Treść opublikowana przez Tyrath
-
Kiera 3ramienna fl, poducha odstaje
Kupiłem kierownicę skórzaną trójramienną z polifta b5. Wszystko wygląda na ori, poducha wygląda ok, jednak coś mi tu nie gra. Dół poduchy odstaje kiedy przykręcę ją do kierownicy. Jeżeli popuszczę trochę śruby to dostaje fajnego spasu, ale poducha luźno sobie lata, więc domyślam się, że powinny być dokręcone do końca z wyczuciem. Czy ta dolna śruba na dużego torxa służy właśnie do regulacji tego "odstawania"? Czy jeżeli ją dokręcę na maksa to nie będzie mi trąbił klakson?
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Ja mam 4gb i mi brakuje miejsca. Mi dension czyta 16gb, większego nie sprawdzałem
-
Smugi w kleju pod szybą
Cześć, kupiłem klapę do mojego avanta, bo moja przegniła. Jak to bywa w kupowaniu rzeczy na odległość, wyszedł jeden zonk. Na zdjęciu widać smugi jakby powietrza w kleju pod szybą. Da radę to jakoś zamaskować? Wtłoczyć tam coś igłą... cokolwiek. Jeżeli ktoś ogarnia temat to bardzo proszę o pomoc.
-
pytanie odnośnie przednich głośników 10cm
Odebrałem kilka dni temu bose po regeneracji, wczoraj zamontowałem i miód spłynął po moich uszach. Zero charczenia, zero pierdzenia. Zapłaciłem 50zł ziomeczkowi za dwa głośniki.
- Klimatyzacja Manualna
-
pytanie odnośnie przednich głośników 10cm
Ja odpuściłem temat i oddałem głośniki do regeneracji. Na dniach odbieram i dam znać jak efekt
-
AVeraGe B5 a.k.a. zapuszczony avanturnik
No tak, ale nitro to koszt 2zł i godzinka roboty. Dimer to kilka dyszek i moczysz całą noc, a efekt porównywalny
-
AVeraGe B5 a.k.a. zapuszczony avanturnik
Kolektor zdjąłem, lałem do środka nitro i podpalałem. Uwaga bo duuuuużo dymu się wytwarza, więc polecam znaleźć odpowiednie miejsce. U mnie na podwórku akurat zagnieździły się osy, więc miałem pretekst Poduchy w miarę łatwo poszły. Dźwigałem lewarkiem skrzynię i silnik. Skrzynia idzie fajnie, silnik troche gorzej. Musisz odkręcić to mocowanie przy chlodnicy z gumową tulejką w którą wchodzi bolec zapobiegający dźwiganiu się silnika, potem lewarek pod kompresor klimy i wio do góry. Wszystko sam robiłem
-
AVeraGe B5 a.k.a. zapuszczony avanturnik
Dziękuję, miło to słyszeć Leci do mnie kilka fajnych fantów, zdjęcia wrzucę niedługo
-
malowanko
Mi ten biały nie pasuje jakoś, albo czarny albo chrom. Ale to tylko moje zdanie
-
AVeraGe B5 a.k.a. zapuszczony avanturnik
Przedstawiam Wam mój samochód. Kupiłem go zwieśniaczonego i zapuszczonego z bardzo zdrowym serduchem. Plany mam spore, ale od słów do czynów długa droga, więc po prostu zapraszam do śledzenia moich poczynań Moje poprzednie Audi: Piękny samochód z duszą, niestety został skradziony, odnalazłem go zdekompletowanego, odbudowałem i sprzedałem. Moja B5 aktualnie wygląda tak: Audi A4 B5 Avant 1.9TDI 110ps, oznaczenie silnika AVG Wyposażenie przeciętne: -elektryczne szyby przód -elektryczne lustera -grzane spryski -klimatronik -radio 2 din Audi Symphony -podgrzewane fotele przód -system audio BOSE -elektryczny, szlany szyberdach -pełny FIS -pakiet chrom Plany: gleba program skrzynia 6b DQS /// zrobiona, hula aż miło dobra fela 19" doprowadzić lakier do dobrego stanu /// pognita klapa wymieniona, zostało kilka obcierek pełny detailing navi elektryczne szyby tył kierunki USA trójramienna kierownica /// leży i czeka na montaż - jednak wpadnie grzana multi uzupełnić dolne listewki drzwi /// leżą i czekają na montaż odnowić chromy odnowić i pomalować wszystkie poobdzierane plastiki w środku ręczny w skórze /// zrobione skórzana tapicerka z A6 C5 w pełnej elektryce GTB17, pompa 11, wtryski 230 - celuję w 200 koni, 400 niuta /// pompa 11 jest, wtryski 0.216 wzm są sprzęgło i dwumas awx /// zrobione fmic ssący awx wałek sdi katalizator out /// zrobione egr out /// zrobione dołożyć quattro i zapiąc tylko tył dla RWD większe hamulce bixenony czujniki parkowania ori tył spryski lamp naprawić wyświetlacz fis oświetlenie wnętrza ledowe żadnych naklejek, stickerów, wlep i innych wynalazków mooooże body s4 i ciemne szyby tylna wycieraczka out przednie wycieraczki aero z passata b5 fl czarna podsufitka z esy polerka wydechu Jak mi się coś przypomni to będę dopisywał Co zrobiłem przed założeniem tematu: Nie ma tego dużo, póki co staram się przywrócić samochód do dobrego stanu. -zaślepiłem egr -wyczyściłem ssący -wyczyściłem intercooler -tempomat -dymione lampy out, wpadły ori lampy -wrzuciłem emulator zmieniarki MP3 z bluetoothem i mikrofonem -wieśniacka gałka zmiany biegów out, wpadła ładna gałeczka -czyszczenie turbiny -nowe soczewki w lampach -odnowa felg, została polerka rantów -rozrząd -amortyzatory tył -filtry, olej -naprawiłem elektrykę tylnej klapy -naprawiłem mechanizm tylnej wycieraczki -podłokietnik ori -poduchy skrzyni i silnika -wymiana osłony przegubu wewnętrznego -regeneracja wybranych elementów zawieszenia Więcej grzechów nie pamiętam, na pewno grzebałem coś tam więcej, jak mnie oświeci to dopiszę Rewelacji nie ma, mam nadzieję że założenie tematu da mi motywację do realizacji w/w planów Robię wszystko samodzielnie, nie jestem mechanikiem i uczę się kiedy coś mi się w aucie wysypie. Forum jest dla mnie kopalnią wiedzy i przy okazji dziękuję wszystkim za dzielenie się swoim doświadczeniem. Poniżej zdjęcia prac przy których nie zapominałem cykać fotek: Tempomacik Czyszczenie turbiny Wymiana soczewek Lampy tył Gałka zmiany biegów Poduchy Podłokietnik Odnowa felg i mała przymiarka 19" (doradźcie proszę czy pasują do tej budy, bo leżą ciągle na sprzedaż i myślę czy brać) Na zdjęciu mój kuzyn, z którym często grzebię przy autach, moją facjatę może pokażę kiedyś na jakimś spocie czy zlocie Rozrząd Przegub wewnętrzny Dłubanko przy aluminiowych elementach zawieszenia wielowahaczowego Amorki na tyle umarły, wrzuciłem jakieś tanie używki na chwilę z zamiarem wrzucenia gwintu i jeżdżę już tak od dłuższego czasu Majstrowanie przy kabelkach w tylej klapie bo się poprzecinały Czyszczenie intercoolera Naprawa mechanizmu tylnej wycieraczki Wypalanie kolektora ssącego I mały bonusik. Moja druga miłość - rowery. Jeden duży wariat w góry, mały wariat na leśne wyskocznie i skejtparki i dostojna damka, którą odrestaurowałem i podarowałem mojej ukochanej
-
Trzeszczące głośniki przy niskiej temperaturze
Wpadłem na super genialny pomysł i oddaje w poniedziałek głośniki do regeneracji. Koszt śmieszny bo gościu za dwa głośniki krzyknął mi 50zł. Dam znać czy dało w ogóle radę je uratować i jaki jest ewentualny efekt po regeneracji
-
Problem z ogrzewaniem , ciągle trzeba zwiększać
A to nie jest tak, że climatronik na panelu wyświetla zadaną temp. w samochodzie i dąży do niej jak najszybciej? Np jak masz w aucie 14 stopni, a ustawione 21 to wali gorącym żeby szybko dojść do 21 i po osiągnięciu zadanej temperatury obniża temp. nawiewanego powietrza?
-
Trzeszczące głośniki przy niskiej temperaturze
Mam to samo przy bose. Głośniki do wymiany
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
Jak chcesz jeździć tylko na wprost, to jest Poważnie czy żartujesz sobie? Lepiej żebyś żartował, bo mi marzenia popsujesz
-
[A6 AEL] w quattro
Gratuluję samochodu. Sam przez rok szukałem aela, ale ciężko znaleźć to auto w dobrym stanie i za ludzkie pieniądze. Niestety poległem i napatoczyła się super okazyjnie b5. Jeszcze kiedyś będę jeździli c4 bezawaryjności życzę
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
Kurde szacun. Sam marzę o swapie na 3.0tdi bo jestem zakochany w tym silniku. Jest w ogóle możliwe włożyć ten motor do mnie wyrzucając mojego avg?
-
Mocowanie lamp valeo polift
Jedna śruba jest jeszcze od strony błotnika u dołu lampy, a od strony chłodnicy wchodzi bolczykiem w odpowiednie miejsce. W poliftowych lampach winowajcą słabego światła jest wypalony odbłyśnik soczewki. Musisz albo go wymienić, albo dać do regeneracji. W przedlifcie ze szklanym kloszem to pewnie żarówki niedomagają, bo duże odbłyśniki ciężko wypalić.
-
1,9TDI AFN +GTB17 207km/417nm by Spanky
I potrzebuję kompletu z awx? Razem z dwumasem?
-
Lampa, biały, siwy nalot w środku
Tylko wysusz porządnie przed ponownym montażem i pochwal się efektem po zabiegu
-
1,9TDI AFN +GTB17 207km/417nm by Spanky
Jak w ogóle wygląda proces "kevlarowania" sprzęgła? Wykonuje się to na nowym czy zużytym sprzęgle?
-
Przyciemnianie tylnych lamp B5
Dokładnie, wydaje mi się, że taka farba w razie wu da się łatwo usunąć jakimś delikatnym rozpuszczalnikiem
-
Przyciemnianie tylnych lamp B5
Jest też specjalna farba w sprayu do przyciemniania, kilka dyszek na allegro
-
Lampa, biały, siwy nalot w środku
Nalot w sensie pył? Jak to tylko pył to zdemontuj lampę, wypnij wszystko, wypłucz porządnie wodą destylowaną i wysusz. Może pomoże. Jak nie to tylko chyba rozklejenie i polerka. Nie jest to wielka filozofia, powinieneś sam sobie poradzić
-
System operacyjny Android
Moja Lumia jak jej dużo używam trzyma dwa dni i więcej.