Treść opublikowana przez nike166
-
1.6 AHL szarpie, brak mocy
Sprawdzilbym czujnik temperatury cieczy , przeplywke i ew. Lambde
-
Niemożliwe do zlokalizowania stuki po wymianie gumy przegubu.
Na stacji szarpaki małego luzu nigdy nie pokażą. Chyba dopiero gdy sworzen mało nie wypada z wahacza... miałem ostatnio duży duży luz na końcówce i akurat byłem na przeglądzie i nic nie pokazało Diagnosta powiedział że wszystko sztywne bez luzow. W duchu się tylko uśmiałem.
-
Piszczy opona podczas mocnego skretu
Zbieżność ?
-
Slychac przegub po zmianie gumy i wymianie smaru
Przegub wymieniony problem ustąpił założyłem GSP zobaczymy ile pochodzi
-
Slychac przegub po zmianie gumy i wymianie smaru
No tylko wcześniej przed moją ingerencja w ogóle nawet puknięcia żadnego , a teraz pyka no ale cóż wymienić trzeba
-
Slychac przegub po zmianie gumy i wymianie smaru
Tylko w przegub. Dodam że ta koronka w środku z kulkami miała lekki luz wokół własnej osi i nie był aż tak ścisły chyba że to normalne ? JeŹdziłem trochę samochodem i smar raczej się już rozszedł .
-
Slychac przegub po zmianie gumy i wymianie smaru
Cześć, Wczoraj zmieniałem gumę na przegubie bo w starej zrobiła się małą dziurka i leciał powoli smar. Wymieniałem gumę , przegub dokładnie wymylem w benzynie naładowałem smarem w komplecie złożyłem i przegub zaczął cykac na skreconyh kołach przy jeździe do tyłu... wcześniej nic nie było słychać. Czy coś mogłem źle zrobić ? Wszystko robiłem tak jak być powinno łącznie z tulejka dystansowa. Jakieś sugestie czemu zacZął cykac ?
-
Ciekawostka - porównanie końcówki kierowniczej MeyleHD z Ruville
W moim przypadku przy nowych końcówkach luzu brak . Może jakaś felerna końcówka
-
Ciekawostka - porównanie końcówki kierowniczej MeyleHD z Ruville
Witam, Korzystając z lepszej pogody dziś wymieniłem końcówki kierownicze. Powodem wymiany oczywiście wybita prawa końcówka (od pasażera). Do tej pory założone miałem końcówki Ruville, które wytrzymały około 60 tyś km po czym padła prawa końcówka i rozjechało mi zbieżność. Lewa końcówka jeszcze dość sztywna ale wymieniłem dwie żeby nie narobić sobie dodatkowych kosztów. Ogólnie po wzięciu w rękę końcówki Ruville i MeyleHD dużo bardziej masywniejsza jest końcówka Meyle odcinek gdzie siedzi sworzeń jest dużo grubszy i ogólnie końcówka stwarza lepsze wrażenie od konkurenta Ruville. Ogólnie końcówka Meyle ma dłuższy gwint o jakieś 5mm ale to mało istotne. Poniżej zamieszczam zdjęcia obu końcówek. Temat tworzę po to by potencjalni nabywcy z dylematem co wybrać mieli w pewnym stopniu ułatwiony wybór o ile tak to można nazwać bo wiadomo zdjęcia z aukcji nie oddają tego samego efektu co autentyczne porównanie dwóch końcówek. Końcówki zaczynają swoją pracę od przebiegu 245k km. Oczywiście jeżeli któraś się wysypie napiszę po jakim przebiegu padła
-
Czy da sie zdiagnozowac stan przegubu zew. ?
Ekstra właśnie nie wiedziałem czy przegub może mieć jakiś dopuszcZalny luz czy ma być ścisły trochę go tam wywaliło ale napewno nie cały dzięki za pomoc
-
Czy da sie zdiagnozowac stan przegubu zew. ?
Cześć ! W tamte lato pękła mi delikatnie osłona przegubu smar się wydostawal bardzo wolno ale że nie chciało mi się tego wymieniać również trochę z braku czasu to olałem sprawę. Teraz mam do roboty końcówki drazkow i przy okazji wymienię osłonę przegubu. Ogólnie żadnego klekotania nie słychać tak jak to w zuzytym przegubie trochę KM zrobiłem od czasu pęknięcia gumy ale pęknięcie jest na tyle małe że piach się tam raczej nie dostał bo to jest bardziej mała dziurka niż pęknięcie. Czy po wyjęciu przegubu można jakoś określić w jakim jest stanie czy należy się już go wymienić jakieś luzy sprawdzić itp ? Czy jeśli nic nie klekotalo to mogę spokojnie go zostawić nasmarować smarem z zestawu naprawczego i założyć nową gumę ? Myślę że jakaś nieduza cześć smaru w nim została i nie chodził na sucho.
-
Wahacze Maxgear
Z tego co dużo czytam na temat zawieszeń to podobno kicha totalna. Odpuść temat lepiej dołożyć tą 100 do Master Sporta na którym zrobisz 40 tyś lub więcej zależy jak jeździsz.
-
Wyraźny stuk przy ruszaniu na wstecznym.
U mnie zawsze tak stuka przy wyjeździe z garażu po dłuższym postoju. Klocki przyłapują do tarcz tzn robi się taki rdzawy nalot który łączy klocek z tarczą i jest on na tyle mocny, że występuje charakterystyczne puknięcie. Samochód toczy się z oporem dopóki nalot się nie wytrze czyli do pierwszego hamowania.
-
Pomoc w ustaleniu rodzaju zawieszenia.
Tył masz stosunkowo dość nisko jak na 1BA ale przód już pieje względem tyłu więc najlepiej sprawdź na wlepie w bagażniku jak mówi kolega wyżej być może ktoś już kiedyś ingerował w zawieszenie stąd ta różnica.
-
Geometria kół przy dystansach
Cześć, Na dniach będę ustawiał zbieżność bo końcówki do wymiany i mam założone 17' z przodu na dystansie 25mm, tył 30mm czy nie będzie to przeszkadzać przy ustawianiu komputerowym zbieżności ? Druga sprawa jak ustawię na takim setupie zbieżność i na zime zrzucę felgi z dystansami i założę stalówki 15' to nie będzie to miało wpływu na zbieżność?
-
Problem po wymianie kol na letnie
Byłem dziś na płycie prsejazdowej na skp i wyszło +4. Diagnosta powiedział że ok ale co Wy o tym sądzicie ?
-
Regulacja luzu maglownicy
Co do śruby nie wiem ale możesz mieć luz na krzyzaku kolumny kierowniczej jak ja wystarczy malutki i już będzie stukać
-
Problem po wymianie kol na letnie
Myślisz, że płyta przejazdowa wystarczy w SKP? Czy normalnie głowice na koła niech zakładają? SKP mam niedaleko siebie, a warsztat z głowicami do zbieżności sporo dalej.
-
Problem po wymianie kol na letnie
Witam, Koledzy, ostatnio wymieniałem koła na letnie 17', zimowki 15'. Po wymianie zauważyłem że jedno koło jest bardzo delikatnie jakby skręcone w prawo , a drugie jest prosto . Kierownica ustawiona prosto , zbieżność robiłem w tamtym roku jakoś na wiosnę lecz na kołach zimowych 15' ale wcześniej nie zauważyłem takiego defektu. Podczas jazdy nie zauważyłem by sciagalo w którąś stronę . Czemu to jedno koło jest lekko skręcone może ktoś mi może podpowiedzieć ? Czy na stacji diagnosrycznej co jest ta płyta przejazdowa pokazująca zbieżność wykazała by coś czy w tym wypadku ?
-
Nowa przepustnica audi a4 b5 1.6 ADP
Ja mam jak coś sprawna 100% w bdb stanie a te z allegro to chińczyki zapewne czyli wiadomo jak to może działać. Kupiłem kiedyś chińską cewke bo myślę sobie że nie wiadomo na jaką uzywke trafię . Kupiłem chińczyka wsadziłem pojezdzila może z tydzień i szlak ją trafił auto chodziło na 3 gary nie dało się jeździć . Wywaliłem kupiłem uzywke ori i latam do dziś bez najmniejszego problemu także przemyśl te chińskie badziewie
-
Szarpie dławi sie 1.6 AHL
Obstawiam na 90 % chińską cewkę
-
Szarpie dławi sie 1.6 AHL
Ja miałem tez u siebie zamiennik cewki. Totalny szmelc, samochód przerywał od 100 w góre do 120 nie miał siły się rozpędzać szarpał i nic nie pomagało. Zmieniłem na ori używkę i jak ręką odjął. Nigdy więcej chińskiej cewki.
-
Wycieraczka tylnia nie wraca w pozycje wyjściową.
Szczotki mogą się zawieszać.
-
Szarpnięcie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
Też mam coś takiego tylko bardziej po puszczeniu nagle gazu. Poduszki wszystkie wymieniłem i nic się nie zmieniło.
-
Jaki akumulator do 1.6?
Mam Jenox Gold 64 AH (polski) i go sobie bardzo chwalę 2 rok minął i zero problemów co jakieś pół roku sprawdzam na nim napięcie i wszystko nadal w górnej granicy. A zapłaciłem za niego bodajże 230 zł . Sprzedawca mi go polecił, że nie ma reklamacji na niego i ludzie go chwalą i ja również polecam za te pieniądze miodzio