Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] BOSE do B5


MoKrY

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.... mam w swoim autku jakieś oryginalne badziewie :P podpięte to było pod radio beta

zastanawiam sie żeby dorwać zestaw nagłaśniający jaki był montowany seryjnie w tym autku firmy BOSE...

jak będzie z montazem tego zestawu i gdzie to kupić.... mysle że jest to najoptymalniejsze wyjście które przy okazji nie ingeruje w tapicerkę... i nie zabiera miejsca w bagażniku:P a przy okazji zagra całkiem si:)

dodam że radio wymieniłem na pionka któy ma wyjscie RCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić BOSE to musisz mieć ori radio np. concert, i wtedy możesz sobie założyć system BOSE, kupić go można czasami na Allegro, niektórzy go wyjmują i sprzedają. Pod radiem pionka jak to nazwałeś system Bose ci nie zagra. Jak podłączysz głośniki od Bose do pionka to będą grały normalnie jak zwykłe. Funkcje BOSE aktywuje się w radiu jak ma się pełny ori zestaw BOSE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić BOSE to musisz mieć ori radio np. concert, i wtedy możesz sobie założyć system BOSE, kupić go można czasami na Allegro, niektórzy go wyjmują i sprzedają. Pod radiem pionka jak to nazwałeś system Bose ci nie zagra. Jak podłączysz głośniki od Bose do pionka to będą grały normalnie jak zwykłe. Funkcje BOSE aktywuje się w radiu jak ma się pełny ori zestaw BOSE.

hmmm możesz sprecyzować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że chcesz kupić sobie i założyć system BOSE w aucie?? Żeby mieć system BOSE to musisz mieć:

- radio concert lub jakieś inne które ma opcje BOSE,

- głośniki z zestawu BOSE,

- wzmacniacze BOSE,

- subwoofer BOSE,

i to chyba wszystko, ale cały zestaw musi być oryginalny.

BOSE to jest zestaw sygnowany przez firmę BOSE, mając cały zestaw dopiero w radiu włącza się funkcję która nazywa się BOSE tak jak cały zestaw. To samo radio może grać z zestawem głośników od BOSE ale efekt będzie gorszy, dopiero w radiu włącza się BOSE tak jak mówiłem (tak jakbyś włączył equalizer = BOSE) i wtedy cały system głośników gra tak jak to zaprojektowała firma BOSE. Jest to trochę ciężkie do zrozumienia.

Podsumowując trzeba mieć cały system BOSE i trzeba go w radiu włączyć kombinacją przycisków.

Jest to dość drogie i trzeba prowadzić całe okablowanie bo oryginalne jest troche inne, lepiej kupić sobie jakieś dobre głośniki np. HERZ lub Infinity i wytłumić drzwi i będzie grało dobrze i nie będzie problemów z całą instalacją i podłączaniem. Ale wybór należy do Ciebie, jak narazie widzę to chyba sie orientujesz się bardzo w tym temacie więc sam chyba tego nie zrobisz. Ale życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem ze ten zestawik to po prostu komplet 8 głośników:P

z tą opcją w radiu to nie miałem pojęcia... zrobiłem już 2 instalacje samochodowe wiec wiem co i jak

ale z tym sie spotkałem pierwszy raz...chciałem pójść na łatwiznę i założyć firmowy zestawik

no nic temat do zamknięcia... najwyżej zrobię coś na przetwornikach tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma się fabrycznie systemu BOSE to lepiej nie bawić się w zakładanie nowego, za dużo roboty z tym, lepiej zrobić coś na innym sprzęcie, innych firm. Jak coś będziesz robić w autku to możesz zrobić fotostory i pokazać w Zrób to sam może komuś się przyda i napisz swoje doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma się fabrycznie systemu BOSE to lepiej nie bawić się w zakładanie nowego, za dużo roboty z tym

A ile jest z tym roboty ? Robiłeś to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej :a4fan: mam właśnie komplet oryginalnych głośników które były seryjnie wkładane do B5tki.

Całosć podłączona pod oryginalne radyjko :audi: GAMMA. Wszystko śmiga aż miło... muszę przyznać że jest to najlepsze seryjne nagłośnienie jakie do tej pory słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to zrobione w samochodzie od nowości to jest to bardzo fajny sprzęt i bardzo dobrze grający, ale jeśli ktoś chce go kupować i montować w samochodzie to jest to moim zdaniem nie opłacalne i trochę bezsensu. Koszty są wysokie, a za te pieniądze można zrobić coś lepszego w aucie. Chociaż powiem że BOSE jest na bardzo wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej :a4fan: mam właśnie komplet oryginalnych głośników które były seryjnie wkładane do B5tki.

Całosć podłączona pod oryginalne radyjko :audi: GAMMA. Wszystko śmiga aż miło... muszę przyznać że jest to najlepsze seryjne nagłośnienie jakie do tej pory słyszałem.

jakie radio bete? i 4 glosniki w przednich drzwiach? gra to calkiem nieźle(:Phihi) ale brakuje basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba mieć ori radia aby zestaw grał (wzmacniacze, sub i kmpl głośników)

ale taki zestaw faktycznie trudno dostać i jest drogi..

mimo wszystko myślę że warto

Tak na marginesie właśnie kończę u siebie taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podłączę się po ten temat bo po części pasuje . mam 8 głośnikow BOSE wzmacniacz w bagażniku radio Chorus. wszystkie głośniki grają. ale nie jestem zadowolony z brzmienia.Brak jest wyświetlania w radio Bose. jak to uruchomić (bo podobno jest to kombinacja przycisków). proszę o pomoc w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kiedyś taki sposób, ale wnioskuje z niego że trzeba mieć VAG-a do tego. Tu masz sposób włączenia funkcji BOSE i różnych ustawień w zależności od głośników. Jeszcze nigdy nie próbowałem tego robić w aucie.

SYSTEM BOSE

Po skomunikowaniu się z radiem lub Navigacją wchodzisz w adres 07 i wpisujesz te samo kodowanie

co jest z tym że czwartą cyfrę zmieniasz na 0 (teoretycznie tę czwartą cyfrę masz w tej chwili 1

i to jest właśnie uaktywniony tryb BOSE.

jeszcze trzecia pozycja:

jak jest 0 to bez pasywnych głośników

jak 1 to jeden pasywny głośnik (opcja na telefon)

jak 2 to pasywne vorn i 2 aktywne hinten

Daj znać czy pomogło!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słuchajcie a jak to jest (w tych A4 z orginalnym pełnym BOSE) ze średnicą głośników przednich? 130 czy juz 160? Bo jeśli 160 to panele drzwiowe zapewne też są inne :mysli: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Kupiłem interfejs, przez WAG-a ustawiłem system BOSe. 00011 czwarta cyfra to 1-BOSE , 0 -standart. nie ma różnicy w ustawieniu. NIe wyświetla się BOSE .wszystkie głośniki grają BASS mam zgłuszony na -6, bo nie da się tego słuchać tak dudnią. Sądzilem że ustawienie na BOSE coś zmieni. radio nie orginalne,stare było uszkodzone. czy jest inny sposób żeby te system lepiej zagrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreście problem BOSE rozwiązany. żeby system BOSE byl aktywny musi być radio, które obsługuje tę funkcję - Gamma, Concert. Chorus II, concert II, radio takie załączamy VAG -com.wyświtla się funkcja bose na wyświetlaczu radia. wymieniłem radio na concert (wcześniej miałem Chorusa- nie obsługuje Bose) i dopiero po aktywowaniu Bose basy stały się normalne.

nie dudniące, lecz ciepłe w pełnej harmoni z całym pasmem. teraz regulacja basów jest ustawiona na +2 i jest O.K. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...