Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to się ma do świetnej płukanki Motul Engine Clean na bazie rozpuszaczalników o temp. zapłonu 40 stopni, i słabej płukanci Millers Oils Engine Flush na bazie oleju z detergentami i temperaturze zapłonu 200 stopni, bo o tym rozmawialiśmy?

A co do:

Jesli nie byloby to wskazane - spece z Motula nie dodawaliby HC.

Nigdzie na stronie Motula, ani z żadnych informacji na butelce nie dowiesz się, że w oleju Motul jest HC. Gdyby HC było super, spece z Motula na pewno by się tym pochwalili, nieprawdaż?

A skoro dodają, i nie piszą o tym na butelce - to ciekawe dlaczego? Wstydzą się?

Hmmmm.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To się ma do świetnej płukanki ,że i tak Endriuu będzie wszystkim polecał płukankę MOTUL , bo on nie widzi różnicy i wszystkie produkty innych marek z założenia zakłada ,że są gorsze od MOTULA.

Endriuu odpowiedz mi na jedno pytanie , bo widzę ,że unikasz odpowiedzi. Jaka główna baza olejowa zastosowana jest w Motulu X-cess i nie chodzi mi o dodatki HC tylko o główną bazę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja smigan juz na motule specyfic 5w30 50 tys i chyba jest ok polecili mi go na forum ale zobacz w swojej ksiazce serwisowej jakie normy powinen spełniac olej do twojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u góry, ale potrzebujesz oleju VW 504.00/507.00:

Motul Specific VW 507.00

Millers Oils XF Longlife 5w30 VW 504.00/507.00

te dwa są naprawdę dobre, mają aprobatę VW

a jeśli ma być taniej, to np. Millers Oils Trident 5w30 Longlife, też Full Synthetic, ale spełnia wymagania VW, a nie ma aprobaty.

Jeśli żaden z powyższych, to każdy z napisem VW 504.00/507.00, zwróć tylko uwagę, aby nie było na nim napisane HC-Synthese, Synthetic Technology, Super Synthetic, itd.

Najlepiej: Full Synthetic lub 100% Synthetic, jednak jeśli na butelce jest napisane "Made in EU" należy podchodzić ostrożnie do takiego oleju, bo może to oznaczać, że olej został wyprodukowany w Polsce, a tu można nazywać oleje na bazie HC - FULL SYNTHETIC (przetworzony olej mineralny - o zbliżonych parametrach do olejów syntetycznych) .

Jeśli na oleju jest napisane VW 504.00/507.00, Full Synthetic (lub 100% Synthetic), Made in Germany/England/France - kupuj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Chciałbym się dowiedzieć Jaki Olej do silnika Polecacie do Audi B8 2,0 TDI CR 143 km ???

Które są warte zainteresowanie a które omijać szerokim łukiem

Z góry dzięki za podpowiedzi !!!

Każdy olej ze specyfikacją 504/507 będzie dobrze smarował,może być nawet Lotos Quazar ,i najważniejsze - kup tylko od autoryzowanego dystrybutora danej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO WŁASNIE PRZESZPERAŁEM FORUM ALE NIE ZNALALEM NIC KONKRETNEGO JEZELI CHODZI WLASNIE O SILNIKI AUDI NA "CR"

OGÓLNIE SŁYSZALEM NEGATYWNE OPINIE O CASTROLU....

W moim seacie EXEO jest "twój" silnik, auto mam na gwarancji(przebieg 33 000km) ASO leje castrola i ja tam nie narzekam-pamiętaj, że olej musi spełniać normę 507.00 VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Chciałbym się dowiedzieć Jaki Olej do silnika Polecacie do Audi B8 2,0 TDI CR 143 km ???

Które są warte zainteresowanie a które omijać szerokim łukiem

Z góry dzięki za podpowiedzi !!!

Kolega endriuu mi polecił MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 i jest ok :good: Weszło 5l :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Chciałbym się dowiedzieć Jaki Olej do silnika Polecacie do Audi B8 2,0 TDI CR 143 km ???

Które są warte zainteresowanie a które omijać szerokim łukiem

Z góry dzięki za podpowiedzi !!!

Kolega endriuu mi polecił MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 i jest ok :good: Weszło 5l :wink4:

rowniez polecam X-clean-y

5 L? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno kupiłem sobie Audi A4 B6 1.9 TDI 130KM AWX. Przebieg mojego autka to 215 000km. I teraz moje pytanie: czym zalać ten silnik? Jaki olej polecacie? Ważne jest, aby był dostępny "od ręki". Cena w sumie nie gra roli:) Ma być dobry do mojego wózeczka:D

PS. Cena nie gra roli, ale wiadomo, że nikt nie chce przepłacać:) miejcie to na uwadze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli autko awx z przebiegiem 200 tys km jedziło wczesniej na oleju nieznanym.czy mam lac motula 505.1.jesli tak to czy tzreba uzyc czyszczyciela.Jaki to ma byc srodek i jak go stosowac..Miezkam w irladni wiec nie wiem czy dostane motula.jaki inny dobry olej oraz czyszczyciel.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli autko awx z przebiegiem 200 tys km jedziło wczesniej na oleju nieznanym.czy mam lac motula 505.1.jesli tak to czy tzreba uzyc czyszczyciela.Jaki to ma byc srodek i jak go stosowac..Miezkam w irladni wiec nie wiem czy dostane motula.jaki inny dobry olej oraz czyszczyciel.

dzieki

Jeśli mieszkasz w irlandii, to na pewno łatwo dostaniesz Millers Oils Engine Flush - tańsza i lepsza od motulowskiej. [br]Dopisany: 30 Sierpień 2011, 15:12_________________________________________________

Millers Oils XFE-PD 5w40 lub Motul Specific 505.01 - oba to bardzo dobry wybór

Mhm:) Który będzie lepszy? Gdzie je można dostać, sklep internetowy?

Jeden i drugi ma swoich zwolenników - Motula sprzedaje forumowicz, Millersa - sklep internetowy http://millersoils.pl/catalog/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli autko awx z przebiegiem 200 tys km jedziło wczesniej na oleju nieznanym.czy mam lac motula 505.1.jesli tak to czy tzreba uzyc czyszczyciela.Jaki to ma byc srodek i jak go stosowac..Miezkam w irladni wiec nie wiem czy dostane motula.jaki inny dobry olej oraz czyszczyciel.

dzieki

nie trzeba. najwyżej wymień wcześniej olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź co do oleju.

Mam A4B6 z 2002 roku model 2003, z silnikiem 1.9TDI AVF z pompo wtryskami. Przebieg auta 230 kkm, w tej chwili jest olej Aral 5W30.

Jaki najlepiej będzie się nadawał do tego silnika? Bo czytam tę instrukcję na początku wątku i za cienki jestem żeby to zrozumieć.

Zależy mi na czasie bo zaświeciła mi się kontrolka stanu minimalnego i chcę szybko się tego pozbyć. Wcześniej miałem benzynę i z przyzwyczajenia nie sprawdzałem poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...