Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka dziesiąt złotych czy jest sens sie bawic. Ja mam w domu zepsuty odbiornik ale nawet mi sie z nim bawic nie chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że szukać, kupić należy model:

8K0919145A

pozostałe modele są h...warte, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostałe modele są h...warte, czy tak?

lepiej bym tego nie ujoł:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak znajomi pytają co oznacza ta palma obok zegara to mówię że jest to zdalne namierzanie auta:decayed: Już kilka osób się nabrało:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w robocie projektuję elektronikę a później ona jest zalewana zalewą chemoutwardzalną, która zaczyna się kruszyć jak się ją podgrzeje do około 100st.C, np. za pomocą opalarki takiej z gorącym powietrzem. Podejrzewam, że we wszystkich tych modułach kwarce siadają. Mają rozrzut +- 40% swojej znamionowej częstotliwości i dlatego raz działają a raz nie. Jeśli tam jest oczywiście kwarc. Coś musi na pewno być, bo układ do działania wykorzystuje trzy szyny. Masa, zasilanie i transmisję względem szyny masy. Więc albo jest zewnętrzny kwarc, który się rozjeżdża od wilgoci i temp. albo jest kwarc uruchomiony w samym uP (mikroprocesorze). Wówczas przy tym drugim rozwiązaniu, że kwarc ustawiany w uP, to wówczas nie kwarc byłby elementem newralgicznym. Może jakaś pojemność.

Może ktoś rozebrałby choćby kawałek tego ustrojstwa jak ma niedziałający. Zagrzać i spróbować delikatnie śrubokrętem kruszyć tą żywicę.

Specjalnie dla Ciebie rozebrałem moduł. Mój był pęknięty i po rozebraniu ukazała się płytka całkiem sparciała, piny zardzewiałe i cewka. Moim zdaniem jest nie do naprawienia (przynajmniej mój moduł).

Ponizej zdjęcia z rozbiórki.

Kupiłem używany z B8 4B0 919 145 B i odrazu palma sie pokazała, wszystko jest OK

DSC_0754.jpg

DSC_0756.jpg

DSC_0757.jpg

DSC_0758.jpg

DSC_0759.jpg

DSC_0760.jpg

DSC_0761.jpg

DSC_0765.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie nad nogami kierowcy idzie wiązka od zegara radiowego??Bo

Pomiaru dokonujecie na wiązce elektrycznej modułu odbiornika -wiązka składa się z 3 przewodów:

- żółty (zasilanie 5V)

- brązowo/biały (masa)

- czerwono/zielony (sygnał)

i łatwiej będzie ściągnąć poleczkę pod kierownicą i sprawdzić po 3 kabelkach co i jak niż rozwalanie całego bagażnika łącznie z tuba i wzmakiem prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie nad nogami kierowcy idzie wiązka od zegara radiowego??Bo

Pomiaru dokonujecie na wiązce elektrycznej modułu odbiornika -wiązka składa się z 3 przewodów:

- żółty (zasilanie 5V)

- brązowo/biały (masa)

- czerwono/zielony (sygnał)

i łatwiej będzie ściągnąć poleczkę pod kierownicą i sprawdzić po 3 kabelkach co i jak niż rozwalanie całego bagażnika łącznie z tuba i wzmakiem prawda

W większości przypadkach jest uszkodzony moduł więc i tak trzeba go wyjąć i obejrzeć, do tego dochodzi wtyczka podrdzewiala więc i tak trzeba wszystko rozebrać i wyczyścić. Zmierzenie napięcia to tylko formalność.

Ale dobrze by było wiedzieć gdzie alternatywnie można by zmierzyć tę napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC00464.jpg

Nie chciałem rozwalać pół bagażnika wiec ściągnąłem siedzisko tylnej kanapy i po prawej stronie z jednej z biegnących dwóch wiązek znalazłem 3 kabelki od zegarka radiowego czyli zasilanie ,mase i sygnał ale po przystawieniu próbówki i podłączeniu pod mase i zasilane żaróweczka w próbówce sie nie zapaliła (jest za małe napięcie?)czy w tej kwesti zamiast próbówki musi być miernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s14.postimg.org/pxbu3vwq5/DSC00464.jpg

Nie chciałem rozwalać pół bagażnika wiec ściągnąłem siedzisko tylnej kanapy i po prawej stronie z jednej z biegnących dwóch wiązek znalazłem 3 kabelki od zegarka radiowego czyli zasilanie ,mase i sygnał ale po przystawieniu próbówki i podłączeniu pod mase i zasilane żaróweczka w próbówce sie nie zapaliła (jest za małe napięcie?)czy w tej kwesti zamiast próbówki musi być miernik

Tam jest ok 5V. Trzeba masę wziąć z brązowego kabelka bo z masą auta mi nie działało (dziwne trochę ale prawdziwe)

Najlepiej sprawdź miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK ROBIŁEM MASE BRAŁEM z brązowego kabelka musze miernikiem zobaczyć bo coś mi się wydaję ze moja próbówka jest od 6-24v a tam jest 5v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpowiedzcie mi gdzie szukać w mojej audicy b6 1.8t q sedan tego modułu od zegarka? jak zakładałem hak i zdejmowałem zderzak i belkę to nic tam nie było. Auto z 2001r antentka jest tylko na teście licznika vagiem tak to sie nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpowiedzcie mi gdzie szukać w mojej audicy b6 1.8t q sedan tego modułu od zegarka? jak zakładałem hak i zdejmowałem zderzak i belkę to nic tam nie było. Auto z 2001r antentka jest tylko na teście licznika vagiem tak to sie nie świeci

Odkrec licznik i zobacz czy wogole masz podpieta kostke 4 pin w zegar. Jesli nie to w Twoim aucie nie ma instalacji pod radiowe sterowanie zegarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlepka i sprawdź czy masz kod.... np. U2A

albo podaj jaki masz, musi zacząc się na Uxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U1A jak pamiętam to brak radiocontrol.

Jak msz ETKĘ możesz samemu wklepać sobie kody i odzczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, U1A to brak zegara radiowego, u siebie ma dokładnie taką samą sytuację, zakupiłem moduł i wiązkę, trzeba przeciągnąć ją od licznika (z tyłu obudowy jest gniazdo) do tylnego zderzaka (jeśli chce mieć się to rozwiązane jak ori) lub w dowolne inne miejsce gdzie moduł odbiorczy będzie miał dobre warunki do odbioru sygnału, także jest to dosyć łatwe do wyrezania.

A dekoder kodów wyposażenia łatwo odnajdziesz wpisująć w google "kody wyposażenia audi a4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wszystkie rynki mogą korzystać. Np UK, czy Portugalia.

A i nie wszyscy chcieli/wiedzieli o tej funkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...