Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nowe czy używki?


krisczarny

Rekomendowane odpowiedzi

Na oponach się nie oszczędza ( sprawdzone kiedyś na własnej skórze :naughty: )

Only nowe i to dobre, co nie znaczy najdroższe, polecam Nokiany H, rewelacyjne we wszystkich warunkach z wyjątkiem hamowania na piachu lub luźnym sztrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponach się nie oszczędza ( sprawdzone kiedyś na własnej skórze :naughty: )

Only nowe i to dobre, co nie znaczy najdroższe, polecam Nokiany H, rewelacyjne we wszystkich warunkach z wyjątkiem hamowania na piachu lub luźnym sztrze.

No Kolego nie dziwne ze nie obsluguja piachu i szutru:P szutrowe oponki za to np typowo rajdowe nie sprawdza sie z kolei na asfalcie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś za coś .. nie można mieć wszytstkiego .. ..

podtrzymuje słowa kolegi .. nie ma co oszczędzać na oponkach .. jak już to nowe i dobre .. a nie jakieś made in chaina .. .. za 100 zł 19" (1szt.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam sie nad kupnem opon.

Lepiej kupić dobrej firmy używki czy tanie ale nowe?

Nie wiem co wybrać:

1. http://moto.allegro.pl/item1165979878_bridgestone_225_40_18_92_y_potanza_050a.html

2. http://moto.allegro.pl/item1165147931_225_40_18_nowe_opony_osobowe_225_40r18_letnie.html

3. http://moto.allegro.pl/item1163823691_4x_michelin_225_40_18.html

4. http://moto.allegro.pl/item1175051981_opony_opona_225_40_18_michelin_continental_pirelli.html

A może cos innego np nexen, kumho, sam juz nie wiem co kupić. Nie chce tez wydawać 2000 na opony bo to jak dla mnie za drogi gips.

Doradźcie mi cos.

Polecam Ci nowe opony choć prawda że są drogie i niestety "nasze" produkty szczególnie w podanym przez Ciebie rozmiarze ustępują znacznie zachodniej konkurencji.

Nie polecam kupowania używanych opon bez pełnego montażu i gwarancji, przynajmniej rocznej - pisemnej, jeśli sprzedawca jest solidny i sprzedaje dobry towar to Ci takiej udzieli.

Nie kupuj opon starszych niż 5 letnie ze względu na zmieniające się parametry gumy, radzę też zwrócić uwagę aby wszystkie były z jednej daty czyli tydzień i rok.

Pozdrawiam.

apropos używanych opon. jak myslicie, dlaczego one są w sprzedaży ? Ktoś ma za dużo hajsu i sobie zmienia co miesiąc czy po prostu nie chce już na szajsie jeździć ? :wink4:

a dla siebie kupujecie nowe buty czy używane ?

:gwizdanie:

:good:

Kolego ale roku gwarancji na używkę to ci nikt nie da nie oszukujmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos używanych opon. jak myslicie, dlaczego one są w sprzedaży ? Ktoś ma za dużo hajsu i sobie zmienia co miesiąc czy po prostu nie chce już na szajsie jeździć ? :wink4:

Tu jest wiele kombinacji :wink4:

Niektóre są z powypadków, niektóre dobierane z innych kompletów (gość przebija jedną, kupuje dwie nowe a stara leży, aż trafi się druga taka sztuka :decayed:), inny sprzedaje, bo mu np. huczą, a ja ostatnio zostawiłem komplet prawie nowych letnich Dunlopów z 2009r. u męczygumy w rozliczeniu za 17 :wink4: Dunlopy były 15sto calowe, ale z bardzo małym przebiegiem.

Co do używek, to jak w przypadku każdej opony, rocznik jest bardzo ważny, no i źródło :wink4: Zakład oponiarski nie podejmie się sprzedaży opon, których stan i pochodzenie jest im bliżej nieznany... Gorzej z oponami na portalach aukcyjnych, gdzie opony do zdjęć są pastowane, myte a głębokośc bieżnika podawana jest do łysej opony a nie ogranicznika :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam gościa który skupuje opony w niemczech po 2 euro za sztukę tylko warunkiem jest że odbiera każdą ilość z trzech warsztatów. Większość opon ma bieżnik 1-2 mm niższy niż nowa. Sprzedaje bynajmniej najtaniej w okolicy i taniej niż na allegro. Z tym że przynajmniej widzisz co kupujesz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa to zawsze nowa

nad letnimi używkami jeszcze bym się zastanowił

ale na zime tylko nówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...