Treść opublikowana przez Darev
-
[B5 AFN] Brak sygnału niewyłączonych świateł
Witam ponownie, wkońcu uporałem się z problemem braku sygnalizacji, otóż pomogło kodowanie licznika za pomocą VAG'a. Kod w software coding jaki odczytałem to 00040 i przez przypadek zmieniłem na 00240 i załączył się gong. Więc teraz jest tak: gdy otworzę drzwi przy zapalonych światłach odzywa się ciągły dźwięk, natomiast gdy je zgaszę a nadal mam otwarte drzwi to załącza się gong sygnalizujący niedomknięte drzwi. Jak będe miał więcej czasu na zabawę VAGiem to posprawdzam inne kodowania, może coś się zmieni. Diagnoza przepalonego buzzera nie sprawdziła się Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Podłączenie alarmu
Szukaj właśnie w tej kostce, dokładnie nie pamiętam który to był ale w jednym z przewodów pojawiała się masa w momencie otwarcia zamka. Miernik w ręke lub coś podobnego (żarówka) i szukaj, zamykaj i otwieraj ręcznie zamek tak jakbyś zamykał drzwi.
-
[ALL B5] Czy w 1.9 95r. był brzęczyk świateł ?
Przed wymianą kostki też nie miałem sygnalizacji i była ori ale teraz mam zamiennik. Spróbuje sprawdzić te piny może coś się uda wymyślić, najgorsze jest to rozbieranie obudowy Można na początek sprawdzić wypinając wtyczkę z kostki wtedy napewno nie będzie napięcia i załączyć światła przy otwartych drzwiach i jak zapiszczy to jesteśmy blisko celu I jeszcze jedno: nie wiem teraz który to pin w stacyjce ale jak podłączałem alarm to musiałem mieć sygnał ze stacyjki o obecności kluczyka i takowy znalazłem, więc może to ten sam co idzie do sygnalizacji?? hmmm... _________________________________________________ Panowie, działa!!! Potrzebna zmiana kodowania w kombiinstrument za pomocą VAG'a: U mnie odczytana wartość SOFTWARE CODING była 00040 i zmieniłem na 00240. Działa sygnalizacja załączonych świateł oraz niedomkniętych drzwi. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Czy w 1.9 95r. był brzęczyk świateł ?
Koledzy a co powiecie na to: robiłem test vagiem i działa brzęczyk, gdy kończy się paliwo w baku też działa ale gdzy otworze drzwi przy załączonych światłach to nie działa (kostka stacyjki nowa)?????? Macie jakieś pomysły??
-
[B5 1Z] Ford Galaxy 90KM Prośba o analizę logów
Ja bym obstawiał za kierownicami w turbo, brakuje 011BS.
-
[B5 AVG] Ktore grupy logowac ?
Witaj Tak jak opisałeś, logujemy każdą osobno wtedy są dokładniejsze wyniki. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Witaj Musisz uzbroić się w cierpliwość no i popraw te logi, tutaj masz dokładny opis jakie grupy mierzyć http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html Wyniki jak poniżej: Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Prośba o analize
Znalazłem pewien wątek na temat kąta wtrysku (autor ma ustawione na 61-64), może pomoże ci rozwiązać problem http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_prosba_o_analize_logow-t42958.0.html
-
[B5 1Z] Prośba o analize
do odpalania napewno nie ale napewno będzie różnica w odczytaniu z vaga np. kąta wtrysku, może tutaj jest problem
-
[B5 1Z] Prośba o analize
Kłania się termostat
-
[B5 ATJ] komputer wywala vaga
sprawdź na wersji 311
-
[B5 AFN] kąt synchronizacji
tzn. chodzi mi o kąt wtrysku w grupie 000BS ja mam ok.40 - 44 jednostek a kolega Rudi ma ok. 60 jednostek
-
[B5 AFN] kąt synchronizacji
Witam ponownie A co powiesz na to kolego SPANKY dokładnie chodzi mi o różnicę między moimi powyższymi wskazaniami a te poniżej kolegi RUDI czy to dlatego że ma znacznie przyspieszony kąt niż ja???
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów
jakoś dziwnie obroty falują między 861 a 882 Silnik niedogrzany, być może termostat grupy BS 003 i 011 jakieś dziwne wysokie obroty, chyba że się mylę. (uczę się ) Jak prosisz o ocenę autka to postaraj się o komplet logów
-
[B5 AFN] kąt synchronizacji
pozycja 2 powinna rownac sie pozycji 3 a wartosc wypełnienia impulsu zaworka przestawiacza w pompie powinna byc 0-50% na wolnych obrotach .... Patrząc na powyższą odpowiedź kol. Spankyego chyba mam pozycje 3 troche poza normą dokładnie 69,3 do 75,7 na wolnych obrotach a kąt w 000BS 40-44 jednostek. Czy coś nie tak jest??? Może kolega SPANKY coś dorzuci od siebie na temat tych przekroczonych wartości
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
pokombinuj z excelem
-
[B5 AEB] Proszę o analizę logów
Koledzy uważajcie co piszecie bo nasz SPANKY potrafi się nieźle wkurzyć generalnie po takim tekscie to temat powinienem skasowac bo nikt tutaj na forum nie siedzi i nie czeka az sie pojawi nowy temat zeby odrazu napisac odpowiedz ... chcesz miec szybka odpowiedz jedz do mechanika i zaplac !!! ... dla przypomnienia : to jest Forum internetowe ,wiedza zawarta tutaj i porady to tylko i wylacznie dobra wola uzytkownikow .... [zapamietaj to sobie] .. nie podoba sie .. szukaj innego ...
-
[B5 AFN] Ciężko odpala na zimnym - logi
Rozgrzej motor i wstaw BS000 BS zrobisz tylko wtedy jeśli masz legalnego VAG'a
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
Wrzuć statyczne:
-
[B5 AFB] Prośba o analize logówstatycznych i dynamicznych
Do poprawnej analizy troszke brakuje tych logów. http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html Być może jest to przepływomierz brakuje 008
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Moja propozycja jest taka: w pierwszej kolejności to popraw termikę auta a w drugiej kolejności zrób komplet logów i wrzuć tutaj. Narazie kąta wtrysku nie ruszaj, zobaczymy co pokażą nowe logi z prawidłową temperaturą.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów AFN
Witam Ale w grupie 007 ma temperaturę 90 st.??? Więc na które wskazania należy patrzeć??
-
[B5 AFN] kąt synchronizacji
pozycja 2 powinna rownac sie pozycji 3 a wartosc wypełnienia impulsu zaworka przestawiacza w pompie powinna byc 0-50% na wolnych obrotach .... Patrząc na powyższą odpowiedź kol. Spankyego chyba mam pozycje 3 troche poza normą dokładnie 69,3 do 75,7 na wolnych obrotach a kąt w 000BS 40-44 jednostek. Czy coś nie tak jest???
-
[ALL] Problemy z AFN 1.9 TDI 110KM
Chyba do czyszczenia Spróbuj może jeszcze z WD-40 i ruszaj ręką sztangę góra-dół. Ale wg 011BS to one się nie ruszają.
-
[B5 AFN] Słabe palenie na rozgrzanym silniku + LOGI
Może pomoże w ocenie przepływki: