Treść opublikowana przez m1chal_p
-
skrzynia używana czy regenerowana
Wydaje mi się, że 12-miesięczna gwarancja przemawia za skrzynią regenerowaną. Czym objawia się uszkodzenie aktualnej skrzyni? Gdzie znalazłeś ofertę regenerowanej?
-
[ALL B6] Haynes Audi A4 2001 to 2004 w pdfie?
temat jest o Haynes'ie i o niego pytam
-
[ALL B6] Haynes Audi A4 2001 to 2004 w pdfie?
Dysponuje ktoś skanami dotyczącymi regulacji mechanizmu zmiany biegów?
-
Rzuca silnikiem po odpaleniu, duża korekcja 4 cylindra
Dzisiaj przed 15 chciałem uruchomić silnik, pierwsza próba była nieudana, za drugim razem załapał, ale korekcje na 4., a następnie 1. cylindrze szalały, po czym się wszystko unormowało. Wszystko widoczne w logach: http://vaglog.pl/log_249743.html Raz odpali bez zarzutu, a raz są problemy takie jak wyżej. Tracę do tego cierpliwość.
-
Rzuca silnikiem po odpaleniu, duża korekcja 4 cylindra
Vacuum pompa wymieniona na nową w ubiegłe lato, przed uszczelniaczami pompek.
-
Rzuca silnikiem po odpaleniu, duża korekcja 4 cylindra
Podłączę się do tematu. Sytuacja z rana. 6.5 stopnia. Uruchamiam auto, czuć że nie załapaliło na wszystkie cylindry. Po kilku sekundach wszystko wraca do normy. Któryś raz już miałem taką sytuację. W temperaturach minusowych pali od strzała. Po przejechaniu 2-3 kilometrów zgaszę silnik, po chwili pali bez zająknięcia. W tę zimę wpadł nowy akumulator i świece żarowe, bo na mrozach poniżej -10 stopni nierówno się uruchamiał. Sprawdziłem korekcje, po uruchomieniu na 3. cylindrze dawki lecą do ~1.35, w miarę upływania sekund spadają do ~0.3-0.5. Reszta dawek wzorowa. W sierpniu-wrześniu ubiegłego roku wymieniane były uszczelnienia pompowtrysków. Od października zaczęły się problemy. Co o tym sądzicie? Teraz inna sytuacja: po 6h postoju długo kręcił, zanim się uruchomił. Puścił dymka. Pochodził przez chwilę, następnie go wyłączyłem i uruchomiłem ponownie - od strzała.
-
Problem z zamkiem centralnym
Nie ten dział kolego.
-
Jakie pompowtryski?
Może korekta softu pod nowe pompki jest potrzebna? O ile wszystkie pompki są takie same.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
W swojej Audi z roku 2002 (skrzynia ma impulsator) mam licznik 8E0 920 930T montowany w rocznikach >=2003. Zegary były wymieniane przez poprzedniego właściciela. Czy da się VCDS'em sprawdzić, czy prędkość odczytywana jest nadal z impulsatora, czy może już z czujnika ABS? Mam już zgrany wsad z licznika, więc w sumie wystarczy info, który bajt odpowiada za odczyt prędkości.
-
1bv z eibach -30mm?
U mnie po zmianie ori sprężyn na pro-kit'a odczułem, że jest poprawa w kwestii miękkości. Oczywiście bez szaleństw
-
zawieszenie 1BV + eibach pro kit -30
Sprężyny są bardziej miękkie od ori, jednak amory 1BV w dużej mierze to niwelują, bo są pieruńsko twarde
-
[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...
Szansa zawsze istnieje, ale poszukiwania mogą trochę potrwać
-
Ciężko odpala, inaczej niż wszystkie AVF
Daniel85 ile wyniósł Cię koszt wymiany świec? Ciekawy jestem rezultatu.
-
Amortyzatory tył 8E0513033T - 1BE czy 1BV?
Zdemontowałem tylne amortyzatory ze swojego auta, są koloru czerwonego, mają oznaczenie 8E0513033T, wyprodukowane zostały przez Monroe. Możecie mi pomóc zidentyfikować, z jakiego zawieszenia pochodzą? 1BE/1BV?
-
[B6 AVF] Quattro by Grz3si3k: 19"V, 320/288mm, projekt S-Line | (SPRZEDANY)
Wchodzić wchodzi, w większości po ponownym wysprzęgleniu. Nie robię Ci już offtopu w temacie
-
[B6 AVF] Quattro by Grz3si3k: 19"V, 320/288mm, projekt S-Line | (SPRZEDANY)
Mam często problem z 1-szym biegiem, nie chce wskoczyć na swoje miejsce, lecz nie wydaje przy tym żadnych odgłosów. Kiedy już nic nie pomoże, chcę się wybrać do dobrego zakładu, który coś poradzi na to
-
[B6 AVF] Quattro by Grz3si3k: 19"V, 320/288mm, projekt S-Line | (SPRZEDANY)
Może układ masz zapowietrzony? Gdzie robiłeś skrzynię?
-
[B6 AVF] Quattro by Grz3si3k: 19"V, 320/288mm, projekt S-Line | (SPRZEDANY)
Cóż to się stało, że naprawiałeś skrzynię biegów? wyczytałem w innym temacie
-
zmiana zawieszenia z 1BV na 1BE lub bardziej komforowe A4 BEX S4 B6
Pytanie, czy odczułeś poprawę komfortu?
-
Problem z 1 i wstecznym. Manual
Koledzy, czy korzystał ktoś z Was z usług Hukałowicz skrzynie biegów z Cieplewa pod Gdańskiem? Przy wymianie płynu hamulcowego wymienialiście też pompę sprzęgła (nie wysprzęglik)? Może jeszcze tego spróbuję.
-
1BV wymiana amorów + sprężyn (?)
Stanowczo za nisko Ci siedzi, wydaje mi się, że masz źle dobrane sprężyny. U mnie 1BV + pro kit siedzi zdecydowanie wyżej.
-
zmiana zawieszenia z 1BV na 1BE lub bardziej komforowe A4 BEX S4 B6
I jak, wymieniłeś amory? U siebie posiadam amortyzatory 1BV z tłumieniem 7M, ostatnio wsadziłem sprężyny PRO KIT. W trasie jedzie się świetnie. Jednak w mieście idzie dostać czasami nerwicy, zdecydowanie jest za twardo, a wiadomo, jakie są ulice. Ciekawi mnie teraz, czy odczułeś różnicę po wymianie amorów na 1BE?
-
[Gdańsk] Serwis klimatyzacji
Poszukuję serwisu, który porządnie odgrzybi układ klimatyzacji, a przede wszystkim parownik. Znacie kogoś na terenie Trójmiasta?
-
trzęsie silnikiem po wymianie pompek
Ja proponuję podjechać do dobrego tunera, który Ci napisze program pod nowe pompki. We Wrocławiu nie powinieneś mieć z tym problemu. Miałem podobną sytuację. Wymiana pompek BQ na AL powodowała rzucanie silnikiem. Pierwsza opinia, że z pompowtryskami jest coś nie tak. Uparłem się, że są w porządku, bo były sprawdzane na stole. Zmiana softu była rozwiązaniem
-
1BV wymiana amorów + sprężyn (?)
1BV i 1BE mają te same sprężyny, te dwie zawiechy różnią się jedynie amortyzatorami, także możesz śmiało wstawić amory z 1BE.