Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

Resetowałem dziś zegary, rano przed wyjazdem do pracy zresetowałem zegary, pojechałem do pracy, 8h na parkingu i nic synchronizacji jak nie było tak dalej nie ma. Już nie wiem co może być nie tak. Odbiornik na 1000% sprawny (nówka z aso) zamontowany za licznikiem, kodowanie poprawne.

Moduł jest 8K0? Dlaczego montowałeś go za licznikiem, skoro jego miejsce jest na belce zderzaka tył.

Z której strony? trzeba ściągnąć zderzak? czy da rade od spodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Mógłby ktoś (choćby na pw) napisać mi co dokładnie trzeba zmienić w kodowaniu poprzez VAG, żeby zegar radiowy był poprawnie ustawiony. Będę bardzo wdzięczny :hi:

Dodam tylko, że fabrycznie nie miałem w/g kodu wyposażenia (U1A) anteny i wiązki, która załatwiłem i podpiąłem za zegarami.

Edytowane przez @DeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale dopiero teraz zwróciłem konkretną uwagę na kombinację cyfr. Może podacie jak macie aktualnie u siebie przy działającej "palmie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam 1, mimo, że w/g wyposażenia nie mam U1A i fizycznie też nie było kabla podpiętego pod licznik. To skoro mam 1 to może ustawić tą kalibrację na godzinę 2:59 ? bo dalej mi się nic nie pojawia. Moduł mam 8E0 czyli podobno najnowszy i najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę.

Poczytaj temat.

Palemka tak od razu nie wyskoczy po aktywacji (z tego co czytałem wcześniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K0 jest najnowszy. Stary był 4B0

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....to może ustawić tą kalibrację na godzinę 2:59 ? bo dalej mi się nic nie pojawia...

GODZINA ustawiona na zegarze nic nie da, Moduł sam się ustawia gdy ma brak sygnału w pamięci.

Ważne, by CANy były wygaszone, czyli auto musi przejść w stan uśpienia,i miejsce o dobrym zasięgu.

czasem przestawienie samochodu o kilka m skutkuje złapaniem sygnału. Warto je na poźniej zapamiętać jeśli w okolicy mamy białe plamy.

Jako ciekawostke podam ze swojego miejsca pobytu czyli południe EU, nie wszędzie łapię sygnał ale są miejsca gdzie mam zawsze, i są takie...gdzie auto może stać tydzień i nic. druga sprawa to pogoda, zauważyłem że w pochmurne dni łapię sygnał w miejscach, w których wcześniej nie było.

Jeśli kodowanie masz poprawne, sprawdź podane wartości na kablach zgodnie z pierwszym postem.

jeśli i to będzie ok to są dwa wyjścia,

MIEJSCE Parkowania lub wadliwyModuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie z 1 na końcu. Ok jutro wyprowadzę auto z garażu na cały dzień zamknę i pójdę zobaczę co z tego będzie. Dzięki za rady :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie pojawiła się palemka w czasie jazdy. Musisz dać czas ja na początek swój zegar radiowy woziłem w bagażniku żeby się upewnić czy na pewno jest sprawny ( złapał syganła więc nie musi być umieszczony na belce co za tym idzie nie trzeba co chwila ściągać zderzak żeby sprawdzić czy wszystko gra ). Sprawdź czy na pewno masz dobrze umiejscowione piny, oraz czy licznik to obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie "palmy" brak. Piny powinny być dobrze umiejscowione, ponieważ kawałek wiązki z wtyczką do licznika zdemontowałem z auta gdzie zegar radiowy działał. Kupiłem moduł 8K0 z wiązką zlutowałem przewody zgodnie z kolorami.

Mam auto z EU więc licznik ma wejście, a piszesz żeby sprawdzić czy licznik to obsługuję jak to zrobić ?, bo może jest coś czego nie wiem.

Po jakim czasie od podłączenia zestawu złapało sygnał u Ciebie ?

Przy okazji zapytam gdzie sprawdzić w VAG-u status zegara "Receiver N. Ok" czy "Receiver Ok" ?, rozumiem, że jeśli będzie Receiver Ok, to odbiornik-moduł działa poprawnie i jest sprawny i to będzie tylko kwestia złapania sygnał ?

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPISKA PINÓW od licznika do Modułu :


pin 1 licznik do pin 1 moduł
pin 2 licznik do pin 3 moduł
pin 4 licznik do pin 2 moduł
pin 3 licznik pozostaje pusty




KODOWANIE :

INSTRUMENTS 17 ---> ADAPTACJA 10 ---> Chanel 19

XXXX? : zegar

0 = zegar nieaktywne
1= clock aktywny

Jak masz tak to połączone i zakodowane to wtedy zostaje tylko czekać aż łapie sygnał:) mi złapało po 4 dniu ale tak jak pisałem w czasie jazdy na trasie. A jaki masz licznik kolor czy czerwony i który rok auta ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj tydzień jak się nie pojawi to zacznij od sprawdzenia czy się nie pomyliłeś w rozmieszczeniu pinów następnie podmień zegar i znowu daj sobie czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Piny na pewno dobrze, bo była wyjęta cała kostka z kawałkiem wiązki z auta gdzie działał zegar.

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem u mnie zegar ori od jakiegoś czasu nie działał dziś sprawdziłem zasilanie na przewodach i niema 5v gdzie szukać ?wiązka raczej ok bo nic się nie działo z autem

Wysłane z galaxy S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak na początek dostał bym się do jednej i drugiej wtyczki postarał bym przemierzyć kable czy są całe jeśli by były to bym po prostu podmienił na jakiś sprawdzony modul zegarowy ten co jest u Ciebie i poczekał [emoji846]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...