Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego Ty mi piszesz o A4 skoro ja się pytam o A3 :decayed: może inaczej jaką normę olejową ma silnik ALH :wink4:

Tak czy inaczej nie masz PD :cool1:

skoro nie ma filtra PD to norma powinna być 505.00? czyli olej 5W40 bo tam jest pompa wtryskowa :wink4:[br]Dopisany: 05 Sierpień 2011, 15:31_________________________________________________

dołączam sie do ptania co prawda ja mam 1z ale tez zbliza sie zmiana przebieg 283 000 i zastanawiam sie czy zostac przy 10 w 40 czy lepiej 5 w 40

mam ten sam silnik i zalałem pełny syntetyk (motul x-cess 5W40) pomimo tego ze wczesniej był zalany półsyntetyk (Castrol Magnatec Diesel 10W40)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie podobno a na pewno bardzo dobre oleje. Śmiało można zalewać bez najmniejszych obaw.

Byle nie Fuchs rozlewany w Gliwicach - odstaje jakością od niemieckich.

ten który kolega podlinkował to właśnie Gliwice,

mam go w ofercie duużo taniej niż na allegro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mój fuchs to wszystko polska dystrybucja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobno a na pewno bardzo dobre oleje. Śmiało można zalewać bez najmniejszych obaw.

Byle nie Fuchs rozlewany w Gliwicach - odstaje jakością od niemieckich.

A skąd masz takie info na ten temat, przeprowadzałeś badania tego oleju ,czy z założenia wychodzisz ,że to co z Polski jest bee..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobno a na pewno bardzo dobre oleje. Śmiało można zalewać bez najmniejszych obaw.

Byle nie Fuchs rozlewany w Gliwicach - odstaje jakością od niemieckich.

A skąd masz takie info na ten temat, przeprowadzałeś badania tego oleju ,czy z założenia wychodzisz ,że to co z Polski jest bee..

mamy pyszny bigos , pierogi ruskie :D , piękne kobiety ale zamiast fuchsa wlewam motula, pomimo dostępu do jednego i drugiego.

Jedyny wyjątek co zrobie to zalanie liqui moly bo to jest porządny towares i jedyna alternatywa dla mnie dla motula.

Pozdrowionka

ps. panowie nie spinajcie się tak, zamiast pojechać na zlot, napić się piwa i kiełbasę jeść jeden tylko czeka co napisze drugi i tak się napastujecie. Zluzujcie poślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czakus, nie widziałem w DE fuchsa ,na ich produkcie flagowym że się tak wyraże stoi info że blendowany w mannheim, na gt1 5w40 masz gliwice, może z gliwic leci olej do de? cholera wie, jedno jest pewne w De ten olej zupełnie szału nie robi. Niemcy z najbardziej dostępnych olei wybierają najczęściej Liqui moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy pyszny bigos , pierogi ruskie :D , piękne kobiety ale zamiast fuchsa wlewam motula, pomimo dostępu do jednego i drugiego.

Jedyny wyjątek co zrobie to zalanie liqui moly bo to jest porządny towares i jedyna alternatywa dla mnie dla motula.

Pozdrowionka

Dziku Twego [AVF-a] zalewasz "SPECIFIC 505.01 ... " czy "8100 X-clean ACEA C3 5W-40" ?

Masz w ofercie Liqui Moly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy pyszny bigos , pierogi ruskie :D , piękne kobiety ale zamiast fuchsa wlewam motula, pomimo dostępu do jednego i drugiego.

Jedyny wyjątek co zrobie to zalanie liqui moly bo to jest porządny towares i jedyna alternatywa dla mnie dla motula.

Pozdrowionka

Dziku Twego [AVF-a] zalewasz "SPECIFIC 505.01 ... " czy "8100 X-clean ACEA C3 5W-40" ?

Masz w ofercie Liqui Moly ?

pracuje nad ofertą. Przypuszczalnie od września powinienem mieć najbardziej chodliwe tematy z LM dostępne w cenach miazga :) Rozmawiałem już z przedstawicielem LM w DE i powinno być ciekawie :)

Leje różnie, od specifica po x-clean+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem panowie. Mam pytanko. Chciałbym wymienić olej w swoim autku, ale mam pewien problem, ponieważ wiem tylko tyle że wcześniej był zalewany castrolem edge, lecz nie wiem jakim, 5w30 czy 5w40. Co w takiej sytuacji mam zrobić? Czy nie zaszkodzi jak wleję olej o innej lepkości, lub wogóle innej marki np motul?? Nastawiłem się mentalnie na 5w40, lecz nie wiem jakiej firmy. Oczywiście jest to 1.9 TDI 131KM AWX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem panowie. Mam pytanko. Chciałbym wymienić olej w swoim autku, ale mam pewien problem, ponieważ wiem tylko tyle że wcześniej był zalewany castrolem edge, lecz nie wiem jakim, 5w30 czy 5w40. Co w takiej sytuacji mam zrobić? Czy nie zaszkodzi jak wleję olej o innej lepkości, lub wogóle innej marki np motul?? Nastawiłem się mentalnie na 5w40, lecz nie wiem jakiej firmy. Oczywiście jest to 1.9 TDI 131KM AWX...

MOTUL SPECIFIC VW 505.01 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem panowie. Mam pytanko. Chciałbym wymienić olej w swoim autku, ale mam pewien problem, ponieważ wiem tylko tyle że wcześniej był zalewany castrolem edge, lecz nie wiem jakim, 5w30 czy 5w40. Co w takiej sytuacji mam zrobić? Czy nie zaszkodzi jak wleję olej o innej lepkości, lub wogóle innej marki np motul?? Nastawiłem się mentalnie na 5w40, lecz nie wiem jakiej firmy. Oczywiście jest to 1.9 TDI 131KM AWX...

MOTUL SPECIFIC VW 505.01 :wink4:

a lepiej jego następcę Motul X-Clean 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez zadam juz nie pierwsze pytanie dotyczace oleju ale mysle ze pierwsze i ostatnie jesli chodzi o mnie.

Mam 1.9 TDI 90KM 1995 285 000 km przebiegu troche oleju bierze ale nigdzie nie kapie i nie kopci mam najprawdopodobniej zalany 10w40 nosze sie z zamiarem zmiany oleju na syntetyk 5w40 tylko juz mam taki metlik w glowie ze masakra tu na forum pisza ze do TDI TYLKO 5W40 zas mechanicy sprzedawcy i inni fachowcy pisza ze przy tym przebiegu to tylko 10w40. Prosze jakiegos konkretnego uzytkownika a4 o pomoc bo musze zmienic olej a poki co zataczam kolo miedzy 10w40 a 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati101086 285 000 to i nie ma co się dziwić, że bierze "trochę oleju". Ile to jest trochę??? Jeśli nawet na kilka tys km dolejesz z litra to i tak jest fajnie. Sam silnik a zwłaszcza turbina będą Tobie wdzięczne za 5W/40 - zwłaszcza, że powoli lato się kończy (można o tym lecie w tym roku tak napisać??? :disgust:) i motorownia będzie zadowlona z lepszego oleju. Nie musisz od razu lać super - hiper - full i wogóle wywalać $$$... wystarczy normalny 5W/40 nawet Lotos czy Orlen (wcale nie gorsze do innych zachodnich marek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez zadam juz nie pierwsze pytanie dotyczace oleju ale mysle ze pierwsze i ostatnie jesli chodzi o mnie.

Mam 1.9 TDI 90KM 1995 285 000 km przebiegu troche oleju bierze ale nigdzie nie kapie i nie kopci mam najprawdopodobniej zalany 10w40 nosze sie z zamiarem zmiany oleju na syntetyk 5w40 tylko juz mam taki metlik w glowie ze masakra tu na forum pisza ze do TDI TYLKO 5W40 zas mechanicy sprzedawcy i inni fachowcy pisza ze przy tym przebiegu to tylko 10w40. Prosze jakiegos konkretnego uzytkownika a4 o pomoc bo musze zmienic olej a poki co zataczam kolo miedzy 10w40 a 5w40

Zmieniaj na 5W40 ponieważ pierwsza cyfra w określonej lepkości odpowiada za szybkość dotarcia oleju do najdalszego miejsca w silniku co jest ważne przy tzw. zimnym starcie silnika. Wówczas silnik się najbardziej zużywa i nie słuchaj tego typu opowieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...