Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czyszczenie podsufitki


ŁYSY44

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi podsufitkami trzeba ostrożnie bo jak namoknie to puści klej i materiał będzie wisiał. Jeżeli nie jest to absolutnie konieczne to pranie podsufitki lepiej odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie była odklejona . Kupilem na allegro materiał do podsufitki z gąbką i klej bonaprem czy jakos tak - całosc ok 80 zł z przesyłką .Podsufitka out z autka - czyszczenie pozostałości po starym materiale i naklejenie nowego materiału . Materiał kupiłem na alle... - wyglądający jak oryginał . Czas roboczy 2 popołudnia chociaż można to zrobić szybciej bo klej szybko łapie . i Wygląd autka od razu jak nowy . Tylko uwaga - uważać na boczki tył przy zdejmowaniu - ja jeden połamałem :)

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialam jeszcze b5 to czyscilam ją zwyklym szamponem do dywanów Vanish i gąbką do kąpieli, ale ważne jest żeby ją póżniej wytrzeć taką białą tetrową pieluchą dla niemowlaków, inaczej zostaną okropne zacieki :disgust: Teraz kupiłam nawilżane chusteczki do tapicerki samochodowej, w b6 zdały egzamin na 100%, ale nie gwarantuje jak to bedzie w b5, jednak materiał na podsufitce jest troche inny :wink4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupcie sobie taki środek do tapicerki , wyczyściłem ja nawet stare brudne plamy z tapicerki których myślałem ze niczym nie wyczyszczę w mojej byłej b5, równomiernie nanosisz piankę , potem miękka szmatka wcierasz piane, potem druga szmatka wycierasz od razu do sucha

http://moto.allegro.pl/stp-pianka-do-tapicerki-tuff-stuff-sklep-015-i1310586339.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupcie sobie taki środek do tapicerki , wyczyściłem ja nawet stare brudne plamy z tapicerki których myślałem ze niczym nie wyczyszczę w mojej byłej b5, równomiernie nanosisz piankę , potem miękka szmatka wcierasz piane, potem druga szmatka wycierasz od razu do sucha

http://moto.allegro.pl/stp-pianka-do-tapicerki-tuff-stuff-sklep-015-i1310586339.html

miałem to kiedyś... stosowałem w skodzie... mogę jedynie potwierdzić...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu czyściłem podsufitkę i wygląda jak nowa. W sumie przypadkiem jak czyściłem od środka szyby przejechałem po podsufitce i zostało jaśniejsze miejsce. Zwilżyłem czystą białą szmatkę płynem do szyb i delikatnie przecierałem. Efekt :good: jak nowa bez żadnych plam czy odchodzenia podsufitki. Dodatkowo w ten sam sposób wyczyściłem wszystkie plastiki na słupkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu czyściłem podsufitkę i wygląda jak nowa. W sumie przypadkiem jak czyściłem od środka szyby przejechałem po podsufitce i zostało jaśniejsze miejsce. Zwilżyłem czystą białą szmatkę płynem do szyb i delikatnie przecierałem. Efekt :good: jak nowa bez żadnych plam czy odchodzenia podsufitki. Dodatkowo w ten sam sposób wyczyściłem wszystkie plastiki na słupkach.

gorzej jak byś przesadził z mokrą szmatka to będzie się odklejać :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmata nie była mokra tylko lekko spryskana (zwilżona) płynem i wystarczyło przejechać ze trzy razy w tym samym miejscu oczywiście za każdym razem czystym miejscem szmaty i jest czyste, a podsufitka nie ma szans nasiąknąć przy takim zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy przetestowane u mnie w ASO benzyna ekstrakcyjna i czysta szmatka. Nawilżasz szmatkę i delikatnie jedziesz po podsufitce. Ważne by nie trzeć bo materiał się zmechaci. Nie ma obawy przy tej metodzie o to, że podsufitka będzie mokra i się odklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZESTROGA!!! - Wyprałem podsufitkę wodą z wanischem :wallbash:, 2 razy namaczałem. Najpierw odeszła z tyłu na łuku przy tylnej szybie i pociągnęła za sobą cały środek. Pięknie zwisła od szyberdachu po sam tył. Wtedy doczytałem że jest klejona na klej wodny. Robiłem przymiarki do wymiany ale trzeba ponoć zdemontować wszystkie słupki i fotel żeby wyjąć całość. W takich operacjach zawsze biorę pod uwagę małe doświadczenie i dodatkowe zniszczenia. Postanowiłem podkleić tą samą metodą, namoczyłem podsufitkę, rozprowadziłem wałkiem do malowania podparłem suchą gąbką 10cm grubości, sklejką + stopką(żeby nie uszkodzić tapicerki foteli) i kijem o regulowanej długości od mopa. Dzień suszenia (letni dzień) i od szyber do linii słupków trzyma, jak usuniesz podparcie zaczyna się odrywać od brzegu gdzie wisi. następny kawałek i dzień. Na łuku przy tylnej szybie za nic nie chce trzymać więc strzykawka igła i szewski klej poliuretanowy. I tak mam dwa rządki mało gustownych plamek z kleju co kilka cm. Od tyłu gdzie słoneczko wypaliło gąbkę, plamy w kolorze lekko brązowym. Na zasłonce szyberdachu tragedia. Obecnie staram się nie patrzeć w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie pamiętac, że pod materiałem jest cienka warstwa gąbki... pod wpływem lecących lat ta gąbka się sypie, kruszy ect. i moczenie dobija ją finalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doczyściłem podsufitkę środkiem APP INNER

dotychczas nie spotkałem lepszego

polecam schodzą naprawdę uporczywe brudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze czyszczę takie rzeczy zielonym płynem Kennotek - do tego najjlepsza zwykła gaza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...