Skocz do zawartości
IGNOROWANY

swiece zaplonowe


platiniumm

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w zwiazku z tym ze powinienem wymienic swiece w swoim a4 chcialem sie dowiedziec czy lepiej kupic takie zwykle jedno elektrodowe czy cztero elektrodowe bo znalazlem takie z czterema i cena jest praktycznie taka sama tylko pytanie ktore lepiej sie spisuja w eksploatacji

pozdrawiam lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy mocno wyzylowanym silniku te 4 naprawde dobrze sie sprawdzily, przy serii pewnie nie bedzie to mialo zadnego znaczenia...aha jak swiece to polecam NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ewentualnie bosch moze byc?

no stary jak nie jak tak przecież to firma produkująca cześci do fabryk naszych autek to jak Microsoft w informatyce :mrgreen: a tak na poważnie to NGK czy bosch co za różnica obaj to liderzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica tylko w cenie :mrgreen:

tak a ile bo się nie orientuję na korzysć którego ? aż taka wielka ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do tego co napisał Murzyn

jak swiece to polecam NGK jet to opinia wielu mechan. i sprzedawców niestety Bosch traci juz na jakości a NGK poleci każdy kto w tym siedzi (b. dobra jakość ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest jak rzeka. Opini w sprawie producentów tyle samo co włascicieli pojazdów. Bosch, NGK, Champion to liderzy i z uwagi na cenę te świece się przeważnie kupuję. Ja osobiście nie byłem zadowolony z NGK natomiast spasował mi Champion. Wszystko zależy czy świeca jest dobra, czy komuś przez przypadek nie spadła :sad: , czy dobry układ zapłonowy itd, itd. Więc wydaje mi się że nie ma sensu zakładać innych niż wcześniej używane.

Jeśli chodzi o ilość elektrod to słyszałem pozytywne opinie o tych z większą ilością, ale ich nie użytkowałem więc nie chcę zajmować stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem bardzo niezadowolony z NGK i nigdy ich już nie kupię :!: .

Nawet Iskra w tym przypadku była by lepsza.

Jest to jedyna świeca, z której elektroda wypadła i została w cylindrze. Pręcik długości 7mm. :sad:

Na szczęście nie porysowała gładzi cylindra. Przejechała ta świeca od wymiany raptem kilka tys. km i się rozleciała. Koszmar. Trzeba było głowicę ściągać.

Niestety nie byłem wtedy nauczony trzymać rachunków bo by mi NGK zrobiło remont silnika. A tak to koszty demontażu głowicy sami musieliśmy ponieść.

Teraz skrupulatnie gromadzę za wszystko rachuneczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozniez przychylam sie do opinii o NGK ze nie zbyt dobre sa swiece :( tzn moze akurat ta seria ktora ja mam zamontowana ... przejechalem okolo 4 tys na swiecach po czym mam do wymiany komplecik .... przebicie jak cholerka a nba gazie nie idzie jezdzic ... MECHANIK POLECAL NGK A GAZOWNIK POWIEDZIAL NIGDY TYCH SWIEC !!! i byc tu madrym jak sie na tym nie znasz ... Chyba teraz przejde na boscha mam nadzieje ze u mnie nie odpadlo nic i ze w cylindrze jest wszystko oki .... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie szogun0 pocieszyłeś :zly: a na AKP tak zachwalali te NGK więc jednak kupiłem. W Sejku mi nie spasiły więc zobaczymy jak bedzie w "czwóreczce". Słyszałem także (4 latka temu), że gro NGK trafiających na rynek Polski to jakaś podróba więc ich do SC nie zakładałem. Teraz pomyślałem, że sytuacja może się zmieniła. Pocieszam się, że rachunek posiadam i z pewnego sklepu moto.

bulinek, bosh to pralki dobre robi - spróbuj Champion`a. Ja byłem zadowolony jak cholera, w SC mnie nigdy nie zawiodły a silniczek pracował na wolnych jak ta lala.

Tak jak wcześniej pisałem: "Opini w sprawie producentów tyle samo co włascicieli pojazdów" - i to chyba świeta racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opini w sprawie producentów tyle samo co włascicieli pojazdów

fakt, ja tymi NGK też jestem zaskoczony. Historia szogun0'a prawie jak z thrillera ;)

Przyznam się, że miałem dobrą opinie o nich, a teraz została zachwiana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem 4 mc-e temu NGK z emblematami VW/Audi oryginały i śmigaja mi ładnie nie narzekam ,wcześniej miałem Boscha i nie widzę jakiejś tam różnicy auto pali wyśmienicie ! :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a4 są teraz Beru 4-elektrodowe.

Skoro potrafią zrobić jedne z najlepszych cewek zapłonowych, to i świece powinni do nich dobrać o odpowiedniej jakości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...