Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

Życzę powodzenia w odbiorze :D

Moduł musi być umieszczony w transparentnym dla fal miejscu... karoseria i mnóstwo przewodów w tamtej okolicy skutecznie Ci ją zablokują. Jak nie chcesz ciągnąć wiązki aż na tylny zderzak to możesz go wrzucić pod kokpit (za licznikiem)... pod warunkiem, że nie masz grzanej elektrycznie przedniej szyby bo nitki przewodzące w szybie będą działały jak ekran.

Wszystko się zgadza się kolego, mam tylko jedno ale, w grzanej przedniej szybie nie ma nitek :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie przechodzi przez nią prąd, konstruktorom najwidoczniej coś tam z tego powodu nie pasowało :)

Za licznikiem będzie OK, tak mają np. A6 C5 i TT-ki . Ja mam np. pod kokpitem przymocowaną antenę GPS, ale rozważam jej przełożenie w ori miejsce czyli pod klapę bagażnika (która w cabrio jest z tworzywa :hi: ) bo zdarza się, że czasem sygnał zanika.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem różne sytuacje z akumulatorem (wada fabryczna nowej Futury), co jakiś czas napięcie podczas odpalania spadało na tyle, że resetowało zegary i palemka znikała. Ale za każdym razem samoistnie wracała i nie było żadnych problemów związanych ze znikaniem spowodowanym np. lokalizacją. Gdzie bym nie jechał czy odstawił auto, ikonka anteny zawsze była na blacie.

Parę dni temu jeden z wtryskiwaczy gazowych zaczął przepuszczać gaz do kolektora, przez co odpalenie auta zajmowało kilka-kilkanaście sekund kręcenia rozrusznikiem. Symbol anteny któregoś razu zniknął, godzinę i datę wskazywało prawidłowo. Odłączyłem akumulator, godzina się wyzerowała, więc ustawiłem manualnie. Ale symbolu anteny jak nie było, tak nie ma, a przejeździłem od tego czasu kilkaset kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze spróbuj zresetować licznik. Mi to pomogalo odrazu

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam problem z zegarem radiowym.

Moduł zegara umieszczony zaraz za licznikiem, adaptacja zrobiona (zegar radiowy aktywowany) , jednak antenka nie pokazuje się.

Co może być przyczyną ?

Dodam że w blokach pomiarowych licznika kanał 002 blok 2 mam status odbiornika radiowego "Reciver OK". Czyli moduł/ odbiornik zegara sprawny, odbiornik jest zasilany.

Macie może jakieś sugestie?

Edytowane przez Shhaddoww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś założyłem nowy odbiornik radiowy zegara prosto z aso.

Ciekawe czy zegar się zsynchronizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś założyłem nowy odbiornik radiowy zegara prosto z aso.

Ciekawe czy zegar się zsynchronizuje.

Powinnien :) jakby był problem to zresetuj licznik przez wyciągnięcie bezpiecznika. jak mi zniknęła bo licznik był wyciągany. Wyciagnelem bezpiecznik i po dosłownie 15 min była. Z tym ze muszą cany wygasnac

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie bezpiecznika nie wyciągałem, ale antenka się nie pokazała a mineło od montażu nowego odbiornika 24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z bezpiecznikiem

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetowałem dziś zegary, rano przed wyjazdem do pracy zresetowałem zegary, pojechałem do pracy, 8h na parkingu i nic synchronizacji jak nie było tak dalej nie ma. Już nie wiem co może być nie tak. Odbiornik na 1000% sprawny (nówka z aso) zamontowany za licznikiem, kodowanie poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetowałem dziś zegary, rano przed wyjazdem do pracy zresetowałem zegary, pojechałem do pracy, 8h na parkingu i nic synchronizacji jak nie było tak dalej nie ma. Już nie wiem co może być nie tak. Odbiornik na 1000% sprawny (nówka z aso) zamontowany za licznikiem, kodowanie poprawne.

Moduł jest 8K0? Dlaczego montowałeś go za licznikiem, skoro jego miejsce jest na belce zderzaka tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moduł 8k0. Zamontowany za licznikiem ponieważ nie miałem instalacji wcześniej. Montaż za licznikiem był zdecydowanie łatwiejszy. Moduł zamontowany jest w najwyższym punkcie bezpośrednio poddeską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po wymianie na nowy moduł zegara radiowego. Po wymianie palemka powróciła około po godzinie. Bez jakichkolwiek kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejżewam że umnie poprostu nie ma zasięgu.

Niemożliwe.

Na twoim miejscu sprawdziłbym napięcia w układzie zegara (jest to opisane gdzieś na początku tego wątku). Jeśli wszystko jest w porządku, to "palma" powinna się pojawić sama bez żadnych kombinacji z resetowaniem licznika.

W moim przypadku zegar "obudził się" jakieś kilkadziesiąt minut po wymianie modułu. Jeśli u ciebie minęło już tyle czasu i "palmy" nie ma, to coś jest nie tak.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę sprawdzałem, napięcie w wtyczce do odbiornika radiowego również jest 5V na zasilaniu. Ale 5V też jest na przewodzie sygnałowym co mnie trochę dziwi. Odbiornik w czasie pomiaru miałem odłączony. Wiązkę sprawdzałem jak w opisie na 1 stronie.

Wszystko wygląda jak należy. Na Vagu w blokach licznika mam "Reciver OK".

Samochód w mocy stoi w garażu co mogło by urtudniać synchronizację, ale w dzień jest na otwartej przestrzeni. Dla sprawdzenia auto zostawiałem na podwórku ale bez rezultatu.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie problem z zasięgiem w białymstoku.

Edytowane przez Shhaddoww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...