Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tajfun211

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tajfun211

  1. Sam wymieniałeś te gumki? Trzeba demontować sprężarkę czy można na aucie?
  2. Należy pamiętać że zaślepienie EGR wpływa na timing zapłonu zatem aby to miało ręce i nogi należy tez się pobawić z mapami SOI w zakresie działania EGR. Nie bez przyczyny jak się patrzy na mapy Start Of Injection jest tam wyraźny dołek w obszarze dawek i obrotów w których EGR dopuszcza spaliny. Jeśli odłączymy EGR ingerujemy w czas zapłonu - opóźniamy go - więc należy to kompensować przyspieszeniem kąta wtrysku (SOI) bo inaczej silnik nie pracuje efektywnie.
  3. SOI i duration w obecnej mapie są wyskalowane na 60 mg także bez ekstrapolacji się nie obejdzie chciałbym podciągnąć do max 65 mg i spalić je w najefektywniejszy sposób. Teoretycznie efektywnie jest jak EOI jest max 6-8 stopni ATDC bo dalej już szkoda lać bo tylko w dym i EGT energia idzie tak więc jeśli mam iść za tą teorią to na na pewno muszę ruszyć SOI. Limitery w SOI mam ustawione na 30 stopni ale nie chciałbym zaczynać wcześniej niż 26 stopni, jęśli dodamy do tego max 8 stopni EOI to mamy max duration na poziomie 34 stopnie pytanie czy to wystarczy aby podlać 65 na tych pompkach. BTW Orientujecie się dlaczego w logach dynamicznych w grupie 001 IQ idzie do ponad 63 mg? Jaka jest rzeczywista dawka podawana?
  4. Tak wygląda SOI i duration obecnie, zastanawiam się ile maksymalnie można z tych pompek wycisnąć i jak poprowadzić początek i koniec wtrysku względem TDC. Pompki u mnie to UIS/PDE PDE-P1.1/80/465S230VW 038130073BH w AWX/AVF były montowane UIS/PDE PDE-P1.1/80/520S216VW 038130073BA. image hosting 20mb
  5. Można powiedzieć że prawie P&P jedyne co musisz mieć to przejściówkę na wąż (widoczną na zdjęciu w pierwszym poście) lub nowy wąż od AWX/AVF
  6. Zgadza się jest zapas powietrza chciałbym podlać jeszcze paliwka tylko zastanawiam się jak to zrobić aby było najefektywniej na tych relatywnie niewielkich pompkach... a tutaj bez ruszania SOI i duration się pewnie nie obędzie Wcześniej jak miałem AFR na granicy to bąki puszczał na pełnym bucie teraz tylko lekko w pierwszej sekundzie a potem czysto. Nie mam czujnika aby zmierzyć EGT a przydało by się myślisz że może być za duża przy tym doładowaniu? Wykres AFR pokazuje średnio miedzy 18-20 wiec trochę za dużo: image hosting over 10mbcertificity.com A tu jeszcze MAF z paliwkiem: free photo hostingcertificity.com
  7. Mój tak samo wyglądał pojechalem do ASO i Pan powiedzial 8lat albo 120 tysięcy w moim silniku Wysłane z mojego Lenovo TB3-710F przy użyciu Tapatalka
  8. Witam ponownie miałem chwilę wolnego czasu ostatnio wiec się zebrałem aby popracować nad poprawą. Bawiłem się trochę wysterowaniem N75 oraz poprowadziłem równiej limitery aby nie raziło w oczy, trochę też zdjąłem momentu poniżej 2000 RPM. Dajcie znać co myślicie o tym. Logi dynamiczne na 4-tym biegu: Dynamiczny: Grupy 001, 003: http://vaglog.pl/log-001_003_Tv82jp.html Grupy 001, 004: http://vaglog.pl/log-001_004_nD6Nwk.html Grupy 001, 010: http://vaglog.pl/log-010_001_YZ540.html Grupy 008, 011: http://vaglog.pl/log-008_011_6byKC.html Grupa 011: http://vaglog.pl/log-011_aQ436j.html Wykresy: Dwa podejścia doładowania który według was jest lepszy?: image hosting 15mbcertificity.com upload photocertificity.com Limitery: post imagecertificity.com SOI i duration jeszcze nie ruszane próbuje zrozumieć jak je ustawić aby za wcześnie nie zacząć i zbyt późno nie skończyć...
  9. Witam, Auto już naprawione wszystko się wyjaśniło. Ponowna regulacja oraz ustawienie napinacza nic pomogło dalej kąt wychodził poza zakres na dynamicznym i skakał jak szalony na jałowym. Wymiana na nowy pomogła teraz stoi jak drut. Dźwięk który było słychać okazało się ze był od pompy która już się pomału kończyła ... szok auto po wymianie kompletnego rozrządu z pompą wody przejechało 15 tysięcy km przez rok czasu !, nie chcę myśleć nawet co by było jak by się rozleciała... (posłuchajcie dźwięk na filmie jaki nagrałem) Po wymianie pompy wody na nową jak ręka odjął znów słychać tylko i wyłącznie zdrowy dźwięk silnika. Rozrząd dwa razy rozbierany ale warto było. Części poszły do reklamacji sprzedawca obiecał zwrot za części. Poniżej filmik na którym nagrałem ten odgłos:
  10. PIN numer 1 w lewej kostce licznika (niebieskiej) masujesz. Kostkę możesz wypiąć przez dziurę od strony bezpieczników lub wygodniej odkręcając dolną osłonę pod kierownicą. Wtyczka ma zabezpieczenie które trzeba delikatnie odbezpieczyć przed wyjęciem.
  11. Tak widziałem że pisał że działa, 40168 to do odblokowania nastaw podstawowych BS, zrobił adaptacje czujników i mu poszło. Mi bardziej chodziło o to jakie kodowanie ma sterownik ABS w Bosch 8.0
  12. Zwróć uwagę jakie ma kodowanie to jest Bosh 8 (nie 5.3 lub 5.7) i wygląda że się je inaczej koduje, komunikat z VCDS sugeruje że tylko ross tech pomoże wygenerować prawidłowy kod... http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Brake_Electronics_(Bosch_8.0) Ciekawy jestem jaka jest różnica w procedurze wałkowanej tutaj dokładania tempomatu bo chyba jej nikt jeszcze nie opisał... albo mi umknęło
  13. VCDS'em niewiele zrobisz w tej kwestii jeśli już to edycja map startowych.
  14. Podejdzie ja montowałem taką samą w BKE i musiałem dać przejściówkę do AWX/AVF podchodzi P&P:
  15. Wskaźnik napinacza idealnie w środku okienka, dzisiaj jeszcze dokładnie przysłuchamy się skąd dochodzi odgłos, ale ewidentnie wycie nasila się po zdjęciu osłony paska rozrządu. Dla porównania zdjęliśmy osłonę u mnie w aucie i niczego takiego nie słychać, zrobiliśmy też logi u mnie i kąt synchro stoi jak drut w miejscu na jałowym a przy obciążeniu wychyla się o maks 1,5 stopnia.
  16. Czy mógłby ktoś doświadczony zerknąć na te logi, wydaje mi się że to nie jest normalne jak kąt synchronizacji waha się od 0 do nawet 3,9 stopnia pod obciążeniem... a na jałowym lata pomiędzy 0 a 1,1 stopnia...
  17. Witam, Dzisiaj u brata w A4 B6 (1.9 TDI AVF) usłyszeliśmy dziwny szum z okolic rolek i napinacza rozrządu. Rozrząd z napinaczem, rolką i pompą wody wymieniany rok temu, przejechane na nim max 15 tysięcy km. Czy możliwe aby już się skończył napinacz albo rolka? Zrobiliśmy też logi z grupy 04 i tak to wygląda: Statyczny: Grupa 004: http://vaglog.pl/log-004_mo02Hi1.html Dynamiczny: Grupy 004, 010: http://vaglog.pl/log-004_010_i7z1wK8.html
  18. Dziękuję za szybką i sprawną obsługę super komunikację oraz dobre ceny
  19. Już jestem po wymianie, nie powiem że jestem zawiedziony ale jeśli mam być szczery spodziewałem się większej różnicy, drgania jak by trochę zmalały ale dalej występują (być może jestem przewrażliwiony i delikatne drgania w PD-kach to norma i trzeba do nich przywyknąć...) Jeśli chodzi o wycieki czerwonego oleju to nie zauważyłem takiej barwy, ta z elektrozaworem była sucha natomiast prawa była cała w oleju ale najprawdopodobniej silnikowym (z turbiny) gdyż była mokra od samej góry włącznie z tą osłoną, ale do rzeczy obiecałem zważyć stare poduchy tak więc poniżej wyniki (trochę zaskakujące szczególnie waga lewej poduchy tej z zaworkiem). Poduszka lewa z elektrozaworem waży 917g (czyli 15g więcej niż nowa którą wsadziłem ...?!) image hosting site image upload no limit Waga prawej to 706 (11g mniej niż nowa) images upload
  20. Nowe poduszki ważą jak poniżej, po wymianie zważę też swoje stare i dam znać: Prawa bez elektrozaworu 717g (ważone bez osłonki jak na zdjęciu poniżej) 8E0199382AG image upload Lewa z elektrozaworem 902g 8E0199379BF upload image online
  21. Zerknij tutaj: http://www.getem.pl/sklep/towar.1501.galka.mieszek.zmiany.biegow.audi.a4.s-line.8e0863278dgtav.html
  22. A czy może być tak że liczniki mono inaczej się zachowują w tym zakresie w porównaniu do kolorowych?
  23. Witam, Czy można to gdzieś zakodować chodzi mi o sygnalizację otwartych drzwi na FIS a4 b7 bez włączania zapłonu. Obecnie FIS włącza się dopiero razem z zapłonem i wtedy widać sygnalizację otwartych drzwi a jak otworzę auto i wsiadam to FIS jest czarny.
  24. Pomogła wymiana samej uszczelki? Bo z doświadczenia wiem że to sprężyna dociskająca się wyrabia i trzeba cały korek wymienić...
  25. Czy ten sklep Automor dalej istnieje?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.