Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ A4 1.9 TDI AHU] jakie świece żarowe


tedi

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przed wymianą świec żarowych i po odwiedzeniu serwisu aukcyjnego Allegro zorientowałem się ,że mogę zakupić świece firmy BOSCH w cenie 20 zł/szt, oraz w podobnej cenie firmy BERU. Które świece są lepsze jakościowo i czy te Bosch'a to są orginalne ponieważ różnica w cenie pomiędzy lokalnym dilerem jest znacząca 44 zł/szt. Sprzedawca z allegro twierdzi,że sa orginalne jednak to mnie zbyt nie przekonuje bo juz kupiłem kiedyś podróbke wiertarki BOSCH.

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 14-03-2007, 09:32 ]

temat dodany do FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawił na BERU , kupiłem kiedyś FEBI i wydaje mi sie że niegrzeja tak jak beru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na zakup w sklepie a nie na Allegro i zakupiłem ISKRY w cenie 27,5 zł za sztukę. Zmieniłem sam - bardzo prosta sprawa. Okazało się ,że wszystkie stare BOSH były uszkodzone. Za rok załorzę BERU. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wsadziłem właśnie NGK. Drogo bo 32 zeta sztuka - allegro niby po 20-25 można mieć Beru, ale nie miałem czasu i ochoty na wysyłki ;)

Wcześniej były Boshe - okazało sie że 3 są wywalone.

Auto przy 2 stopniach zapaliło, ale przez chwilę szarpało i dymiło jak smok, potem już mniej szarpało - dalej dymiło ;).

Teraz w sobotę zobacze na ile to pomogło - jak nie zamarznę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem AJM'a też kupiłem NGK, mimo że według katalogu zamienniki nie pasowały, źle leżały kapturki z kablami i w końcu założyłem Bosch'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece powinno sie zmieniac raz na rok .... koszt zaden a wiadomo ze furka bedzie zdrowa na zime .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Boschem pojawiły się swego czasu problemy z uwagi na podróby ... polecam podjechać do stacji "Serwis BOSCH" i tam zakupić świeczki będą pewne. Jeśli nie to NGK lub Beru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o tych świecach

<http://moto.allegro.pl/item169954899_swiece_zarowe_vw_1_9tdi_i_inne_skoda_bosch_durat.html>

Używał koś ich???

jak sie sprawują???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o tych świecach

<http://moto.allegro.pl/item169954899_swiece_zarowe_vw_1_9tdi_i_inne_skoda_bosch_durat.html>

Używał koś ich???

jak sie sprawują???

podejrzanie niska cena ..... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche siedze w częściach b o je sprzedaje i powiem wam że ISKRY słoweńskie bardzo dobrze sie spisują a są tańsze od Boscha czy NGK. A z Boschem to różnie to bywa Iskra kosztuje do TDI 25zł sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem parę dni temu z tego linku co padałeś i jest ok wszystkie miałem spalone a jak sprawdzić to wiesz pewnie :) w sklepie za te same krzyczą 36 zł za szt mogę polecić tego allegrowicza wszystko sprawnie i szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzałem swoje świeczki żarówką. Wychodzi że są wszystkie sprawne. Miałem w planie wymienić wszystkie a teraz jestem w kropce. Wymieniać czy nie? Czy świece żarowe po pewnym czasie użytkowania tracą swoje właściwości grzewcze? Audiolka zapala tak jakby "twardo" ,mocno silnikiem zatrzęsie, ale odpala za pierwszym bujnięciem rozrusznika. Sprawdzałem vagiem kąt wtrysku mam ok 57. Może to jest przyczyna tego twardego pierwszego rozruchu czy świeczki nie mają już odpowiedniej rezystancji i gorzej grzeją? Z góry dzieki za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem parę dni temu z tego linku co padałeś i jest ok wszystkie miałem spalone a jak sprawdzić to wiesz pewnie :) w sklepie za te same krzyczą 36 zł za szt mogę polecić tego allegrowicza wszystko sprawnie i szybko

Beru czy bosch kupowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są sprawne to po co wymieniać i pakować się w koszta :)[br]Dopisany: 18 Październik 2009, 10:25_________________________________________________Beru tak jak mam oryginalnie :) Powiem że bałem się troszkę wykrecać czytałem na forum że potrafią się ukręcić ale delikatnie i poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...