Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu akurat w Białymstoku miałoby nie być zasięgu? Zobacz jak to niesie:

DCF77png_sweqhhw.png

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem mapę zasiędu. Ale czytałem też że ludzie miewają problemy z synchronizacją np warszawa, elbląg. Są takie miejcsa gdzie sygnał jest słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już jakiś czas ten zegarek i takich problemów nie mam. przy dużej zabudowie mam problem ale z GPS bo traci sygnał

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mój licznik (pomimo zakodowania) nie obsługuje zegara radiowego. Auto z fabryki wyjechało bez niego, ja dołożyłem wszystko co powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy EU licznik to obsługuje

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy, te z początku produkcji nie obsługują.

Kolega ma 2003r więc powinno działać. Można sprawdzić czy piny wystają w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piny są nawet jest napięcie w kostce odbiornika (5V) ale też na przewodzie sygnałowym jest 5V pomimo odłączonego odbiornikia, ale chyba tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma z was ktoś namiar na forumowicza co ogarnia te wiązki do zegara radiowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temt panowie u mnie w a4 b6 2003 r zegarek z data wyswietla poszatkowane cyfry antenka tez znika czasami jak jestem w szczecinie to antenka sie pojawi i cyfry sie pojawiaja ale nie pelne, wracam do siebie do domu i wszystko gubi dobralem sie dzis do odbiornika pod zderzakiem tyl z zewnatrz wyglada ok caly bez uszkodzen przeczyscilem styki i wtyczke ale dalej nic cyfry poszatkowane nie do odczytania i brak antenki co obstawiacie odbiornik czy moze cos z wyswietlaczem moze ktos z was mial podobny przypadek bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma antenka do wyświetlacza.

jeśli znika wcześniej niż 3 dni od pojawienia się to polecałbym sprawdzić połączenia elektryczne w samym liczniku. odłączenie go nawet na chwilę skutkuje wyzerowaniem wszystkiego, poza całkowitym licznikiem kilometrów

Po złapaniu sygnału antenka wyświetlana jest minimum 3 dni(co pisze zresztą w instrukcji)
Gdy znaczek anteny zniknie, ZEGARY sprawdzają czy jest sygnał w momencie kiedy auto przechodzi w stan uśpienia.

Jeśli znajduje w miejscu gdzie taki sygnał występuje, to po włożeniu kluczyka do stacyjki ujrzymy poprawną godzinę.

Z kolei gdy mamy cały czas ikonę to SYNCHRONIZACJA następuje raz na 24 godziny.

twoim problemem jest wyświetlacz, skoro pokazuje nieczytelne cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma antenka do wyświetlacza.

jeśli znika wcześniej niż 3 dni od pojawienia się to polecałbym sprawdzić połączenia elektryczne w samym liczniku. odłączenie go nawet na chwilę skutkuje wyzerowaniem wszystkiego, poza całkowitym licznikiem kilometrów

Po złapaniu sygnału antenka wyświetlana jest minimum 3 dni(co pisze zresztą w instrukcji)

Gdy znaczek anteny zniknie, ZEGARY sprawdzają czy jest sygnał w momencie kiedy auto przechodzi w stan uśpienia.

Jeśli znajduje w miejscu gdzie taki sygnał występuje, to po włożeniu kluczyka do stacyjki ujrzymy poprawną godzinę.

Z kolei gdy mamy cały czas ikonę to SYNCHRONIZACJA następuje raz na 24 godziny.

twoim problemem jest wyświetlacz, skoro pokazuje nieczytelne cyfry.

Dzis auto postalo na wolnym powietrzu ok 8 godzin i antenka sie pojawila i cyfry wrocily ale nie wszystkie wyswietlajac 16.00 ucielo jedynke a w dacie brakowalo jednego piksela po kilku kolejnych godzinach znow poszatkowalo cyfry i antena znikla odpiolem licznik tak jak radziles ale nic sie nie zmienilo jest tak jak bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wskazuje na uszkodzony wyświetlacz.

Ja bym rozebrał licznik i przyjrzał się lutom na płytce. Ewentualnie daj ogarniętemu elektronikowi.

.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wskazuje na uszkodzony wyświetlacz.

Ja bym rozebrał licznik i przyjrzał się lutom na płytce. Ewentualnie daj ogarniętemu elektronikowi.

.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Orientujesz sie moze czy da sie przeszczepic sam wyswietlacz zegarka ten maly??aha i jjeszcze maam pytanko czy w wersji uk byly te zegarki czy nie bo liczniki z angola chodza po 50 pln to by byl dawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W licznikach z uk tego nie było

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rafi10612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dawca WYŚWIETLACZA taki licznik UK bądź US będzie w sam raz, wszystkie one mają ikonkę palemki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat ...w moim B7 palma jest, zegar wskazywał do tej pory godzinę OK ... natomiast dzisiaj rano podczas jazdy do pracy zauważyłem że spóźnia się około 10 minut. Taką samą godzinę mam w RNSE i na zegarach. Teraz pytanie czy jak mam tą palme to można ręcznie ustawić godzinę ?? Przytrzymuję MODE przy zegarach i mogę zmienić tylko godzinę - na minuty nie chcę przeskoczyć ... chyba że coś zrobię nie tak. Tak samo nie mogę zmienić godziny z poziomu FIS - zmienić tylko mogę samą godzinę ew. tryb 24/12H.

Pytanie może głupie ale mam to audi nieco ponad 2 tyg. i na razie nie miałem czasu zagłębić się w te wszystkie "tajniki" niemieckie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie chce przeskoczyć - od razu przeskakuję na datę. Tak samo podczas zmiany godziny poprzez FIS ( mam kolorowy ) i klikając reset mogę zmienić tylko pierwszą godzinę dalej nic ...

Dziwne - a może nie można tego zrobić dopóki działa zegar radiowy ? Ew. czy można jakoś zresetować ten zegar radiowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...