Treść opublikowana przez Tyrath
-
B5 '96 AHL poprawienie mocy i wyglądu
Poleciałeś kolego z tym filtrem powietrza za dwie stówy. Z manna byś kupił za pare dyszek i gitara by grała
-
Samochód mi umarł. Pomocy!
Mialem sporo luzu na fasolkach, wiec ustawiłem rozrząd na znakach i na fasolkach dorownalem do blokady. Odpalil i zostawiłem to jak jest. Zauważyłem, że pasek mam lekko przytarty, zamówiłem już nowy. Na fasolkach dojechałem do granicy regulacji, wiec przy wymianie paska wyzeruję sobie koło pompy żeby śruby byly po środku fasolek. Teraz tylko mam nadzieję, że wcześniej wspomniane kółko wału nie jest do wymiany, chociaż nie zaobserwowałem żeby się gibało
-
Samochód mi umarł. Pomocy!
Blokada pompy nie pasowała, byla przestawiona o jakies 0.5cm. Ustawiłem wszystko jak należy i samochód nadal nie pali. Przy kręceniu mocno kopci Dobra, po temacie. Pacjent żyje. Dziękuję bardzo wszystkim za wskazówki i pomoc
-
Samochód mi umarł. Pomocy!
Za godzinkę będę w garażu. Teraz przy ustawieniu rozrządu na znakach blokada pompy tez powinna się nachodzić tak?
-
Samochód mi umarł. Pomocy!
Właśnie sprawdziłem rozrząd. Pierwszy tłok w pierwszym cyklu - krzywki na wałku w kącie rozwartym do góry przy górnym, martwym punkcie tłoka, a szklanki można swobodnie obracać rękami. Przy ustawianiu rozrządu nanosiłem markerem znak na tylnej obudowie rozrządu i na kole pasowym i przy w/w ustawieniu też wszystko ładnie pasuje, więc rozrząd jest okej, nie przeskoczył. Skoro rozrząd jest idealnie ustawiony, to czy jest opcja, że dolne kółko jest do wymiany? Może pasek na samej pompie przeskoczył i trzeba ją od nowa ustawić?
-
abs włacza sie odczas lekkiego hamowania
Miałem tak kiedyś w ojca adrze, przycierało koronkę absu, zajrzyj za koło i powinieneś zobaczyć o co chodzi
-
[B5 AFN]Grób TDi by Wodz,koła 20",engine AFN na GTB22 235KM/450NM
Ja mialem pompę 10mm z listopada 99r, czyli ultra świeżynka i nadal były dwie nieszczęsne kostki
-
Samochód mi umarł. Pomocy!
Niezbyt orientuję się o co chodzi. Dam radę sam to ogarnąć? Dolne kółko tzn? Dobra, zorientowalem się w temacie. Czy jest jeszcze coś co mogę sprawdzić zanim wezmę się za frezowanie wału?
-
Samochód mi umarł. Pomocy!
Bezpieczniki przy ecu sprawdzone. Wiązka pompy wtryskowej tez jest ok. Wlasnie mi się przypomniało, że miesiąc temu ustawialem kąt wtrysku na ok. 57, a teraz przy robieniu logów kąt wtrysku wynosił ok. 26, dlatego ustawialem jak wyżej napisałem na 49-51. Czy to może mieć jakiś związek z tą sprawą?
-
Samochód mi umarł. Pomocy!
Oj, nie wiem. Może ktoś to potwierdzić? Tak czy siak, ustawiłem na 49-51 i chodził idealnie przez jakiś czas. Gdyby kąt miałby być kolo 30 to od początku by świrował
-
Samochód mi umarł. Pomocy!
Z konkretów: A4 B5 1.9tdi AVG Od miesiąca hula na pompie 107j i wtryskach wzm 0.216 bez softu. Zrobiłem w tym miesiącu na w/w setupie ok. 4tys km i wszystko pięknie śmigało. 2 dni temu robiłem logi pod softa i przy okazji skorygowałem kąt wtrysku na idealną wartość 49-51. Silnik pracował idealnie aż tu nagle podczas jazdy zaczął przerywać, nierówno pracować, nie reagował na gaz i produkował potężną chmurę niebieskiego dymu. Nie odpala. Sprawdziłem: -turbo - nie zmieliło łopatek, jest git -kompresja po 31 na każdym garze Moje sugestie: -wiązka od pompy jest rezana, zrobiłem obejście na kostkach z zamiarem wstawienia kostki ze zwykłej pompy żeby pasowala do kostki przy wiązce silnika -rozrząd do sprawdzenia, niestety wymieniałem dwumas przy okazji wymiany skrzyni na dqs wiec nie sprawdzę zera na kole przy ustawieniu rozrządu na znakach (dodam tylko, że przy kręceniu nie słychać żadnego stukania) Teraz moja prośba. Czy ktoś mógłby łopatologicznie mi wytłumaczyć jak sprawdzić czy mi rozrząd nie przeskoczył o ząbek w przypadku kiedy nie mam znacznika na dwumasie? Ściągnąłem pokrywe zaworów i wiem, że przy ustawieniu rozrządu na znakach ostatni tłok powinien być u góry tak? Prosze, niech mi to ktoś sprecyzuje. Druga sprawa to jak mogę sprawdzić czy pompy szlag nie trafił? Przy komputerze jest jakiś bezpiecznik? Czy na vagu mogę cokolwiek sprawdzić? Błędów brak. No i jeżeli komuś przychodzi do głowy coś co moge jeszcze prześwietlić, proszę o wypowiedzenie się, będę wdzięczny za każdą opinię
-
Skrzynia 6 biegów AVF wszystkie biegi na lewo przestały wchodzić
Zdejmij mieszek i na wybieraku powinny być dwa imbusy do regulacji. Pobaw się nimi i biegi powinny wrócić
-
Nie działa prędkościomierz po swapie na DQS
Wtyczka przy skrzyni po stronie wiązki silnika się posypała. Wsad wtyczki przy wkladaniu sie wysuwał w tą gumę osłaniającą i w rzeczywistości w ogóle nie była podłączona.
-
Nie działa prędkościomierz po swapie na DQS
Problem rozwiązany, dzięki wszystkim za pomoc
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć, powodzenia z kupnem życzę
-
Nie działa prędkościomierz po swapie na DQS
Prędkościomierz
-
Wiązka prędkościomierza
Czy ktoś wie gdzie dokładnie idą dwa kabelki od czujnika przy skrzyni odpowiadającego za działanie predkosciomierza w liczniku? Mam podejrzenie, że przy wymianie skrzyni mogłem delikatnie naderwać wiązkę, bo nie działa mi teraz prędkościomierz.
-
[A4 B5 1.9TDI]Typ skrzyni biegów
Jak co to mam na sprzedaż skrzynię z avg(afn) oddam po taniości, bo wrzuciłem do siebie skrzynię 6 biegową
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Mój kolega tam pracuje. Szczupły chłopak o imieniu Paweł. Jeżeli ktoś chce się czegoś dowiedzieć, porady to Pawełek jest bardzo, bardzo w temacie. Zna się na rzeczy i sam jest bardzo dobrym zawodnikiem ekstremalnym Na prawdę polecam
-
[B5 AWT] 1.8TQ - Sleeperski Avant
Fotele kubelki z eski mialy pelna elektryke gdzies mi nawet pelna wiazka w domu lezy Jesteś pewien, że miały regulację elektryczną przód / tył? Szukam od dawna i nie mogę znaleźć
-
[B5 AWT] 1.8TQ - Sleeperski Avant
Jak dasz metalową butelkę to miejsce nie ma znaczenia, przeca się nie stopi
-
[B5 AWT] 1.8TQ - Sleeperski Avant
Wtrącę się z tymi fotelami Też u mnie chcę w pełnej elektryce, ale to niestety wiąże się z adaptacją foteli z a6 c5. W naszych b5 niestety nie było pełnej elektryki. Nawet recaro w b5 było na wajchę.
-
Nie działa prędkościomierz po swapie na DQS
Właśnie wrzuciłem skrzynię 6 biegową do mojego avg. Zestaw wygląda następująco: Silnik avg+zamach, tarcza, docisk awx + łożysko oporowe dqs + skrzynia dqs Problem jest taki, że nie mogę wbić wstecznego. Gałka zmiany biegów ma dziwny zakres ruchu, tzn duży w prawo, czyli żeby wrzucić 5 i 6 muszę popchnąć ją daleko w prawo, a żeby wbić 1 i 2 nie muszę praktycznie w ogóle popychać jej w lewo. Czy popełniłem jakiś błąd przy montażu, czy może jest do tego jakaś regulacja? Czy dużym błędem było zostawienie łożyska 2.5tdi? Oprócz tego nie działa prędkościomierz. Nie pokazuje prędkości i nie liczy kilometrów. Będę wdzięczny za wszelkie rady Edit: Czy to, że u mnie jest już szyna CAN ma jakieś znaczenie w tym wypadku? Edit2: Wyregulowałem wybierak na imbusach od strony budy i wsteczny działa. Pozostała jeszcze kwestia obrotomierza. Ktoś coś?
-
A4 B5 AFN+ by mapper
Zazdroszczę felg. Jedyne słuszne do b5
-
DQS do AFN
Jezeli pytasz o sruby do przykrecenia tarczy sprzęęgła to powinny pasować, ja wrzuciłem te same śurby i nie było żadnych problemów Dziękuję. A wiesz może gdzie jest wlew oleju w dqs? Nie chcę odkręcać na ślepo tych wszystkich śrub