Treść opublikowana przez Traviz
-
wytłumaczcie mi te oznaczenia silników
Też mam AEB W pewnym sklepie powiedziano mi, że do tego modelu są najdroższe części :neutral: Ale czy to prawda ? Nie mam porównania... Wszyscy znajomi również mają AEB...
-
[B5 1.8T AEB] skrzynia 6 ?
Witam! Czy jest taka możliwość, żeby założyć do silnika 1.8T AEB skrzynię 6-cio biegową ? Jakiego modelu ewentualnie szukać i jakich cen się spodziewać (żeby nie przepłacić) ? Wie ktoś jak można przeliczyć sobie korzyści z założenia takiej skrzynki ? Bo zakładam, że takie parametry jak moment wzrosną... Pozdrawiam, Traviz
-
[B5 SEDAN] ZMIANA TYLNYCH LAMP ??
pet3r, a czy przypadkiem lampy nie powinny mieć "wentylację" ? Tutaj nie ma takiej seryjnej wkładki i każda żarówka mocowana jest w oddzielnej oprawce, a to też utrudniałoby ewentualne uszczelnienie
-
[B5 SEDAN] ZMIANA TYLNYCH LAMP ??
aha, lampy mają jeszcze jedną wadę, potrafią w zimę zaparować przez co widać kropelki w środku, a wczoraj dodatkowo zauważyłem, że te czarne wypełnienie jest lekko zakurzone :???: ale... to się będę martwił później
-
[B5 SEDAN] ZMIANA TYLNYCH LAMP ??
Obiecane fotki Przepraszam za zderzak, ale to nie moja wina Jego brak zdecydowanie psuje cały efekt...
-
[B5 SEDAN] ZMIANA TYLNYCH LAMP ??
Nie gadajcie Nie jest aż TAK źle (choć na srebrnym to rzeczywiście kicha, niezależnie czy srebrna czy czarna wersja). Mam auto w kolorze ciemnym, taki ciemny granat-śliwka i te lampy wcale nie wyglądają źle, powiem nawet że wyglądają dobrze, choć lamp po drugim liftingu nie zastąpią :mrgreen: Prześlę Wam później fotkę, auto lekko puknięte i bez zderzaka, ale prześlę
-
Zabudowa bagżnika
a jak włączysz ogrzewanie nie grzeje się za bardzo ?
-
Zabudowa bagżnika
boom_mike, do bagażnika zaglądam naprawdę rzadko i jak dla mnie to nic się nie plącze niepotrzebnie Ale jak kto woli
-
Chip do benzyny ??
te "c*py" nie kosztują nawet 1 złotówki, dostaniesz je za darmo podczas kupowania np. diód w sklepie elektronicznym To są zwykłe rezystorki... PS. jak się ktoś dalej będzie upierał, że to działa mogę odsprzedać nawet za pół ceny
-
[B5 1,9 AJM] Problem z mocą, jej brak
niepodłączony N75 itp mogą nie wyjść na kompie, niestety... przynajmniej u mnie nic nie wskazywało... Po prostu trzeba zakasać rękawy i poświęcić jedno popołudnie albo pojechać do jakiegoś elektryka
-
climatronic
z tego co pamiętam po wyciągnięciu radia (nieseryjnego) są dwie śrubki - jedna po prawej druga po lewej stronie. Po odkreceniu ich wyjmujesz dwie zaślepki i właśnie nie jestem pewien czy pod nimi nie ma jeszcze wkrętów trzymających ramkę. W każdym bądź razie dół trzyma się jeszcze na chyba dwóch zatrzaskach, więc trochę trzeba pociągnąć tą ramkę...
-
CLIMATRONIC-AWARIA
w zależności od błędu można naprawić silniczki sterujące klapami etc... przechodziłem ostatnio taką zabawę przy błędzie 8.7/8.5 - zablokowana klapa ciepło/zimno Ogólnie to zegarmistrowska robota w rozkładaniu silniczka
-
Zabudowa bagżnika
vanzan, dlaczego chcesz zaraz zabudować bagażnik ? Ja mam wszystko "na wierzchu" i wcale nie powiem, żeby wyglądało tragicznie a gra naprawdę baaardzo przyjemnie :] W tym temacie masz fotkę: http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=520
-
chrom na klapie bagaznika...
jakoś mi się nie widzi :???: Już lepiej pasuje taki chrom, ale na dole klapy Podobnie jak (chyba) w RS4
-
[B5 1Z] Dziwna zagadka
a dlaczego niby 1.8T ma szybkie opadanie obrotów ? Bo jakoś ja osobiście nie zauważyłem IMO jest tak samo jak w większości benzyniaków
-
Listwy chromowe do a4
hudymc, też szukałem oryginalnych do czasu, gdy Pikuś nie powiedział mi, że używki potrafią kosztować 700zł za same listwy górne :???: W taki układzie już wolę co wiosnę kupować te z Allegro :mrgreen:
-
[1.8T AEB] Nie chodzi na 2 cylindrze :(
Świece były zamieniane miejscami, bo też brałem to pod uwagę. Na Świeca z drugiego cylindra na trzecim chodzi, a ta z trzeciego na drugim nie :???: Wczoraj dodatkowo sprawdzaliśmy wtyczki, czy prąd z nich wychodzi bo przedwczoraj sprawdzaliśmy tylko prądy na kabelkach, a nie sprawdziliśmy czy wychodzą z wtyczek... Okazało się, że wszystkie wtyczki są dobre Teraz biorę może jakiś prąd o innej charakterystyce pod uwagę, może po prostu ta świeca dostaje prąd, impyls, ale np. o jakiejś innej częstotliwości ? Słyszeliście o czymś takim jak driver cewek zapłonowych ? Podobno jest między komputerem a cewkami (tak mi napisano na AKP), ale za bardzo nie potrafię tego zlokalizować :/ [ Dodano: 2006-04-27, 20:37 ] Dziś się okazało, że to wina modułu zapłonowego :/ Po prostu poprosiłem kolegę, żeby się wymienić w celu upewnienia Wie ktoś, gdzie mogę go tanio dostać ?
-
Czy strumiennica nie szkodzi silnikowi......
Z tego co czytałem to strumienice zdają egzamin przy naprawdę wielkich prędkościach, ale to się tyczy raczej samolotów odrzutowych, a nie samochodów Zamiast kata lepiej wstawić rurkę, albo rozebrać go, wybebeszyć i w środku obudowy wstawić rurkę - wersja dla diagnostów. Oczywiście wycięcie kata ma sens jeśli nie masz dwóch sond, bo wtedy może się okazać kicha i zostaniesz zasypany błędami Wybaczcie, ale stanowczo nie wierzę w takie gdybanie o przyroście mocy 13%. Cieszyłbym się na Twoim miejscu gdybyś dziarule miał teraz seryjną moc, którą uzyskałeś odetkaniem wydechu Nic nie zastąpi pomiaru na hamowni. Ja sam się do tego przymierzam bo nawet nie wierzę w wyniki G-Techa, który regularnie wskazuje mi 140KM na kołach mimo, że auto było dokładnie zważone (jak już teoretyzując to ok. 195KM na silniku, ok. 50-55KM strat w quattro)... ale z czasów wnioskuję, że jest trochę lepiej niż w serii 8,6s 0-60mph przy 1500 kilogramowym aucie
-
jakiś komunikat
Zależy ile jest zaprogramowane Bo w niektórych czytałem jest co 10kkm W prosty sposób można sobie to samemu usunąć jeśli się ma VAG-a Ja odpowiedź znalazłem na AKP (audiklub.org) niestety nie mam linku do postu pod ręką. Warto szukać też OIL bo w niektórych wersjach właśnie tak to się wyświetla Pozdrawiam
-
Stukanie podczas ruszania na skręconych kołach
Rafejkes, Jeśli stuki słychać tylko przy skręconych kołach i nie są głośne to jeszcze trochę wytrzyma, ale osobiście radziłbym wymienić, gdyż może się zdarzyć, że zmieli Ci się on gdzieś w trasie i wtedy niestety jazdy już nie ma, a za lawetę czy hol zapłacisz więcej niż za przegub Poza tym to, że go nie wymienisz na czas IMO nie będzie miało wpływu na inne podzespoły 250zł - Cena wydaje mi się wysoka dlatego, że ja w Quattro na tył (wewnętrzny, przy moście) dałem sporo mniej, a myślałem, że będzie więcej tym bardziej, że przegub był na zamówienie Pozdrawiam Traviz
-
[1.8T AEB] Nie chodzi na 2 cylindrze :(
Witam! OPIS PROBLEMU: W weekend spotkała mnie dziwna sytuacja. Jeździłem autkiem przez godzinę i wszystko bylo OK. Odczekałem kilka minut, autko trochę ochłonęło i zostało zgaszone. Po około 20 minutach odpaliłem i chodziło tylko na 3 cylindrach. Chyba nie muszę szczegółowo opisywać objawów ? Co dziwne, autko po 2 godzinach odpaliłem i chodziło OK. W międzyczasie zrobiłem kilka km i zgasiłem auto na 30 minut. Odpaliłem bez problemu. Dojechałem do centrum wawy z bemowa i zgasiłem auto na ok. 2 godziny. Odpaliłem i znowu chodziło na 3 garach... Zostawiłem auto na noc. Ponownie odpaliłem je po ok. 20 godzinach. Chodziło równo przez około 30 sekund po czym znowu zaczęło chodzić tylko na 3 garach... od tamtej pory już nie odpaliło dobrze. WSTęPNA DIAGNOZA I ZASKAKUJĄCY WYNIK: Na początku sprawdziliśmy wszystkie prądy, zasilanie cewek, masy, impulsu. Następnie wszystkie prądy wtryskiwaczy. Wszystko jest OK. Mimo to auto nie chodzi na drugim cylindrze. Przełożyłem cewkę z drugiego cylindra na 3, i odwrotnie - z 3 cyl. na 2. Okazuje się, że cewka jest dobra, gdyż auto znowu nie chodzi na 2 cylindrze. Pomyślałem, że to może być wina wtrysku. Została zdjęta listwa wtrysków i silnik zakręcony kilka razy pokazał, że wszystkie wtryski podają paliwo tak samo. Kolejnym etapem było sprawdzenie ciśnienia sprężania. Na drugim cylindrze (tym nie pracującym) jest 13 na 3 - 13,5. Sprawdzona została również iskra. Na 3 cyl. jest na 2 cyl nie ma. Zamieniłem cewki z cyl. 4 na 2 i odwrotnie. Znowu nie ma iskry na 2 cylindrze Już brakuje mi pomysłów, co to może być. Proszę o podpowiedzi co można jeszcze sprawdzić ? PS. Korzystając z okazji zapytam jeszcze co tak cyka przy filtrze powietrza ? Zawsze mnie to zastanawiało Raz sobie cyka raz nie, nawet nie wiem od czego to zależy Z góry dzięki za odpowiedzi, Pozdrawiam, Traviz
-
[ALL] Chromowane obramówki okien
Pikuś, za używane ? :shock:
-
[B5 SEDAN] ZMIANA TYLNYCH LAMP ??
Czarne lexy zawitały również w moim aucie, chociaż przyznam szczerze, że w przyszłości planuję je zmienić na te po drugim lifcie Zakładałem je w czasach, gdy to jeszcze było modne, no i cenowo mnie skusiły bo miałem okazję wziąść nówki za 200zł Teraz mam mieszane uczucia
-
[ALL] Chromowane obramówki okien
a może da się kupić jakieś używane ? Widział ktoś to kiedyś w sprzedaży ?