Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Woskowanie na myjni bezdotykowej


Robson12357

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem to mega "szit" na tych myjkach bezdotykowych z tego wsoku...no i co ważniejsze szybki tez przy taki zabiegu na myjni pociagniesz woskiem...wiec lepiej auto nawoskowac sobie recznie i bedzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to zło... i tak będziesz musiał polerować i tak bo Ci smugi zostaną. Lepiej kupić dobry wosk i samemu poświęcić trochę czasu.

No i nie oszukujmy się... płyny, woski na takich myjniach na pewno nie są z najwyższej półki. Na takich myjniach korzystam tylko i wyłącznie z wody... resztę mam swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to zło... i tak będziesz musiał polerować i tak bo Ci smugi zostaną. Lepiej kupić dobry wosk i samemu poświęcić trochę czasu.

No i nie oszukujmy się... płyny, woski na takich myjniach na pewno nie są z najwyższej półki. Na takich myjniach korzystam tylko i wyłącznie z wody... resztę mam swoją.

jak reszte mozesz miec swoja skoro na takich myjkach jest zakaz mycia recznego :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to zło... i tak będziesz musiał polerować i tak bo Ci smugi zostaną. Lepiej kupić dobry wosk i samemu poświęcić trochę czasu.

No i nie oszukujmy się... płyny, woski na takich myjniach na pewno nie są z najwyższej półki. Na takich myjniach korzystam tylko i wyłącznie z wody... resztę mam swoją.

jak reszte mozesz miec swoja skoro na takich myjkach jest zakaz mycia recznego :mysli:

Koledze chodziło o to, ze tylko myje ewentualnie tam auto a woskuje sobie sam pod domem :wink4:

Ja osobiscie myje auto na takich myjkach tylko zimą jak jest zimno, w normalnych warunkach myje auto sam na podwórzu czy tez na parkingu pod domem. Efekt 100 razy lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak reszte mozesz miec swoja skoro na takich myjkach jest zakaz mycia recznego :mysli:

U mnie akurat na myjni na którą jeżdżę jest dość duży plac na którym mogę sobie spokojnie później wysuszyć i wywoskować auto. Nie miałem jeszcze nigdy problemu z tym "zakazem". Od zawsze tak myję. Ostatnio nawet przyjechałem ze swoją ciepłą wodą w butelkach... przelałem do wiaderka i elegancko umyłem autko ciepłą wodą.

Dodam jeszcze, że autko jadę myć albo z samego rana 7-8 albo w godzinach późno wieczornych po 22 aby nikt się nie czepiał, że za długo zajmuję stanowisko. Jakiś czas temu właściciel myjni podszedł do mnie i powiedział grzecznie, że niby mycie ręczne jest zakazane... odpowiedziałem mu, że zostawiam tutaj jednorazowo dwa razy więcej kasy za samą wodę co połowa kierowców "pierze" i płucze swoje auta... powiedział potem, że w sumie i tak nie ma kolejki to może Pan sobie myć.

Niestety mieszkam na osiedlu gdzie same bloki i nie mam możliwości umycia autka pod domem, więc trzeba sobie jakoś radzić :) Zresztą jakbym wyszedł przed blok z wiaderkami, płynami itp. to jakiś "życzliwy" sąsiad mógłby to zgłosić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja tez mieszkam na blokowisku i myje na myjach gdzie "mycie reczne jest zakazane" ale poskuje i poleruje pod blokiem i moga mi wszyscy naskoczyc :polew:

...wiec panowiem i panie...korzystajmy z myjek a wszelkie inne operacje robimy recznie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale poskuje i poleruje pod blokiem i moga mi wszyscy naskoczyc :polew:

woskując auto pod blokiem nie zanieczyszczasz środowiska , nikt ci nic nie zrobi , gorzej własnie jakbyś wyszedł z wiadrami , szamponem , itp wtedy ktoś mógłby cie zgłosić :thumbdown:

ogólnie odradzam woskowanie auta na myjni bo ciezko to nazwać woskiem , lepiej umyc tylko auto a reszte załatwić pod domem :good:

ja bynajmniej tak robie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myjce bezdotykowej (oczywiście takiej gdzie płynny są uzupełniane na takie jakie być powinny) stosuje się tzw płynne woski syntetyczne. Dla lakieru nie ma to większego znaczenia (nic nie daje, nic nie ujmuję) ale za to dla uszczelek, opon i plastików nie jest to zbyt dobre. Najczęstszym objawem jest matowanie albo szarzenie części gumowych i plastikowych. Jeśli mogę coś polecić to omijajcie przycisk z podpisem woskowanie i przeskakujcie od razu do spłukiwania... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myjce bezdotykowej (oczywiście takiej gdzie płynny są uzupełniane na takie jakie być powinny) stosuje się tzw płynne woski syntetyczne. Dla lakieru nie ma to większego znaczenia (nic nie daje, nic nie ujmuję) ale za to dla uszczelek, opon i plastików nie jest to zbyt dobre. Najczęstszym objawem jest matowanie albo szarzenie części gumowych i plastikowych. Jeśli mogę coś polecić to omijajcie przycisk z podpisem woskowanie i przeskakujcie od razu do spłukiwania... :wink4:

swieta racja ...kiedys nawet gosc ktory obsluguje taka myjke mi o tym mowil :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś polecić to omijajcie przycisk z podpisem woskowanie i przeskakujcie od razu do spłukiwania... :wink4:

Ja myję na BP i zawsze jest chyba po woskowaniu nabłyszczanie - taki bayer z górnej półki.

Ostatnio wynalazłem na myjni przy carefourr mega dobry kwas do alusów i to za free.

Robię wiec tak myję auto na BP bo uważam, że mają tam najlepszą myjkę a potem lecę na tą z kwasem walę na felgi czekam 5 minut. Myję aktywną pianą i spłukuję i świecą sie jak pasu jajca i to bez dotykanią rekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam tych myjni tylko do splukiwania kamieni, jeszcze nigdy sie nie zdarzylo zeby dobrze umyla niezaleznie jakiej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam tych myjni tylko do splukiwania kamieni, jeszcze nigdy sie nie zdarzylo zeby dobrze umyla niezaleznie jakiej firmy

ja myłem ostatnio na bezdotykówce w chojnicach "karcher" (nie wiem jak to sie pisze :tongue4:) i powiem ze efekt ok :)

oczywiście wcześniej solidne woskowanie w domu było ale to tak 3 tygodnie wcześniej ;)

ogólnie myjki różnią się od siebie i to kąkretnie na tych bezdotykowych tak na wszystkim oszczędzają ze szok :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oszczedzają, stosują najsłabsze jakościowo produkty, osobiście jeżdzę na myjki zimą kiedy trzeba spłókać sól z auta,a woskowanie tylko ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...