Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVG] AVG+turbulum AWX+czips+......

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Do tej pory moja audica deklarowała sie moca jak nizej:

jak widac dosyc delikatny program zrobiony przez naszego klubowego chipsmachera.

Z biegiem czasu przyzwyczajenie do mocy bylo coraz wieksze wiec zdecydowalem sie na dalsze modyfikacje . Padło na turbulum od silnia AWX oraz korekte programu. [dosyc tanio (adekwatnie do przyrostów) i bardzo bezpiecznie co akurat dla mnie jest wazne przy zabawie w tzw.”tuning” – autko sluży do codziennego poruszania sie po miescie .

Zanim dojde do meritum sprawy przedstawie w skrócie całą operacje ... moze komus sie przyda .

Oto główny bohater :

turbulum od silnika AWX 038 145 702 G

turbulumaj7.th.jpg

nastepnie do przekładki potrzebne nam sa dodatkowe graty:

-uszczelka (olej powrót) 028 145 757

-sruby szt.2 M6X16 n905 927 03

-rurka olejowa (zasilajaca) 028 145 771 BF

-pierścień uszczelniający 3C0 145 117

-przejsciówka (turbo/IC) wyrób do dostania u lokalnych tunerów

oto cały zestaw:

gratysb1.th.jpg

Jako ze wiecej powietrza będzie pompowane to i przydałoby się troszke chlodniejsze powietrze. Aby sprostac tym wymaganiom zastosowalem znane już niektórym rozwiazanie a mianowicie lewe nadkole od Audi S4 (B5) o numerze 8D0 821 171 G .

tak wyglada:

nadkole1ho9.th.jpg

A tak wyglada zamontowane na aucie:

nadkolesamochodsl5.th.jpg

Wracajac do turbulum to sama wymiana jest dosyc czasochłonna ale nie nalezy do najtrudniejszych.[moze kiedys sklece foto-story]

tak wyglada stare turbulum w porównaniu z nowym .... (duzej rożnicy nie ma ;-) )

starevsnowetx0.th.jpg

przy okazji wymiany , jako ze odpiety był wydech wywalilem katalizator który byl juz dosc mocno zapchany:

katalizatorco9.th.jpg

Do tego zostało uzyte narzedzie zwane narzedziem do regeneracji katalizatorów.

narzedziezu2.th.jpg

Po skreceniu wszystkiego do kupy i przejechaniu kilkunastu kilometrów zrobilem logi aby sprawdzic prace nowego turbulum.

Oto one:

011przednh8.th.jpg

Jak widac turbo ładuje troszke powyzej wymaganego przez ECU (spowodowane jest to tym ze sztanga jest wyregulowana pod silnik 130 PD oraz pod wysterowanie zaworka N75 w/w silniku. ) ...... korekta programu rozwiązała ten problem

Logi mialy na celu sprawdzenie pracy żaluzji czy sie nie przycinaja i nie wystepuje przeładowanie. Jak widac praca jest wzorcowa.

Kolejny etap to korekta programu u Rogala

Moje wymagania wcale nie były duże ... turbulum miało pompowac jak w seryjnym AWX czyli 1350 mbar bezwzglednego i to co wyjdzie z takiego doladowania mialo zostac . Ze względu na jazde w 90% po miescie, moment obrotowy zazyczylem sobie na poziomie 300 Nm i jak najbardziej plasko. Po kilkudziesiecio minutowej konwersacji podczas której Rogal obrabial mapy podpielismy ECU do autka i oto co wyszlo:

Moje oczekiwania zostały spełnione w 100 %.

Po powrocie do domku zapiałem lapka i zrobilem podstawowe logi dynamiczne:

003/008/011 (lmm/dawka/doładowanie)

004 (kat wtrysku)

007 (temperatura w dolocie ) zrobiony na koncu przy temp powietrza 23.5 stopnia.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Do tego zostało uzyte narzedzie zwane narzedziem do regeneracji katalizatorów.

narzedziezu2.th.jpg

:polew:

Nm wyszło faktycznie płasko, jak linijką rysowane.

szkoda, że nie ma porównań temperatur z normalnym nadkolem i od eSki.

fajne zestawienie w ogóle (wszystkie numerki vag itd)

Opublikowano
  • Autor

Nm wyszło faktycznie płasko, jak linijką rysowane.

szkoda, że nie ma porównań temperatur z normalnym nadkolem i od eSki.

fajne zestawienie w ogóle (wszystkie numerki vag itd)

mam zamiar zakleic tasma i zrobic .... ale to przy okazji ... ;)

kiedys robilem i z tego co pamietam to bylo o wiele wiecej ....

wczesniej moze ktos ze standardowym nadkolem zrobi i bedzie wiadomo .... :naughty:

Opublikowano
  • Autor

no fakt, można przecież zrobić na odwrót.... :>

spanky, a nie zrobiłbys takich wykresików:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,11992.msg151425.html#msg151425

czyli temp względem ciśnienia (czyli jak jedziesz ?)

moze kiedys zrobie .... :tongue4:

Opublikowano

Gratulacje, fajny stabilny lajtowy programik

Bazawaryjnej jazdy życzę :)

Opublikowano

Spank szacun szefie, bardzo mnie sie podobuje story i zaangażowanie w całą operacje i jej przedstawienie :hi:

Opublikowano

Spanky a kiedy bedzie program jak u Hugo ?? :tongue4:

Opublikowano

No i bardzo fajnie na turbince AWX i 150 kuni letko sie ma!! Spanky czy mógłbyś zdradzic tajemnicę skąd i za ile nabyłeś suszarkę?? duza różnica po tych modach od samego softu w przyspieszeniu do 100 i ogólnej elastycznosci na biegach??

Tez mi się marzy new turbawka ale to po nowym roku dopiero.

Opublikowano

Widze, że zabawki skompletowałeś. Miłej jazdy, ah ten wykresik. Pomysł z nadkolem od eski :thumbup:

Opublikowano
  • Autor

Spanky a kiedy bedzie program jak u Hugo ?? :tongue4:

nie chciałem wiecej bo bym Cie zaczął objezdzac .... :polew: ... ;)

No i bardzo fajnie na turbince AWX i 150 kuni letko sie ma!! Spanky czy mógłbyś zdradzic tajemnicę skąd i za ile nabyłeś suszarkę?? duza różnica po tych modach od samego softu w przyspieszeniu do 100 i ogólnej elastycznosci na biegach??

Tez mi się marzy new turbawka ale to po nowym roku dopiero.

sam zakup i zalatwianie turbulum to dosyc długa historia ... ;) moge powiedziec tylko jedno ... turbulum jest fabrycznie nowe i to jest najwazniejsze .... :naughty:

co do wrazen z jazdy ... to 0-100 jeszcze nie mierzylem ale elastycznosc jest bez porownania lepsza ... autko ladnie sie zbiera z dolu i ciagnie rowno do ponad 4200 rpm ... stara suszarka przy tych obrotach ledwo dyszala ....

generalnie jestem bardzo zadowolony ... polecam ... :thumbup:

Opublikowano

spanky walcz o więcej :) przy takich modach tylko 14 i 14..hmmmm..mało..

Opublikowano

Spanky a kiedy bedzie program jak u Hugo ?? :tongue4:

Nie będzie , bo mój program to wersja Premium i został stworzony tylko w jednym egzemplarzu :polew:

EDIT BY MODERATOR ROGALOTTI

już jest dostępny update Premium PRO :polew:

Opublikowano
:polew:
Opublikowano
  • Autor

zestaw został gruntownie :naughty: przetestowany podczas trasy na Zlot ... razem cos okolo 450 kilosów ...

predkosci momentami 180-200 km/h ..... przewaznie to 160 km/h .... zabawa momentem ,wciskanie pedału gazu do oporu itp,itd .... autko zbiera sie swietnie, spalilo ~7 litrów gnoju ....

jestem mega zadowolony .... :dance:

Opublikowano

Gratulacje.Spanky :oklaski:

Modyfikacje zrobione z głową i kompleksowo,pełny profesionalizm,

zamierzony efekt osiągnięty :th:

Opublikowano

i to się nazywa dłubanie autka z zadbaniem o jego zdrowie na pełnej lini. :thumbup:

Opublikowano

Spanky tez już myślę o turbawce od AWX masz może jeszcze jedną??

Opublikowano
  • Autor

Spanky tez już myślę o turbawce od AWX masz może jeszcze jedną??

:no:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.