Treść opublikowana przez Darev
-
[B5 AFN] Moja niebieska A4
Dzięki za wspaniałe wizje, fajnie sie coś takiego czyta. Oczywiście na początek zamierzam dokonać zmian lamp (napewno kierunki), później felgi :>
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów i blędów
Kolego zacznij czytać forum codziennie a dowiesz się ilu takich mechaników jak ten Twój jest na naszym rynku, bo mieć warsztat diagnostyczny to nie wszystko. Pozdrawiam.
-
[B5 AFN] Moja niebieska A4
Twierdzisz kolego, że będzie widać różnice na alu miedzy 16" a jak założe 17"?? bo szczerze zastanawiam się nad zmianą ale mam dylemat czy coś zobaczę
-
[B5 AFN] Prosze o analize logów dynamicznych - co jest nie tak!!
Sprawdź dokładnie gumowe węże między turbo, chłodnicą powietrza a kolektorem, może jest jakieś małe rozszczelnienie i powiększa się w miarę ładowania.
-
[ALL B5] Po przekreceniu kluczyka nic sie nie swieci, jak zapali to zaraz gasnie
Hmm... ściągasz kierownice, rozkręcasz obudowę kiery, wypinasz wtyczkę z kablami od kostki stacyjki i wykręcasz ją zdaje wkrętak płaski i wymieniasz na nową i lecisz w drugą stronę. Koszt kostki ok 30 zeta, więc chyba warto. Zdaje się wymiana była na forum -- "szukaj"
-
[ALL B5] Po przekreceniu kluczyka nic sie nie swieci, jak zapali to zaraz gasnie
Też bym za tym obstawiał
-
[ALL B5] Kontrolka świateł mijania / pozycyjnych
Więc ja oryginalnie nie miałem takowej żarówki przewidzianej do świecenia bo nawet w liczniku w miejscu gdzie się ja "wkręca" to nie mam styków. Kupiłem sobie żarówke i przylutowałem do niej dwa cienkie przewody i opaskami przypiąłem do przewodów obok (za licznikiem). Podłączyłem je do zasilania pod przekaźnikami (chyba druga śruba od prawej, tam gdzie napięcie plus po przekręceniu stacyjki) a drugi przewód do linii plus zasilającej światła mijania. Na Twoim miejscu wykręciłbym żarówke i nakleił taśmę izolacyjną na styki w liczniku tak aby żarówka nie pobierała napięcia z licznika i resztę tak jak wyżej opisałem. Możesz zlokalizować który bezpiecznik jest od świateł mijania i tam się wpiąć.
-
[B5 1Z] Problem z immobilizerem
Ja miałem ten sam problem i pomogło czyszczenie styków, więc rozbieraj obudowe kiery i zabierz się do czyszczenia (spirytus lub coś bardziej profesjonalnego). Jak tego nie spróbujesz to się nigdy nie dowiesz czy zadziała. Jak dalej będzie problem to spróbuj zrobić dopasowanie immo do sterownika silnika, jak? - było na forum. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Kontrolka świateł mijania / pozycyjnych
A ja zrobiłem inaczej , otóż podłączyłem ją w taki sposób aby świeciła cały czas po przekręceniu stacyjki i świeci dopóki nie załącze świateł mijania, czyli gaśnie jak włącze światła. W ten sposób sygnalizuje mi o konieczności załączenia świateł podczas jazdy (mandat za brak świateł to chyba stówka) pozdrawiam
-
[B5 ADR] Mruga kontrolka immobilizera
Usuń błędy w Immo oraz w sterowniku silnika. W Immo jest 01177 a w silniku jest 17979
-
[B5 AVF] proszę o analize logów!!
Jak wejdziesz w dział "diagnostyka VAG" to na samym początku masz najważniejsze informacje wypisane "wielkimi wołami" m.in. co jest potrzebne to wykonania pełnej diagnozy... http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html
-
[B5 AVG] Moja pierwsza A4 , prosto z niemiec, czy wszystko OK ?? pomóżcie
w ktorej grupy czytasz ze jest cos nie tak z dawka ??? Grupa 001, kol. 3; masz wartości 4,8 ~ 5,0, oczywiście jest podana również tolerancja więc jak auto ładnie pracuje to możesz zostawić, chyba że warto skorygować ale to już głos oddaje koledze Spanky'emu
-
[INNE] Nie świeci kontrolka świec żarowych A4
Wg mnie to powinna się raczej na momencik zaświecić, gdyż ta kontrolka nie sygnalizuje tylko grzania świec lecz również kotrolę sprawności układu elektrycznego. Oczywiście jak spadnie temperatura otoczenia poniżej 8 stopni (dane producenta) to zaczynają grzać świece i wtedy świeci dłużej.
-
[INNE] Nie świeci kontrolka świec żarowych A4
Spalona, albo wypadła z zegarów, wisi ona na osobnych przewodach. Wykręć zegary a się dowiesz o co biega.
-
[B5 AFN] Komputer nie sygnalizuje otwartych drzwi
Zainwestuj w VAGa, no chyba że jeszcze lapek to już większe koszty
-
[B5 AFN] VAG - brak połączenia z klimatyzacją
Niestety powyższe wskazówki nie pomogły mi nawiązać połączenia z klimatyzacją, ale... po wejściu w menu klimy wybrałem kod 1c (wykaz błędów) i o dziwo nie było żadnego sam się wykasował??? Dziwne
-
[B5 AFN] Komputer nie sygnalizuje otwartych drzwi
Jak juz wcześniej pisałem spróbujcie 04112... ja u siebie wpisywałem to mi go poprostu nie przyjmował pewnie dlatego że nie mam tego w opcji (rocznik) :>
-
[B5 AVG] Moja pierwsza A4 , prosto z niemiec, czy wszystko OK ?? pomóżcie
Nie powiedziane że kończy żywot, poprostu zaczyna już ciąć co często spowodowane jest brudnym powietrzem. Wyczyszczenie powinno poprawić, ja czyściłem zwykłym spirytusem i polepszyło się znacznie. Jak wyczyścisz to zrób dyn. 008. Ja mam dokładnie tak samo
-
[B5 AVG] Moja pierwsza A4 , prosto z niemiec, czy wszystko OK ?? pomóżcie
Lepiej wymień ja Ci radzi kolega SPANKY; przepływomierz jest na granicy obcinania dawki a wymiana to przecież nie tak duży koszt w porównaniu do przepływomierza :> Jeżeli ci auto nie gaśnie podczas ruszania to możesz zostawić jeżeli chodzi o zwiększenie dawki o poszukaj, bo było na forum Pozdrawiam i wiele satysfakcji z jazdy nowym autkiem.
-
[B5 AFN] VAG - brak połączenia z klimatyzacją
Witam. Pojawił mi się błąd 5.3 w klimatyzacji i pewnie przez to że odpinałem czujnik temp. i zapomniałem go ponownie wpiąć, chciałem ten błąd wykasować VAGiem ale nie mogę się połączyć ze sterownikiem klimy. Czy jest to wina interfejsu?? Czy można jakoś inaczej wykasować błędy klimy?? Proszę Was o odpowiedź.
-
[B5 AFN] Komputer nie sygnalizuje otwartych drzwi
Ja bym sprawdził Software Coding w Kombiinstrument, u szwagra w aucie jest 04112 i sygnalizuje również otwartą klapę bagażnika.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Szkoda że nie zrobiliście dynamicznych z turbiny i przepływomierza... jestem ciekam jak wyglądają bo też mam taki silnik
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Kolego nawet dynamiczne masz niekompletne, wrzuciłeś bloki 001, 003, 011, a gdzie masz jeszcze 000, 004, 008, 010. Masz 3 bloki z ok. 20 potrzebnych do pełnej analizy
-
[B4 1,9 TDi, 1993 rok] Prośba o analizę logów - czyżby nastawnik ?
W grupie 010 widać że pedał gazu nie jest na maxa wciśnięty w podłoge (67%); powinno być 100% więc chyba nadal występuje problem.
-
[B5 AFN] Komputer nie sygnalizuje otwartych drzwi
Może tu chodzi o kodowanie funkcji w liczniku za pomocą VAG'a. Ostatnio bawiłem się programem i przez przypadek uruchomiłem gong niedomkniętych drzwi. Nie mam FIS'a i tylko gong zaczął mi sygnalizować otwarte drzwi. Może to to samo co u mnie tylko dodatkowo na fisie pokazuje informacje? Możecie sprawdzić jaki macie Software Coding w sterowniku licznika (Kombiinstrument) ja miałem 00040 i zmieniłem na 00240 pozdrawiam