym o schabowy bez kości prosił. "Mobil lub Castrol niech pan weźmie. Po co te wynalazki?" A najlepsze jest to, że takiej właśnie reakcji się spodziewałem. Ostatecznie nabyłem Liqui Moly. Mam nadzieję, że to nie był błąd.

wiesz ile mobil i castrol placi sprzedawcom za takie teksty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ta norma

masz FDF, musisz zapodac z norma 504.00/507.00

spójrz na samą góre tej strony, masz wszystkie dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 u Kolegi Dzik-a

filtry wszelkiej masci tez tam dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej poprzedni właściciel zalał mobil longlife i chyba znalazłem podobny http://allegro.pl/mobil-1-5w30-esp-formula-4l-promocja-5w-30-i1829548818.html ten bedzie ok bo chyba spełnia te norme, sorry ze tak pytam ale chce zalac cos dobrego a nie byle co. Ile tego wchodzi do silnika?? Nie wiem czy mam DPFa ten olej co kolega napisał dośc tani jest bo za 5L http://allegro.pl/motul-8100-x-clean-5w30-5w-30-5l-504-507-promocja-i1801571743.html cena ogień tylko czy warto go lać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobil 1 ESP formula jest lepszy od castrola. ciezko wciaz przekonywac. zalej tak jak pisal kolega motul x-clean. ale zanim to zrobisz ustal czy masz DPF.

info w kodach wyposazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to qurestwo i dlatego jest potrzebne cos lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to qurestwo i dlatego jest potrzebne cos lepszego

a skad wiesz? widziales ten silnik? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to qurestwo i dlatego jest potrzebne cos lepszego

a skad wiesz? widziales ten silnik? :cool1:

tak, widziałem, jeden gośc przyjezdza do mnie regularnie na przeglady i inne duperele

ostatnio mu nagadałem i teraz czaszkuje skąd wziąśc kase na kastracje i wirusa :>[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2011, 21:21_________________________________________________

napewno?? czyli mobil??

[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2011, 21:12_________________________________________________mozna to sprawdzic w ksiązkach?? czy musze do serwisu jechac???

po co Ci serwis ?

lej X-clean-a + :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to nie kumam, kolega napisał

mobil 1 ESP formula jest lepszy od castrola. ciezko wciaz przekonywac. zalej tak jak pisal kolega motul x-clean. ale zanim to zrobisz ustal czy masz DPF.

info w kodach wyposazenia.

wiec jak ma to musi byc cos innego.

ma to qurestwo i dlatego jest potrzebne cos lepszego

a potem piszesz

"lej X-clean-a + "[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2011, 21:29_________________________________________________to co tu w końcu zalac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że Twoje auto ma DPF, i seryjnie wychodziło z tym ustroństwem

olej kup taki jak pisałem i bedzie gut !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...