Treść opublikowana przez nike166
-
Szybkość nagrzewania silnika 1.6 do 90* C
Panowie, kupiłem termostat Wahlera i chciałem go sprawdzić czy działa, zagotowałem wodę w czajniku do wrzenia wrzuciłem termostat w szklankę zalałem wodą i nic nawet nie drgnął... Jakiś inny sposób na sprawdzenie termostatu? Nie mierzyłem temp. wody nie miałem czym. Ale powinna mieć 100 C...
-
Szybkość nagrzewania silnika 1.6 do 90* C
Jak było ciepło to nie było to zauważalne, w czasie chłodniejszych dni zauważyłem że coś się długo nagrzewa. Potem na autostradzie powyżej 140 km/h zaczęła spadać temperatura i już wiedziałem, że coś jest nie tak. Mam diagnozę taką, że termostat się nie zamyka do końca i musi być jakaś mała szczelina gdy próbuje się zamknąć bo temperaturę trzyma dobrze 90 C ale tylko do 140 km/h. Dziś jadę po termostat i jutro prawdopodobnie wymiana lub w poniedziałek.
-
Szybkość nagrzewania silnika 1.6 do 90* C
Dam dam
-
Szybkość nagrzewania silnika 1.6 do 90* C
Ok zobaczymy co z tej wymiany wyjdzie
-
Szybkość nagrzewania silnika 1.6 do 90* C
A czujnik temp. gdyby padł to mógłby być powodem spadków temperatury silnika powyżej 140 km/h ? bo jakoś od tej prędkości zaczyna spadać temp. silnika na liczniku , lecz wydaje mi sie że termostat może Sie do końca nie zamykać bo czujnik chyba by czegoś takiego nie powodował . ?
-
Szybkość nagrzewania silnika 1.6 do 90* C
dobra wymienię ten termostat i sprawa sie wyjaśni czy był przyczyną jak nie to kolejny leci czujnik temperatury. Do wymiany termostatu muszę spuszczac cały płyn ??
-
Szybkość nagrzewania silnika 1.6 do 90* C
Obadałem temat węży i tak: po całodziennym staniu na dworze górny wąż robi się systematycznie coraz cieplejszy, góra chłodnicy jest wyczuwalnie ciepła. Dolny wąż w tym samym momencie jest lodowaty i dół chłodnicy też jest lodowaty. Przy 90 C dolny wąż jest "letni" już nie lodowaty i dół chłodnicy z lewej strony ciepły, a od strony dolnego węża czyli z prawej jest zimna. Przejechałem z 5 km na blacie 90 C i dolny wąż bez zmian, letni. Jaka diagnoza odnośnie termostatu ? Ktoś cos ? EDIT: Dziś jeszcze raz rano sprawdziłem i zauważyłem, że gdy na wskaźniku temperatury wskazówka jest na tej pierwszej kresce po 60 C dolny wąż robi się letni także wydaje mi się, że chyba za szybko ? Powinien od jakiś 87 C robić się cieplejszy a tu tak wcześnie. Do tego zmierzyłem rezystencje czujnika temperatury (4 pin) i wyszło na pinach AB 138 omów, a na CD 308 omów przy 90 C .
-
Rezystencja czujnika cieczy chłodzącej
Witam, Panowie czy wiecie jak powinna być rezystencja czujnika temperatury przy rozgrzanym silniku do 90 C ? Czujnik mam niebieski na 4 piny. Na czujniku są oznaczone tak: A C B D Miernik poszedł w ruch i wyszło tak : AB 138 omów, CD 308 omów. Pomożecie mi ocenić te wartości bo elektryk ze mnie żaden
-
Rozpoznanie sprężyn
Mi to wyglada na springi od passata b5 . Mogę się mylić.
-
Szybkość nagrzewania silnika 1.6 do 90* C
No mo bez wzgledu czy wiatr czy postój nagrzewa sie kolosalnie długo , na postoju powinien łapać dość szybko temp. a trwa to wieczność ...
-
Szybkość nagrzewania silnika 1.6 do 90* C
no ok ale to po nagrzaniu to sprawdzać czy w trakcie nagrzewania ? Który wąż jest odprowadzajacy wodę z chłodnicy górny czy dolny ? I który powinien robić sie ciepły, a ktrory powinien być zimny do otwarcia termostatu przy zamkniętym termostacie w trakcie rozgrzewania silnika ?
-
Szybkość nagrzewania silnika 1.6 do 90* C
a jak jest otwarty cay czas to ma być całą ciepła tak ? a węże jakie musza być ? tzn zobaczyć czy od razu Sie robią ciepłe ?
-
Szybkość nagrzewania silnika 1.6 do 90* C
Witam, Jak szybko nagrzewa Wam się silnik przy obecnych temperaturach ? Na postoju i w czasie jazdy ? U mnie nagrzewa się dość długo i już jestem na etapie zakupu termostatu. Podczas jazdy w okolicach 0* C nagrzewa się bardzo długo coś koło 10 km dopiero łapie 90* C, a na postoju przy odpaleniu po nocy też zanim coś się ruszy wskaźnik mija długi czas tak jakby cały czas był duży obieg płynu. Da się jakoś poznać jeśli termostat jest cały czas otwarty po wężach czy coś ?
-
Wygłuszenie tylnej półki ?
Dzięki wielkie za cenne wskazówki
-
Wygłuszenie tylnej półki ?
Tylko rozchodzi się o to, że nie chce ciąć boczków. Na razie zajmę się porządnym wytłumieniem przednich drzwi, a potem zakupię wzmacniacz i albo podłączę serię z przodu pod niego ( rozwiązanie chwilowe zależne od funduszu ) do czasu zmiany na jakis fajny zestaw odseparowany np myślałem nad Morel Maximo 5 bodajże 130mm, albo podłączę go pod te tylne woofery w półce oczywiście też chwilowe rozwiązanie bo najbardziej mi będzie odpowiadać chyba przedni zestaw odseparowany + jakaś mała skrzynka. Btw są na allegro wzmacniacze od razu z kompletem kabli montażowych opłaca się? Jaki możesz polecić niedrogi dobry wzmacniacz ? coś takiego np ? http://allegro.pl/wzmacniacz-magnat-edition-special-two-kable-580w-i5022011385.htmllub http://allegro.pl/blaupunkt-wzmacniacz-gta-250-bp11-kable-w-wa-i5035615362.html czy może lepiej używkę jak to z tym jest ?
-
Wygłuszenie tylnej półki ?
same woofery :/
-
Wygłuszenie tylnej półki ?
Chodzi mi caly czas o podłączenie wzmacniacza z głośnikami nie kumam tu pewnej rzeczy, po podłączeniu wzmaka z głośnikami nowymi kabelkami muszę odlaczac glosniki od radia ? bo przecież cały czas są podłączone pod radio. O to mi głównie chodzi bo nie wiem co zrobić z aktualna instalacja glosnik - radio . glosniki będą do zmiany kupiłem w półkę tanie GMSy 1765 sprawdzić jak będą grały pod samym radiem ale mnie nie zadowalają . Radio to sony xplod modelu nie pamiętam .
-
Wygłuszenie tylnej półki ?
Czyli wystarczy ze sygnał ze wzmacniacza dla głośników podam na nowych kablach i mogę je połączyć nawet przy radiu we wtyczce od głośników żeby boczkow nie rozbierać tak ? nie muszę kabli głośników odlaczac od radia tylko dodać te z sygnałem obojętnie w które miejsce w przewodach glosnikowych ?
-
Wygłuszenie tylnej półki ?
Tzn z tylu w radiu mam 2 wyjścia czerwone i biale, do czego one by były ? A sygnałowy to wiem jest 1 niebieski bodajże . Dobra ale żeby to grało to trzeba pod wzmacniacz podłączyć jeszcze glosniki ? czyli jakbym chcial przednie połączyć to bym musiał przez caly samochód znowu kable od głośników ciagnac jeśli wzmak byłby w bagazniku tak ?
-
Wygłuszenie tylnej półki ?
A pytanie z innej beczki, czy jeżeli kupiłbym wzmacniacz to podłączenie wygląda tak że: + do akumulatora z bezpiecznikiem po drodze, - do śrubki w karoserii, 2 kabelki sygnałowe do radia i to wszystko jeżeli chodzi o wzmacniacz czy jeszcze głośniki się pod niego podłącza jakoś z osobna ? Bo mnie nurtuje to pytanie.
-
Wygłuszenie tylnej półki ?
Właśnie wczoraj założyłem na tylna półkę woofery i grają praktycznie jak seria , ale jak otworze bagażnik to wali basem bardzo mocno, dlatego stąd moje pytanie czy zbieg wygłoszenia tylnej półki cos poprawi , bo chciałbym żeby ten bas był w środku , a nie w bagażniku
-
Silnik AHL Plusy i minusy.
No właśnie nie gaśnie, odpala od strzała, a ssania nie ma ciekawe czemu, klimy nie mam
-
Wygłuszenie tylnej półki ?
Cześć, Czy da mi coś jeśli wyłożę matą bitumiczną półkę od spodu czyli od strony bagażnika, zakrywając wszystkie te dziury w blasze ? Coś się polepszy ?
-
Silnik AHL Plusy i minusy.
U mnie od jakiegoś czasu nie ma w ogóle ssania, czy by stał w cieple czy przy minusowych temperaturach całą noc, przy odpaleniu obroty od razu na 800 lecą. Jakieś 2-3 miesiące temu po odpaleniu ssanie było +/- 1100 obr/min przez kilka minut, a teraz nic :)W sumie jakoś tym się nie przejąłem ale warto by było to naprawić
-
Wolno spadajace obroty
A wczoraj mi pisałeś, że auto śmiga aż miło i zero wahania obrotów próbowałeś w końcu ten reset ECU ?