Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Traviz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Traviz

  1. Traviz odpowiedział(a) na sline temat w Audi A4/S4 B6
    Dla mnie też małoprawdopodobne, ale ... Chciałbym wiedzieć ile waży takie cacko ?
  2. Traviz odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    dzieki stary za pomoc ale już jakiś miesiąc mam kameia ale i tak miło że doradziłeś Hehehe Dopiero teraz zauważyłem datę Twojego postu :mrgreen: Kierowałem się odpowiedzią Sline Cholera, dziś to ja jakiś rozgarnięty jestem - muszę się wyspać dobrze
  3. Traviz odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    kup chromowany i pomaluj środek na czarno, albo kup sobie raz do roku tasmę 3M i po każdej zimie wymieniaj
  4. Traviz odpowiedział(a) na sline temat w Audi A4/S4 B6
    Witam Gratuluję autka i mam pytanie: Ile waży taka wersja A4 ?
  5. Viking, o ile dobrze pamiętam to w A3 da się odłączyć tył bo gdy silnik jest poprzecznie to tył załączany jest elektronicznie wtedy gdy przód jest w poślizgu czy jakoś tak Jesli się mylę to mnie poprawcie
  6. Hugo, miałem blokowanego pop-up'a stąd niewiedza
  7. Kunio, poziek, a ile kosztuje wogóle program w VTG ? Bo na ich stronie są tylko dieselki Bo rozumiem po doświadczeniu z różnymi Audi, że to chyba najlepsza firma do modyfikacji 1.8T
  8. :arrow: http://www.vtg.pl/a4krys.html Hugo, dzięki Pytałem bo jakiś czas temu strona VTG nie działała Jednym słowem użytkowanie auta takie samo jak u mnie tyle tylko, że ja nie mam dwóch aut i ganiam swoją A4 na codzień
  9. Dzięki za pocieszenie Nie do końca tak Rozumiem, że w auto trzeba inwestować, ale tak teraz jakoś mi się sporo tego na raz zebrało i zastanawiałem się czy to normalne A mam pytanie skierowane do Ciebie... Wiem, że masz lekko dłubniętą swoją niunię (napisz ile KM i Nm ma dokładnie) i czy w Twoim przypadku nie boisz się, że silnik padnie zbyt wcześnie ? Masz wymienione bebechy w silniku czy jeździsz na serii ?
  10. Dajcie sobie spokój z tymi niebieskimi LED-ami :idea: Jeśli LED to tylko białe i koniec :!: :mrgreen:
  11. pet3r, to chyba piszczy Ci coś innego Ja też tak myślałem kiedyś bo przy hamowaniu oraz np. podczas jazdy na rondzie słyszałem lekki pisk, ale to chyba jest coś innego No chyba, że opony są miekkie
  12. tomaszust, u mnie też to przerabiałem. Wyświetlał się błąd 8.7/8.5. Wyjmujesz schowek (chyba 5 śrub klucz 8 ). Po lewej stronie na dole zobaczysz dwa silniczki. Ten o którym piszesz to prawdopodobnie ten wysunięty w kierunku prawy przód (w moim przypadku tak było) Podczas zmiany temp na klimatroniku sprawdź czy steruje klapą. Jeśli nie demontujesz (przymocowany na 3/4 śruby chyba 6 lub 7). Rozbierasz obudowę i wyjmujesz silniczek. Wyjmij szczotki i przeczyść. Warto przeczyścić też komutator. Składasz do kupy i podłączasz kostkę. Jeśli regulując temp na klimatroniku silniczek reaguje prawidłowo - składasz wszystko w całość i zakładasz schowek :mrgreen:
  13. słyszałem, że te podgrzewane po latach wychodzą bokiem a raczej bardziej "przodem"
  14. Traviz opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Witam! Potrzebuję dorobić kluczyk do mojej A4. Posiadam Immobiliser oraz przycisk do alarmu/centralnego zamka. Niestety poprzedni właściciel miał tylko jeden (w AC jest to uwzględnione), a ja ostatnio będąc daleko od domu wystraszyłem się totalnie, że go zgubiłem Chciałbym mieć drugi taki sam, nie jakieś rzemiosło... No i trzeba zakodować Immo i alarm. Gdzie najlepiej/najtaniej zrobić to w okolicach Warszawy ? Pozdrawiam, Traviz
  15. W ciągu moich 3-4 tys też nic nie było do zrobienia Pamietam to dobrze, bo nie przerejestrowałem auta żeby zobaczyć czy nie będę musiał sprzedawać Wszystko było OK tylko tak teraz ostatnio się coś zaczęło...
  16. Witam! Tak zastanawiam się nad jednym tematem... Czy producent (albo inne źródło) podaje jaka jest przybliżona żywotność właściwie eksploatowanego silnika 1.8T [AEB] ? Moje auto jest z 1996 roku, jest to wersja Quattro, więc takie pałowanie jak stanie w dymie odpada. Sam staram się dbać o autko czasem lepiej niż o siebie Nigdy nie przekraczam 2500-2700obr/min na zimnym silniku, przyspieszam delikatnie z doładowaniem nie większym jak 0.3 bara, studzę silniczek kilka minut przed zgaszeniem, wymieniam olej i inne płyny w należytych terminach itp. Jedno mnie tylko martwi... Z racji mocy lubię czasem przycisnąć, jest to coś czemu nie mogę się czesto oprzeć, zwłaszcza w mieście, gdzie dynamiczność auta decyduje o tym, że wcisnę się tam gdzie chcę mimo dużego ruchu Po trasie jeżdżę spokojnie Jazda z prędkościami 90-110km/h, czasem 140km/h jak się spieszę... Zastanawiam się ile jeszcze będzie mi dane tym autem pojeździć i czy jest sens w nie inwestować tym bardziej, że ostatnio podłamałem się nawałem drobnych awarii Najpierw uderzono mnie w tył, potem padł moduł zapłonowy, teraz silnik nawiewu (wcześniej silniczek od klapy temp klimatronik), poza tym wymieniłem kiedyś jedno łożysko i przegub na tyle, teraz słyszę łożysko z drugiej strony oraz przegub z przodu. Dodatkowo wymianiałem kiedys osłony przegubów z przodu na nowe i zrobiłem 10kkm i znowu są do wymiany, dlaczego ? nie mam pojęcia Do wymiany mam jeszcze czujnik ABS z tyłu oraz coś dziwnie mi piszczy na dołkach (prawy tył). Przy silniku do wymiany jeden samoregulator (słychać przy 2500obr/min) oraz rolki i paski od klimy... Zastanawiam sie czy nie za dużo już włożyłem w to auto czy raczej to jest normalne zużycie? Autem zrobiłem jakieś 20kkm w ciągu 6 miesięcy... aha, wyświetla mi się 179300km a ile jest ? Jak to sprawdzić... Czasem mam ochotę sprzedać auto, ale z drugiej strony nie mam pewności, że kupię coś "lepszego" w sensie - nie będzie się psuć Lepiej zrobić wszystko i dbać dalej czy jakieś inne rady ? Jak się sprawują Wasze Niunie ?
  17. Witam! Może temat nie mówi dokładnie o tym o czym chciałem napisać, ale to trochę pokrewne Zresztą jak powszechnie wiadomo quattro nie jest stworzone do piszczenia oponami... Dziś miałem trochę dziwną sytuację. Chciałem ruszyć spod świateł nadwyraz szybko, trzymałem obroty w okolicach 3000obr/min i po zapaleniu zielonego światła "ruszyłem", lecz chyba sprzęgło puściłem zbyt gwałtownie bo silnik wszedł w obroty ok. 5000obr/min mimo tego, że stałem w miejscu. Dodam, że od razu odpuściłem Czuć było jednak swąd spalenizny. Moje główne pytanie - czy tylko sprzęgło dostało po łbie czy coś jeszcze ? I czy oprócz skrócenia żywotności sprzęgła o kilkaset kilometrów można w ten sposób coś uszkodzić ? Trochę mi się szkoda niuni zrobiło i się zmartwiłem :razz:
  18. Chyba 2 turbawki.Turbo od ciężarówki to on sobie może w d===wsadzić skoro ma tyle miejsca.Coś tam pod maską da się upchnąć , ale później to wszystko wystroić , zeby ładnie chodziło i nie było problemów to już nie jest tak hop siup i trzeba na to sporo kasy Dokładnie, poza tym należy pamiętać, że silnik wolnossący należy odpowiednio przygotować pod turbo... Ogólnie jeśli chce się podnieść moc nieznacznie to zakładanie turba jest nieopłacalne, chyba że ktoś nastawia się na przyrosty od 100% wzwyż
  19. Kaziu_Wichura, czyli tak jak pisałem Przelotowy wydech zazwyczaj oznacza wydech o zwiększonej (odpowiednio dobranej) średnicy, gdzie nie napotyka żadnych przeszkód typu katalizator itp. Spaliny powinny być wydalane z odpowiednią prędkością oraz nie powinny napotykać przeszkód. Oczywiście sztuka w odpowiednim wyliczeniu bo to, że ktoś wyspawa tylko rurkę może mieć nawet negatywny skutek. Kolektor dolotowy musi zapewniać jak najmniejsze opory powietrza (często poleruje się kanały) stąd jego odpowiedni kształt oraz średnica kanałów. Ważne jest również odizolowanie dolotu (np. power rohr) od źródeł ciepła - zimne powietrze jest bardziej bogate w tlen Jednym słowem jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy wiele samemu nie zwojujesz :neutral:
  20. Moim zdaniem najrozsądniejszym wyborem będzie jakaś dobra elektronika, co prawda wzrost mocy będzie niewielki bo rzędu 10KM i 15Nm, ale jeśli tylko o to chodzi to ok Ceny zaczynają się od 1000zł zależnie od firmy.
  21. Furio, z tego silnika to tak naprawdę killera nie zrobisz, ale można trochę na początek podłubać np. robiąc profesjonalny przelotowy wydech, dolot + filtr Wszystko zależy jakim kosztem i co chcesz osiągnąć. Lista modyfikacji jest długa, ale i kosztowna Przykładowo: - przelotowy wydech + dedykowany dolot + filtr stożkowy - sportowe wałki rozrządu - modyfikacja głowicy (obróbka kanałów, powiększanie zaworów) - wyczynowy kolektor ssący + wydechowy - modyfikacja elektroniki Nie wiem jak tam wygląda sprawa chiptuningu - musiałbyś zapytać najlepiej na streetracing forum, ale tam pewnie usłyszysz, żebyś zmienił auto na 1.8T :mrgreen: Sam musisz zdecydować, popytać co ile kosztuje i zastanowić się co chcesz osiągnąć
  22. Traviz odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    szkoda niuni, pewnie już nią nie jeździ ?
  23. Witam! Od dwóch dni zza schowka dochodził dziwny jak dla mnie dźwięk kręcącego się wentylatora, tzn. przy małych obrotach lekko warczał. Postanowiłem tym razem za wczasu się nie przejmować i przyzwyczaić. Dziś niestety zauważyłem całkowity brak nawiewu, niezależnie od tego czy ustawię np. na szybę czy na nogi Zwiększanie/zmniejszanie obrotów też nic nie daje :/ Kompletna cisza. Od dłuższego czasu pojawiał mi się błąd 15.3 tj Potencjometr silnika klapy powietrza, czasem przerwa, lecz nie zauważylem nigdy jakiś nieprawidłowości. Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Czy ten wentylator a może potencjometr znajdują sią za schowkiem w tej czarnej obudowie (tunelu) czy mam szukać czegoś innego ?
  24. Traviz odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    wprawne ucho mechanika też tu niewiele da Też szukałem u siebie podobnych przyczyn Korzysta się wtedy ze stetoskopu i osłuc**je dokładnie - skuteczność b.wysoka Jeśli ktoś nie ma dostępu do takiego przyrządu polecam ok. 40cm pręt, ewentualnie śrubokręt. Przykładasz np. do rolki łożyska (w miejscu obrotu) i wtedy przykładasz ucho do drugiego końca Wskazany również dostęp do kanału. Warto również upuścić kroplę oleju na paski i zobaczyć czy hałas ustanie Oczywiście tym domowym sposobem osłuchamy jedynie miejsca, gdzie da się przyłożyć narzędzie, w innych wypadkach pomaga stetoskop Ja w ten sposób zlokalizowałem rolkę klimatyzacji oraz klepiący samoregulator
  25. Turbinkę powinno być słychać delikatnie pod obciążeniem Jeśli świszczy głośniej i załóżmy na biegu jałowym to można się nawet powoli martwić :roll: Wracając do tematu. Sam jeżdżę na półsyntetyku i obawiałbym się zmiany na olej o klasę wyżej... Takie decyzje należy podejmować jedynie po rozebraniu silnika i stwierdzeniu jego zużycia. Mimo, że ja już rozbierałem motor (wymiana wału i korb na mocniejsze) i wyglądało wszystko super - zalałem ponownie półsyntetykiem, nie chciałem problemów. Jeśli nie wiesz co jest w środku możesz tylko pogorszyć - auto będzie słabsze i będzie piło oleju jak paliwka Zastanów się czy naprawdę to Ci się opłaca

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.