Treść opublikowana przez Tyrath
-
AVeraGe B5 a.k.a. zapuszczony avanturnik
Moje 0,216 już leżą na półce a pompę 11 mam już fabrycznie W przyszłym tygodniu umawiam się na program w Tune-Up, także zobaczymy co z tego wyjdzie Wrzuć wykres jak możesz, bo dopóki nie ogarnę fmica i turba, to będę latał na tym samym zestawie
-
Afn 200/400 dwie szkoły
No i giiiit. Nie lubię przemiarowywowywowywowywania. Zastanawiam się też czy w ogóle będę musiał ruszać wydech. Nie rajcuje mnie głośny wydech w klekocie, wiec chcę żeby był jak najbardziej cichy. Seria bez kata wystarczy, czy muszę rzeźbić z popularnej 2,5" kwasówy?
-
Myszkowanie auta
Mam to samo, ten sam rozmiar opon. Też mi myszkuje na koleinach i nierównościach. Nauczyłem się to kontrolować, ale problem zostaje. Podobno rozpórka pomaga, ale nie wiem czy to nie jest tylko półśrodek
-
AVeraGe B5 a.k.a. zapuszczony avanturnik
Nie wiem nawet, póki co mam jeszcze swoje felgi i dzisiaj akurat zabrałem się za polerkę. Dałem radę machnąć tylko dwie felgi w dodatku w 50% efektu, który by mnie zadowolił, więc można powiedzieć, że 1/4 roboty za mną Rancik przed Rancik po Jak zrobie całość to wrzucę kilka fotek na czysto (12.11.2015) Coś tam dalej rusza. Wczoraj wymieniłem klapę, bo ta, która siedziała na aucie chorowała na popularne purchle pod blendą. Zdecydowałem, że malowanie nie ma sensu i po prostu kupiłem drugą klapę z 2001 roku, ori lakier o tym samym oznaczeniu Jeszcze tylko dolne listewki drzwi i będzie prawie igiełka 2.02.2016 Mój samochód powrócił do łask. Miałem ostatnio mały kryzys, wystawiłem go na sprzedaż, zgłaszali się ludzie, którzy strasznie grali mi na nerwach i marnowali mój czas. Powiedziałem sobie stanowcze NIE! Samochód zostaje u mnie, nie oddam go byle komu Wpada nowa kierownica i ręczny w skórze: Miałem też pewien problem z samochodem. Padł mi wtrysk sterujący, samochód był strasznie słaby, bardzo dużo palił. Długo dochodziłem do rozwiązania problemu. Wybrałem jedyny słuszny...................... Pompa wtryskowa 107j 11mm i nowe wtryski 0.216 Przyjdą do mnie może jeszcze w tym tygodniu. Także stay tuned guys, szykują się grube mody. Zakochałem się w moim samochodziku na nowo i zamierzam doprowadzić go do takiego stanu, że nie sprzedam go nigdy w życiu. C.D.N.
-
Afn 200/400 dwie szkoły
Panowie, odświeżam kotleta. Kupiłem w końcu wtryski 0.216 na nowych końcówkach wzm, pompę 11mm, jak będzie hajsiwo to wleci gtb17. Mam ogromną nadzieję, że uda się wystroić furę na 200 koni, to sprawa honoru Póki co będę męczył Spankiego o szybki soft
-
Zmienić diesla na benzynę czy zostawić ?
Też miałem taki sam dylemat. Nawet wystawiłem klekota. Stwierdzilem, że niw chce mi się bawić ze sprzedażą, ludzie tylko marnowali mój czas, a później nie wiesz na co trafisz. Wiem co mam, wiem co zrobiłem, co mam do zrobienia. Także...... zrobię i będę miał
-
Jaki piec z podajnikiem polecacie ?
1. Na pewno lepiej większy niż mniejszy. Mamy teraz jednego klienta, walczy, bo po audycie człowieka z urzędu (mamy w mieście dotację) został u niego dobrany za mały piec i chłop marznie 2. Są teraz fajne elektromety z fajnym algorytmem PID. Póki co nikt się jeszcze nie skarżył (oprócz klientów, którzy sypią groszek słabej jakości). Ja gdybym miał dom to bym sobie kupił coś ze stajni Kotrem. Bardzo solidne kotły, świetnie wykonane, a oprócz tego masz dodatkowe ruszty gdybyś chciał wrzucić trochę drewna albo stare kalosze
-
Jakie alkohole pijecie/polecacie ?
Jeżeli ktoś nie jest smakoszem dobrej whisky to szkoda wydawać pieniądze na drogie trunki, bo różnicy i tak nie poczujecie, a zaoszczędzone pieniądze lepiej puścić jakiegoś dobrego moda Ja sobie popijam primatora pszenicznego i jestem szczęśliwy
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
a czy to ciśnienie można jakoś ustawić? domyślam się, że sam tego nie zrobię, ale jaka jest cena regulacji takiego wtryskiwacza?
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Niestety wtrysk musiałem oddać, bo pochodzi z samochodu, który ciągle jest użytkowany. W przyszłości i tak mam zamiar wrzucić większe wtryski, a teraz potrzebuję czegokolwiek żeby mi samochód tak nie kulał i nie palił 10L ropy. Czyli plan jest taki, że kupuję wtryskiwacz sterujący i loguję 004BS, 004 statyczny i dynamiczny tak? soft seria, w tygodniu wyrwę sterujący i będę dalej kombinował
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
W sobote prawdopodobnie bede miał chwilkę żeby podmienić sterujący także stay tuned. Jeżeli nic to nie da, będę nadal potrzebował Waszej pomocy SOBOTA 30.01 Jestem pod podmiance wtrysku sterującego. Wydaje mi się, że przy przyśpieszaniu już tak nie przerywa, ale nadal ma mało mocy. Za to zrobiłem loga 004 bs i w końcu czuć różnicę między early i late. Zerknijcie proszę, logi na nowym wtrysku. Czy tak to ma wyglądać? Czy na pewno cold start valve ma mieć cały czas taką dużą wartość? Na niesprawnym wtrysku pozycja actual start w ogóle się nie zmieniała Log robiony przy dobrze rozgrzanym silniku. http://vaglog.pl/log_248125.html No i teraz najważniejsze. Czy ktoś ma jakieś wnioski? Wiem na pewno, że sterujący do wymiany. Co jeszcze? Bo już tracę wiarę
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
No tak. Cewka cewką, a zacinać się może
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Rezystancja na sterującym niecałe 120 omów. Odpaliłem silnik, ustalilem 2500 obr, postukalem w sterujący, nic się nie działo. Odłączyłem sterujący i przy podłączaniu słychać wyraźne cyknięcie. Diagnoza...? Spróbuję podmienić ten wtrysk od wujka. Jeżeli po podmiance nie będzie różnicy to znaczy, że trzeba się przyjrzeć pompie tak? Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Toć mi to pali jak smok, a mocy brak
-
Jakie miasto w PL do zycia
No i wcale nie jest powiedziane, że musisz z tego całkowicie rezygnować. Nie ma nic piękniejszego od natury
-
Nowa pompa wspomagania w A4 B5 wyje jak stara
Miałem to samo, udało mi się obrócić i ustawić dobrze sitko za pomocą szczypczyków i śrubokręcików, pierwszy raz zajął mi ze 3 godziny, każdy kolejny już po 5 minut sitko jak raz wypadło, to będzie wypadać cały czas. Ja się wkurzyłem i wydałem całe 15zł za sprawny zbiorniczek od kogoś tu z forum. Problem zażegnany, do dzisiaj cisza Zgłoś się lepiej do mechanika po swoje pieniądze, bo nieźle cię naciągnął
-
Sezon Rowerowy 2016
Również polecam fiveteny. Trzymają jak spd a nawet lepiej
-
Jakie miasto w PL do zycia
Łódź jest świetna dla artystów. Bardzo dużo kultury się u Was dzieje
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Opor na sterującym sprawdzić na wolnych obrotach czy odpalić jakas procedurę na vagu? I co z tym czujnikiem oleju albo temperatury? Bo po kodzie bledu nie wiem cóż to może być Jeżeli mowa o tym z dołu miski to by się zgadzało, bo jak kupiłem auto to bylo za czujnikiem poklejone tasma izolacyjna, a ostatnio przygrzmociłem michą o krawężnik.
-
Jakie miasto w PL do zycia
Śląsk jest super. Najwięcej autostrad, wszędzie blisko, stosunkowo łatwo o pracę, życie tu nie jest jakoś przesadnie drogie. Blisko w góry na narty, ciekawa zagranica. Zamieszkac dobrze w Katowicach lub okolicy, ew. Bielsko-Biała też mi się podoba.
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Filtr paliwa nowiutki, ma może z miesiąc. Co robić w takim razie?
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Pali bez zająknięcia przy mrozach od pół obrotu. Posprawdzam wszystko o czym pisałeś i dam znać. Wujek ma afna, spróbuję może podmienić ten zaworek, tylko czy dużo z tym babraniny? I czy mogę to zrobić w miarę bezinwazyjnie?
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Nie wiem w sumie, nigdy nie miałem potrzeby odwiedzać żadnego pompiarza. Czy jest coś co mogę zrobić na własną rękę? Pojęcie jako takie do grzebania mam. Narzędzia mam, miernik i oscyloskop też. Naprowadź mnie tylko proszę A czy takie cyrki mogą być spowodowane zapowietrzoną pompą?
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Zero jakiejkolwiek różnicy przy zmianie z early na late. Wszystkie wielkości w 004 są caly czas takie same dla early i dla late. Są to kolejno -obroty silnika 903/min - nie drgnie przez cały czas ani o 1 obrocik -actual start waha się między 3,5 a 5,5 bez różnicy czy early czy late -cold start valve cały czas ok. 96.4% i skoczy w dół raz na jakiś czas P.S. Logi z pierwszego posta są z listopada, wtedy nie łapałem notlaufa. Od tego czasu robiłem po mieście po 3-4km na zimnym silniku, mojej kobiecie popsuł się samochód i przez miesiąc jeździła moim samochodem i tym oto sposobem prawdopodobnie zawaliła mi się geometria turbiny. Ale tym zajmę się sam, teraz ważniejszy jest problem tej pompy wtryskowej
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Niestety jest coraz gorzej, coraz częściej wyłapuję notlafua. Jedynie jak dam mu po garach od dwójki do 5tys to udaje mi się przyśpieszyć bez notlafua. Chciałem zrobić poprawnie brakującego loga, ale w/w notlauf mi to częściowo uniemożliwił. Błędy: -17965 wiadomo, przeładowanie -18062 Please check DTC Memory of instrument Cluster P1654 - 35 - 10 - - - Intermittent Log 004: http://vaglog.pl/log_247411.html A tu jeszcze to samo, dosyć namieszane, ale wrzucam dla wglądu, bo chyba na 4 biegu tu coś świrowałem: http://vaglog.pl/log_247413.html http://vaglog.pl/log_247412.html
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Panowie, czy może to być przycinająca się geometria? Jakiś czas temu zauważyłem, że czasami łapie mi notlaufa. Czyściłem geometrię rok temu osobiście, ale pół roku temu zmieniłem pracę i jeździłem tylko krótkie odcinnki po mieście, wtedy też zaczął się problem z tym przerywaniem.