Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kodowanie kluczyka i pilota - transponder immo


MRoger

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem kilka tematów u nas i nie tylko i mam pewne wątpliwość. Zaznaczam że chodzi mi o modyfikacje VAG a nie sztuczki z kluczykami w stacyjkach :kox:

Po pierwsze jak dobrze rozumiem dopasowywanie pilota a dopasowanie kluczyka (immo) to 2 różne sprawy. Znalazłem możliwość dopasowywania pilota w module komfortu/centralnym zamku w naszym faq ale kodowanie kluczyka o ile dobrze odczytałem robi się w 17 - Instruments.

I tu jest zonk mam 5 cyfrowy pin na białej naklejce wraz z kluczykiem plastykowym który zdaje się być błędny bo wpisywany w login/instruments jest odrzucany.

Z drugiej strony jak w Adaptacji wchodzę na kanał 21 widzę 3 kluczyki, mogę odczytać wartość ale zmian jakakolwiek np na 1 kończy się komunikatem ERROR.

No i drugi zonk jest taki że jestem w stanie tym plastikowym kluczykiem/wzornikiem odpalić auto :mysli: co mnie rozwala zupełnie ... czyżby w nim był transponder immo ... coś mi się nie wydaje bo jest bardzo mały.

Ponieważ wydawało mi się że zgubiłem kluczyk chciałem utrudnić zadanie ew.złodziejowi i wywalić ten kluczyk z obsługi immo i pilota z modułu komfortu. Niestety poległem ale na przyszłość dobrze by było wiedzieć jak to dokładnie jest.

Pacjentem w tym wypadku był VW B5FL 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bry: Pozwolisz kolego że przykleję się do Twojego wątku. Mam ten sam kłopot z kluczykami.Tyle że u mnie kluczykiem plastikowym mogę załączyć stacyjkę ale już auta nie zapalę.Co do pinu.Też mam 5 cyfrowy.Już wpisywałem różnie,ale nic nie wychodzi.Jak kupiłem auto to dostałem: 2 scyzoryki,1 serwisowy i jeden kluczyk ten własnie plastikowy.Drugi scyzoryk nie działa( chyba nigdy nie był używany),padły w nim baterie,ale już wymieniłem.Teraz mam tylko jeden kluczyk którym można zapalić auto i dlatego zależy mi na tym drugim scyzoryku.Pozdrawiam. :mysli: że ktoś już ten temat przerabiał i nam pomoże :notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej Pin na zawieszce nie jest Pinem do immo.Poza tym pin ma byc 4 cyfrowy poprzedzony zerem podczas adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się na naklejce jest 0 i cztery cyfry - na naklejce wygląda to tak:

52

05255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się na naklejce jest 0 i cztery cyfry - na naklejce wygląda to tak:

52

05255

:hi: Mam dokładnie tak jak napisałeś,ale te cyfry u góry nie zgadzaja się z tymi po 0 ,chodzi mi o 52.Oczywiście mam inne numery niż Ty.Cały komplet kluczyów wyglada na ori.W zawieszce mam jeszcze też inne numery na czarnym tle i mają pierwsza to literaA a póżniej 6 cyfr.Wpisywałem już wszystkie możliwe kombinacje i nic :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się na naklejce jest 0 i cztery cyfry - na naklejce wygląda to tak:

52

05255

:hi: Mam dokładnie tak jak napisałeś,ale te cyfry u góry nie zgadzaja się z tymi po 0 ,chodzi mi o 52.Oczywiście mam inne numery niż Ty.Cały komplet kluczyów wyglada na ori.W zawieszce mam jeszcze też inne numery na czarnym tle i mają pierwsza to literaA a póżniej 6 cyfr.Wpisywałem już wszystkie możliwe kombinacje i nic :mysli:

bo to nie jest pin :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te numerki oczywiście przykładowe a nie moje :decayed:

Po drugiej stronie kluczyka serwisowego też mam literkę i 6 cyfr. To gdzie ten PIN bo mam w sumie wszystkie dokumenty i komplet kluczyków. A co do reszty moich pytań z pierwszego postu ..... jakieś sugestie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja właśnie też jestem na etapie kodowania transpondera do Golfa IV bo mam nowe kluczyki scyzoryki do alarmu i też ostatnio szukałem pinu do immo i dzisiaj znalazłem...

jest na czarnej plastikowej zawieszcze tylko był zamazany i trzabyło po prostu zdrapać czarny nalot i numer 4-cyfrowy się ukazał

tutaj daję linka do tematu w którym pytałem wczoraj o kod immo na drugim zdjęciu jest widoczna biała naklejka z mazami czarnymi pod tymi mazami jest kod pin

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=61610.msg1763809#msg1763809

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja właśnie też jestem na etapie kodowania transpondera do Golfa IV bo mam nowe kluczyki scyzoryki do alarmu i też ostatnio szukałem pinu do immo i dzisiaj znalazłem...

jest na czarnej plastikowej zawieszcze tylko był zamazany i trzabyło po prostu zdrapać czarny nalot i numer 4-cyfrowy się ukazał

tutaj daję linka do tematu w którym pytałem wczoraj o kod immo na drugim zdjęciu jest widoczna biała naklejka z mazami czarnymi pod tymi mazami jest kod pin

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=61610.msg1763809#msg1763809

kiedys dawali przywieszke z pinem a później zrezygnowali z tego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... klient przyjedzie :confused4:

Ok w między czasie ustaliłem że w plastiku jest ponoć zatopiony transponder, więc wygląda na to że powinien uruchamiać również silnik.

Ja mam taką samą przywieszkę, kod był pod tą naklejką z kodem literowo cyfrowym, pod białymi naklejkami czy wyryty na plastiku, bo z Twojego opisu nie jestem pewny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... klient przyjedzie :confused4:

Ok w między czasie ustaliłem że w plastiku jest ponoć zatopiony transponder, więc wygląda na to że powinien uruchamiać również silnik.

Ja mam taką samą przywieszkę, kod był pod tą naklejką z kodem literowo cyfrowym, pod białymi naklejkami czy wyryty na plastiku, bo z Twojego opisu nie jestem pewny ?

Na zdjęciu zaznaczyłem w czerwonym prostokącie gdzie kod jest na tej białej naklejce, palcem starłem to czarne zamazanie (coś na zasadzie zdrapki) i pod tym był kod...

cn9NJ.jpg

P.S. Jeśli chodzi o ten mały kluczyk plastikowy tzn. portfelowy to tez mam taki i w nim jest immo także spokojnie można nim odpalić auto (VW Golf)...

Tak wygląda ten kluczyk

cpf_i.jpgcpiur.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten kluczyk ...

A czy kanału 21 nie mogę zaadaptować instruments-17 bo najpierw trzeba się zalogować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić czy masz w nim transponder, taki wałeczek ze zdjęcia 2 posty wyżej. Jeśli jest to trzeba go zakodować, żeby to zrobić trzeba mieć pin i vag'a. Jest możliwość zakodowania w stacyjce ale to chyba pilota nie dotyczy. Ja swój kluczyk znalazłem więc nie trzeba było go wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten kluczyk ...

A czy kanału 21 nie mogę zaadaptować instruments-17 bo najpierw trzeba się zalogować ??

tak musisz miec pin żeby sie zalogować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja mam tylko jeden kluczyk. Założyłem centralny do którego mam dwa piloty scyzoryki z czystymi grotami.Chciałbym dorobić z nich kluczyki, nie mam pinu. Czy przez VAGA mogę odczytać pin? Czy cały proces ma wyglądać tak:

1) dorabiam kluczyk na nowym grocie

2) kupuje transponder i wkładam go do pilota

3) programuje go przez Vaga

czy tak to ma wyglądać? Czy może być np taki transponder:

http://allegro.pl/transponder-crypto-48-can-audi-vw-skoda-seat-i1323965565.html [br]Dopisany: 24 Listopad 2010, 17:26_________________________________________________Nikt nic nie odpowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja mam tylko jeden kluczyk. Założyłem centralny do którego mam dwa piloty scyzoryki z czystymi grotami.Chciałbym dorobić z nich kluczyki, nie mam pinu. Czy przez VAGA mogę odczytać pin? Czy cały proces ma wyglądać tak:

1) dorabiam kluczyk na nowym grocie

2) kupuje transponder i wkładam go do pilota

3) programuje go przez Vaga

czy tak to ma wyglądać? Czy może być np taki transponder:

http://allegro.pl/transponder-crypto-48-can-audi-vw-skoda-seat-i1323965565.html [br]Dopisany: 24 Listopad 2010, 17:26_________________________________________________Nikt nic nie odpowie :(

procedury sa w porzadku ale Vagiem nie odczytasz pin-u.Ten transponder z linka sie nie nadaje.Tobie wystarczy transponder 48 crypto bez can.pozdr

np. taki http://allegro.pl/transponder-crypto-48-audi-vw-skoda-seat-faktura-i1358394291.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kod to kod mechaniczny klucza a nie pin więc wklepywanie go zablokuję wam licznik na kilka następnych godzin (zwłoka czasowa) w b6 już nie podawali pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestali w 2000 r. w 18. tygodniu a więc wtedy, kiedy wprowadzono w A4 immo III generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...