Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

VDO dałem 200 zł była taki sam numer jak na jaegerze.

a jakiś głowny procesor był uszkodzony, wariowała wstazówka paliwa i zacinał sie obrotek i licznik

teraz jest juz ok, ponoć VDO nie miało tej wady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to masz ten moduł podpiety z tyłu w tym liczniku vdo czy nie masz, czy wogóle nie ma na niego miejsca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ciepłego dnia dobrałem się wreszcie do tego nieszczęsnego odbiornika w swoim aucie.
Gdy go w końcu wyciągnąłem, moim oczom ukazał się taki oto widok:

4B0919145_wpnaxea.jpg



To by chyba wyjaśniało, czemu "palma" się nie pojawiała. :kwasny:


Ten mój ma numer 4B0919145A, czyli to ten najstarszy i najbardziej awaryjny model. Z lektury tego wątku wynika, że powinienem kupić odbiornik o numerze 8K0919145A.

I teraz pytanie do tych, którzy już to wymieniali: czy gniazda w obu modelach są takie same? Czy moja obecna wtyczka będzie pasowała do tego nowego odbiornika?




--
Pozdrawiam.
Sławek

Edytowane przez steve69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj z końcówką B też są dobre a wtyka napewno ta sama i jest tego po 50 zyli na aledro:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj z końcówką B też są dobre a wtyka napewno ta sama i jest tego po 50 zyli na aledro:wink:

No niby można. Ale kupując taką używkę nie wiadomo, ile to "pochodzi" zanim też się zepsuje.

To już wolę dopłacić i kupić nówkę sztukę nieśmiganą z ASO :wink:

Tylko żeby ktoś jeszcze rozwiał te moje wątpliwości z wtyczką...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również zastanawia mnie fakt tej "antenki". mój problem polega na tym, że chcąc dobrać się do wycieraczek i żeby mieć jak najlepszy dostęp wyjąłem gniazdo komputera oczywiście wypinając wszystkie wtyczki (przed tą czynnością odłączyłem aku). po złożeniu wszystkiego do kupy całość działa, ale oczywiście zrestartował mi się zegar (normalne po odłączniu aku), jednak od dwóch dni "antenka" się nie pojawiła... czego mogę próbować? mogły się pozmieniać jakieś ustawienia po wyjęciu kompa? wyjąć i włożyć bezpiecznik? czy pozostaje mi tylko czekanie?

nadmieniam, że do tej pory "antenka" była widoczna zawsze (odkąd mam auto) i nigdy nie zniknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również zastanawia mnie fakt tej "antenki". mój problem polega na tym, że chcąc dobrać się do wycieraczek i żeby mieć jak najlepszy dostęp wyjąłem gniazdo komputera oczywiście wypinając wszystkie wtyczki (przed tą czynnością odłączyłem aku). po złożeniu wszystkiego do kupy całość działa, ale oczywiście zrestartował mi się zegar (normalne po odłączniu aku), jednak od dwóch dni "antenka" się nie pojawiła... czego mogę próbować? mogły się pozmieniać jakieś ustawienia po wyjęciu kompa? wyjąć i włożyć bezpiecznik? czy pozostaje mi tylko czekanie?

nadmieniam, że do tej pory "antenka" była widoczna zawsze (odkąd mam auto) i nigdy nie zniknęła.

wyciągnij bezpiecznik od zegarów na chwile , potem ustaw ręcznie godz. na 2:58 , zamknij auto poczekaj z 10m i powinno zaskoczyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parkuje auto co dziennie w tym samym miejscu i zdarza się ze raz na miesiąc antenka zniknie, za dzień dwa a kiedyś nawet dopiero po 3 tygodniach się pojawiła, niektórzy pisali ze nawet po kilka miesięcy nie mieli wymieniali moduły i nic, i kiedyś tam nagle się pojawiała, bądź cierpliwy (bardzo) i czekaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój ma numer 4B0919145A, czyli to ten najstarszy i najbardziej awaryjny model. Z lektury tego wątku wynika, że powinienem kupić odbiornik o numerze 8K0919145A.

I teraz pytanie do tych, którzy już to wymieniali: czy gniazda w obu modelach są takie same? Czy moja obecna wtyczka będzie pasowała do tego nowego odbiornika?

W ten weekend przy okazji wymiany czujnika parkowania postanowiłem zrobić porządek z "palemką" w aucie. U siebie miałem zamontowany 4B0919145A i wymieniłem go na kupiony w ASO 8K0919145A. Tak więc moge Ci potwierdzić, że wszytko pasuje :wink:

Później trochę nerwów bo sam z siebie nie uaktualnił godziny i daty. Dopiero restart zegarów (poprzez wyjecie bezpiecznika nr 15) i ustawienia godziny na 1:59 załatwiło sprawę i po chwili "palemka" wróciła na miejsce :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... U siebie miałem zamontowany 4B0919145A i wymieniłem go na kupiony w ASO 4B0919145A. Tak więc moge Ci potwierdzić, że wszytko pasuje :wink:

Skoro wymieniałeś na taki sam, to musiało pasować. :wink:

Ja też już jestem po wymianie. Kupiłem 8K0919145A.

Po podłączeniu nowego odbiornika "palma" pojawiła się po ok. 2 godzinach (nie resetowałem zegarów).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wam powiem, że mieszkając na końcu europy również mam sterowanie radiowe....zarówno w aucie jak i w domowym sprzęcie....

w linii prostej jest 1905 km, a na Gibraltar gdzie pracuję 1931 km, od NADAJNIKA (wg google earth)...... antenkę mam prawie zawsze...

zdarzają się dni gdy znika ale nie trwa to więcej niż jeden, góra 2 dni..... parkuję w większości w garażach podziemnych

poza tym....samochód miałem w warsztacie z rozłączonym akumulatorem z powodu awarii silnika przez ponad pół roku.... po podłączeniu po naprawie, sygnał złapał po około godzinie:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniałeś na taki sam, to musiało pasować. :wink:

Poprawione :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tez mam problem z antenka zegara radiowego o jakiegoś roku nie świeci i zegar trzeba nastawiać ręcznie choć to tylko 600km od nadajnika próbowałem wszystkiego co ty jest opisane i nic zima ma ktoś może jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... próbowałem wszystkiego co ty jest opisane i nic ...

Wszystkiego, czyli co konkretnie?... Sprawdzałeś napięcie we wiązce idącej do odbiornika?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...