Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tajfun211

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tajfun211

  1. Mi w serwisie powiedzieli że co 120000 km albo 8 lat w zależności co pierwsze, serwis daje na to gwarancje pod warunkiem kontroli wizualnej w serwisie co 3 lata.
  2. Mówisz o delikatnym biciu przy samej górze jak wciskasz bez biegu?
  3. Do BT kanał 77 też nie mogę wejść i to o czym piszesz może być przyczyną ale dlaczego do radia nie może połączyć... Odepnę BT bo szynę K i can pociągnąłem od radia i wtedy sprubuję
  4. Moduł BT był dołożony, nie jestem w stanie stwierdzić czy wcześniej się łączył bo nigdy przedtem do radia nie wchodziłem.
  5. U mnie problem ciągle nierozwiązany, na forum elektrody gość pisze że miał to samo cytat poniżej: Problem rozwiązany, VCDSem z serii od 11.xx do 12.xx nie udało się dla mnie skomunikować z radiem, a zrobiłem to zwykłym china OBD 2 z programem Vag Com 411. Nie mam Vag Com aby sprawdzić, a Ty którym Vag Com'em testowałeś?
  6. U mnie oryginalnie w wiązce była podciągnięta linia L do radia, po pociągnięciu z gniazda OBD2 linii K (pin 7 w OBD2) komunikuje się bez problemu, zarówno z radiem 56 jak i BT 77.
  7. Byłem dzisiaj w ASO, sprawdzili w systemie kiedy był wymieniany i obejrzeli pasek. Potwierdzili że był wymieniany w 2010 roku przy przebiegu 121 kkm (teraz 168 kkm). Powiedzieli że mogę jeszcze spokojnie jeździć bo pasek wygląda dobrze a serwis gwarantuje 120 tysięcy kilometrów po wymianie lub 8 lat w zależności co pierwsze pod warunkiem kontroli wizualnej w ASO co 3 lata. Jednak na pytanie co znaczą te cyferki o których mowa w pierwszym poście nie potrafili rozkodować... powiedzieli że mam się nie przejmować... Temat dalej otwarty do chwili rozszyfrowania co oznaczają cyfry na pasku.
  8. Miałeś ten problem u Siebie? Wymieniłeś tylko docisk i problem ustąpił?
  9. Chciałbym odświeżyć temat, czy doszła do skutku ta zamiana z 5-cio na 6-cio biegową?
  10. Tomek czy udało się zdiagnozować przyczynę w przypadku który piszesz?
  11. Masz na myśli te ostatnie cyfry 23 03 05 ? Czyli ten pasek by jeździł od początku w moim aucie przez 9 lat i 168000km jeśli to oznacza marzec 2005 rok?
  12. Witam, Mam problem z połączeniem w VAG'u ze sterownikami radia 56 i telefonu 77. Z innymi łączy bez problemu. Próby były przeprowadzone na moim kabelku 11.11 oraz kolegi 12.12 z tym samym efektem. Oba kabelki to chińskie klony - kupione do edukacji na użytek tylko i wyłącznie własny, wiem że to może być potencjalna przyczyna ale wszystko inne kodowałem do tej chwili bez problemów... Czy byłby chętny pomóc z okolic Tarnobrzegu, Buska Zdroju, Rzeszowa? Chciałbym sprawdzić czy można się dostać do tych sterowników za pomocą sprawdzonego VAG'a ...
  13. Witam, Potrzebuję pomocy w rozkodowaniu oznaczeń na pasku rozrządu. 038109119S to numer części natomiast co oznacza numer na zdjęciu drugim: http://www.directupload.net/file/d/3721/neci8oqe_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/3721/u7xhmaqk_jpg.htm
  14. Czy możesz sprawdzić jakiej wartości masz te podwójne rezystory i jak są połączone?
  15. No pewnie, ze warto tym bardziej, że to jeden i ten sam pasek. Widzę że masz ten sam rocznik Twój też BKE?
  16. Ja mam silnik o symbolu BKE, w B6 też były montowane pod koniec serii.
  17. O jakie śruby chodzi, możesz podesłać link gdzie mógłbym ściągnąć dokumentację o której mówisz ?
  18. Kompletuję listę części, silnik 1.9 TDI BKE 115 KM: 1. Pasek rozrządu. 2. Rolka napinacza. 3. Rolka prowadząca. 4. Pompa wody. Czy będę potrzebował coś jeszcze? Jakieś simeringi itd. Być może warto wymienić od razu pasek wieloklinowy i klimy?
  19. Ja tak zrobiłem i żadnej różnicy nie zauważyłem ,a jak ustawiłem na 0 to żarł jak smok jakieś 3l więcej Ja dzisiaj przestawiłem na 0 było -1,6; średnie spalanie dotychczas mierzone na dystansie 1800km wyszło 6,31L; zatankowałem do pełna 64 litry dzisiaj dam znać jak wygląda spalanie po regulacji kąta ---------- Post dopisany 01-06-2014 at 18:06 ---------- Poprzedni post napisany 06-05-2014 at 20:56 ---------- Przejechałem 957 km po regulacji i wynik 6,56L, czyli nie pomogło zobaczymy jak zrobię więcej km bo ostatnio sporo po mieście pomykałem więc to mogło być przyczyną ...
  20. Ja mam 30 W i świecą bardzo jasno kupiłem takie jak na zdjęciu: Do tego rezystory 47ohm 50 W:
  21. Tajfun211 odpowiedział(a) na grzesiek646 temat w Audi A4 B6/B7
    Ja założyłem chińczyki za 25$ + rezystor 47 ohm 50W: 2013 High Power Car LED 30W 1156 , BA15S Cree LED Brake Light ,Back Up Light Free Shipping-in Light Source from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com Jak na razie wszystko działa, nie wywala błędu, temperatura rezystora znośna.
  22. Broki najprawdopodobniej są na miejscu tak jak to widać na zdjęciach. Ten wysunięty wcisnąłem do środka ale jak raz wylazł to długo tam nie posiedzi. Tak więc będę musiał się tym zająć, w moim przypadku jeśli większość jeszcze siedzi na swoim miejscu to raczej zdecyduję się na punktak i zalanie klejem... Nie mam doświadczenia w ocenie czy reszta o której piszesz jest OK. Zanim podejdę do załatwienia tych broków muszę doczytać jak to ocenić aby jak już będę miał pokrywę ściągniętą wiedzieć na co zwrócić uwagę. Wskazówki mile widziane...
  23. Witam, W kliku wątkach pojawia się temat wypadających broków jednak w żadnym nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytania które mi się nasuwają. Na początek przedstawię jak to wygląda w moim silniku. Zdjąłem pokrywę zaworów i oto moim oczom ukazał się następujący obraz: Widać iż jeden z środkowych broków jest wysunięty. Nigdzie nie znalazłem wypadniętego broka, zdjęcia z prawej i lewej strony poniżej, widać tam w zagłębieniu zielone końcówki czy to są broki? Tak głęboko wciśnięte? Na forum znalazłem rozwiązania aby aluminium zastąpić innym metalem i zaspawać bądź użyć kleju metal-metal i użyć dodatkowo punktaka. Jednak zastanawia mnie czy nie można kupić i wymienić na nowe, wszak konstruktorzy zapewne przewidzieli takie a nie inne (permanentne) rozwiązanie z jakiejś przyczyny ... ? Mogę się mylić ale być może są to pewnego rodzaju zawory bezpieczeństwa lub coś w tym rodzaju?
  24. Mogę zapytać o szczegóły po czym wnioskujesz że pasek wygląda dla Ciebie na zużyty? ---------- Post dopisany at 18:43 ---------- Poprzedni post napisany at 18:36 ---------- Tego się właśnie obawiałem, mój był wymieniany 4 lata temu (daty produkcji nie znam, czy da się to sprawdzić po nadrukach na pasku?) Tak czy inaczej za kilka miesięcy będę musiał myśleć o wymianie. Pora zacząć się rozglądać za częściami czy możecie kogoś polecić kto sprzedaje części ori w dobrej cenie?
  25. To prawda, a czy wiek paska ma tutaj jakieś znaczenie? Ten ma 4 lata, czy jest jakiś limit czasowy po którym pasek rozrządu należy bezwzględnie wymienić?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.