Treść opublikowana przez Tajfun211
-
B7 BRB tuning intercooler turbo pompki
Turbo AWX podejdzie do BRB/BKE p&p czy trzeba jakieś przejściówki?
-
[AWX] Problem z odpalaniem po przejeździe krótkiej trasy
Kolejna potencjalna przyczyna: Spróbuj powiązać czy przypadłość jest powiązana z temperaturą silnika przy jakiej odpalasz. Mimo że akumulator dość świeży to może sobie nie radzić z rozpędzeniem zużytych podzespołów do odpowiedniej prędkości obrotowej przy której podawane jest paliwo na ciepłym silniku. Jak jest ciepły (>70 stopni) to rozrusznik musi go rozkręcić aż do 280 RPM aby komputer podał paliwo na wtryski. Tak jest ustawiona mapa aby nie męczyć dwumasy. Tylko jak temperatura jest poniżej 20 stopni to paliwo jest od razu podawane i pali od razu. Poniżej konkrety dla EDC16 ale u Ciebie powinno to podobnie wyglądać:
-
długie kodowanie możliwe?
Ok tak też myślałem, a wiesz może jaki jest login do adaptacji w moim silniku?
-
długie kodowanie możliwe?
Podpinałem i nie widzę długiego kodowania, chodzi mi głównie o MCE i Engine
-
długie kodowanie możliwe?
A jak jest w przypadku 1.9 TDI PD BKE?
-
Prośba o analizę logów po programie
Zrobiłem dzisiaj jeszcze raz logi dynamiczne tym razem od 1500 rpm (poprzednio pedał w podłogę był trochę za wcześnie od 1000 rpm). Trzeba poprawić ten program czy nie? DYNAMICZNE: Grupa 002: http://vaglog.pl/log_217600.html Grupa 003: http://vaglog.pl/log_217599.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log_217601.html Grupa 008: http://vaglog.pl/log_217605.html Grupa 010: http://vaglog.pl/log_217598.html Grupa 011: http://vaglog.pl/log_217604.html Grupa 013: http://vaglog.pl/log_217602.html Grupa 023: http://vaglog.pl/log_217603.html Wykres z grupy 11 przed zrobieniem softu: Grupa 011: http://vaglog.pl/log_193139.html Wykres z grupy 11 po programie: Grupa 011: http://vaglog.pl/log_217604.html Wykres programu:
-
Prośba o analizę logów po programie
skrócić sztangę ... hmm
-
Turbina wchodzi w tryb awaryjny po wciśnięciu pedału gazu w podłogę
Logi BS pokazują że sztanga pracuje postaramy się zrobić dynamiczne może coś więcej będzie widać
-
Turbina wchodzi w tryb awaryjny po wciśnięciu pedału gazu w podłogę
Witam, U kolegi w skodzie silnik 2.0 TDI AZV turbina wchodzi w tryb awaryjny po wciśnięciu gazu w podłogę na 4-tym biegu. Zdarzyło mu się już dwa razy w ostatnim tygodniu i pojawia się poniższy błąd, co może być przyczyną? 000564 - Boost Pressure Regulation: Limit Exceeded (Overboost Condition) P0234 - 000 - - - Intermittent Freeze Frame: Fault Status: 00110000 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Mileage: 143616 km Time Indication: 0 Date: 2006.14.31 Time: 21:08:29 Freeze Frame: RPM: 2583 /min Speed: 88.0 km/h Load: 72.5 % Voltage: 14.29 V Bin. Bits: 00101000 Absolute Pres.: 2325.6 mbar Absolute Pres.: 2590.8 mbar
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Jaką ma grubość warstwa utwardzona o której mówisz, u mnie jedna krzywka ma zjechane boki ale na czubku trochę fazki jeszcze zostało jak na zdjęciach poniżej (pozostałe krzywki jak nowe):
-
Prośba o analizę logów po programie
Witam, Silnik 1.9 TDI BKE 116 KM przejechane 7 tysięcy kilometrów po zrobieniu programu na 150 KM (wykres na dole). Prośba o analizę logów. BASIC SETTINGS: Grupa 011: http://vaglog.pl/log_215346.html Grupa 003: http://vaglog.pl/log_215345.html STATYCZNE: Grupa 023: http://vaglog.pl/log_215344.html Grupa 018: http://vaglog.pl/log_215343.html Grupa 013: http://vaglog.pl/log_215342.html Grupa 007: http://vaglog.pl/log_215341.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log_215340.html Grupa 003: http://vaglog.pl/log_215339.html Grupa 002: http://vaglog.pl/log_215338.html Grupa 001: http://vaglog.pl/log_215337.html DYNAMICZNE: Grupa 013: http://vaglog.pl/log_215336.html Grupa 011: http://vaglog.pl/log_215335.html Grupa 010: http://vaglog.pl/log_215334.html Grupa 008: http://vaglog.pl/log_215333.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log_215332.html Grupa 003: http://vaglog.pl/log_215331.html Grupa 002: http://vaglog.pl/log_215330.html Grupa 001: http://vaglog.pl/log_215329.html WYKRES: Dodaje jeszcze wykresik z dynamicznych grupy 11: Grupa 011: http://vaglog.pl/log_215335.html A tutaj przed programem: Grupa 03:
-
długie kodowanie możliwe?
B7 juz sie pojawiło . Jak wejść w długie kodowanie w B7?
-
1.9 TDI 116kM BKE po light sofcie by Daron7
Właśnie o to chodziło miało być przede wszystkim bezpiecznie, założenia były 140 kM i 320 Nm ale seria okazała się zdrowa więc po lekkim sofcie wyszło 150/330. Przejechane 7000 km na programie, na razie zero problemów logi tutaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/318470-prosba-o-analize-logow-po-programie/
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mam takie samo odczucie choć na siłę dosłuchiwałem się poprawy... być może jest lepiej dla silnika ale tego nie słychać...
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
320/288 http://a4-klub.pl/index.php?/topic/18311-upgrade-hamulcow-w-naszych-a4/?p=4399902
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Hamulce założone, przejechane około 500 km jeszcze je troszkę oszczędzam ale różnica już jest bardzo duża na plus... powiem więcej to jest przepaść! Nie obyło się bez problemów z odpowietrzeniem tyłu ale poszło, tutaj podziękowania dla Dev'a Kilka fotek z montażu: Przód: Tył: A tak wyszły na przeglądzie:
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Motul zalany tak to pracuje: Motul Specific 505.01 5W-40 https://www.youtube.com/watch?v=mzP8R-yv8uQ&feature=youtu.be A tutaj dla porównania Castrol Edge 5W-30 https://www.youtube.com/watch?v=QlFmaEIT62s
-
A4 B7 1.9 TDI BKE czy termostat jest do wymiany?
To się zgadza dlatego na blacie mi pokazuje 90 cały czas, zorientowałem się że termostat trzyma 81 podczas logowania VAGiem Po wymianie termostatu trzyma 90 stopni na G62. Temat do zamknięcia.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Ok czyli np. do gwintu zaworu odpowietrzającego
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Dev dorwałem trochę tego smaru z ASO: Czy mogę go użyć do trzpieni i gumowych osłon jarzma?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Tu jeszcze jest ciekawa tabela która teoretycznie dopuszcza Plastilube... (prawym klawiszem myszki - Otwórz grafikę w nowej karcie- i coś może będzie widać)
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Do tłoczków mam coś takiego: Do prowadnic: Wiem że niektórzy Plastilube używają też do sworzni i gumowych osłonek ale zmartwił mnie napis: Miedź to zło:
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Nazwę znalazłem ale tak jak mówi Dev jest problem z dostępnością...
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Super ja już mam praktycznie wszystko co potrzeba do swapa, być może w najbliższy weekend uda się zmienić napiszę jak to u mnie się będzie sprawować
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
A oprócz tych początkowych bolączek jak wrażenia po zmianie w jakości hamowania?