Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Zwiekszenie zużycia oleju


komar865

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tytule ale od poczatku,

Przebieg 180 tys zmienilem olej z mobila 10W40 na 15w40 i robie 10 tys i wymiana tak ze dwa razy i zero dolewek miedzy wymianami ale jak zmienialem to nowy na MAX a jak juz szedl do zmiany to nie wiele ponad MIN, potem dolozylem gazik i po 7 tys komuterek wywalil informacje ze dolac oleju bo jest MIN, zaznacze ze byla trasa 1200 km 4 osoby plus bagaze 130km/h srednio juz sie nie pokoic czy jeszcze nie? ;(

Aha i turbo juz gwizdaniem przypomina o sobie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już się lekko zastanawiał nad pierścieniami i uszczelniaczami chociaż jeszcze tragedii nie ma. Szkoda silnika dla oleju mineralnego ale jeśli już to zrobiłeś a jego ubywa to już tylko naprawa pozostaje. Wiesz, że ten przebieg to oryginał?? Bo przy takim przebiegu to pierścienie raczej jeszcze nie są do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg, 180 tys zmienilem olej z mobila 10W40 na 15w40 i robie 10 tys i

brak qu.....a słów :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Kolego sorry że Cie obrażę, ale chyba masz jakiś problem ze sobą

wlałes gó...o i jeszcze pytasz na forum dlaczego żre olej i turbo dogorywa ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiem wiem za najlepsza decyzja to nie byla z tym olejem ale tez byl problem z tym piszczeniem oleju i pewien "mechanik" polecil wymienic na gestszy a okazalo sie ze to tylko czujnik za 20euro (wtedy jezdzilem po Irlandii) no i teraz jest klops, a co do tego przebiegu to sam nie wiem koledzy bo niby orginales ksiazki nie ma i ciezko to okreslic bo ostanio zmienialem lozyska w kolach w tylu i jedno bylo orginalne a niektore rzeczy np kiera troszke wytarta auto ogolenie spoko zrobilem 70 tys i narazie tylko lozyska z tylu a w silniku to rozrzad ze wszystkimi dodatkami i olej co te 10 tys no i ten czujnik :) teraz ok 8 tys temu gazik doszedl i dalej bajka troszke tylko poprawek typu tylni zderzaczek bo dziewczyna nie zauwazyla bramu :wallbash: a ja malo zawal to co teraz polecacie? myslalem nad tymi uszczelniaczami i perscieniami no i turbinka regeneracja albo nowa co myslicie? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym sie kierujesz jezeli chcesz zalac silnik olejem 10W40 ??? Bo dla mnie jest to samobojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja padaka ma ponad 300tkm, i cały czas jezdze na nim

wymieniam co 7-8tkm, ubywa moze ze 2-3 setki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz cóz mam robic na pol syntetyk juz chyba nie mozna wrocic :wallbash:

Nawet trzeba... :wallbash:

Kupujesz taki cudo: http://allegro.pl/gdansk-liqui-moly-engine-flush-dodatek-do-oleju-i1186617910.html

i lecisz z tematem, nie wiem w jakim stanie sa uszczelniacze i turbo po tym szlamie co wlales wiec zrobilbym szybkie 2 wymiany na pol oraz pelen syntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz cóz mam robic na pol syntetyk juz chyba nie mozna wrocic :wallbash:

Nawet trzeba... :wallbash:

Kupujesz taki cudo: http://allegro.pl/gdansk-liqui-moly-engine-flush-dodatek-do-oleju-i1186617910.html

i lecisz z tematem, nie wiem w jakim stanie sa uszczelniacze i turbo po tym szlamie co wlales wiec zrobilbym szybkie 2 wymiany na pol oraz pelen syntetyk

ok super juz zamowilem z allegro :good: wielkie dzieki!!! a uszczelniacze i turbo to po zimie trzeba zobaczyc! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...