Treść opublikowana przez Mesiah
-
Terkotanie na ciepłym w Audi A4 B5 1.8T
Wymiana oleju nawet na najlepszy na świecie nie pomoże na taka usterkę. Nie napisałeś (chyba) jakiej firmy łańcuch i napinacz założyłeś.
-
Pompa oleju 1.8 ADR
Ja broniłem się przed zakupem w aso? Coś Ci się chyba pomyliło bo ja jeszcze napinacza nie wymieniałem i od początku planuje jego zakup w aso. Tym bardziej, że mam tańszą wersje bez wtyczki. To ogłoszenie w linku co ma przedstawiać? Bo na pewno nic wartego zakupu.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Dolna rozpórka pomaga ale w trochę mniejszym stopniu niż górna. Według mnie żeby to miało sens powinny być stosowane w duecie. Dziwne, że w sedanie v6 przód stoi Ci wyżej. Jakiś dziwny ten zawias kupiłeś. Ogólnie ja czegoś takiego bym nie przeżył i zawias wymienił.
-
Terkotanie na ciepłym w Audi A4 B5 1.8T
Ten napinacz to z aso? Ciśnienie oleju prawidłowe?
-
Pompa oleju 1.8 ADR
febi to swag a swag wysypuje się po kilku dniach. Wszyscy przed nimi ostrzegają. Tylko aso
-
Pompa oleju 1.8 ADR
Napinacz pewnie nie trzyma. Jeśli masz zamiar jeździć tym autem wymień go dla świętego spokoju z łańcuchem i tyle. Oczywiście ori ASO. Zamienniki z allegro to katastrofa.
-
Przegrzewanie Silnika
Chyba miałem racje i było od razu to robić a nie zwlekać. Jeszcze jakby walnął rozrząd to byś miał el dorado. Nagrzewnicę możesz płukać. Ocet i różne takie wynalazki , poczytaj sobie. Są też pro środki może warto spróbować. Płucz w kierunku odwrotnym do obiegu wody. Co do sprawdzenia klap to ja bym wywalił schowek , odłączył silniczek i ręcznie cięgnem sprawdził czy aby na pewno wszystko działa jak należy. Skoro głowica była zdjęta zrobiłeś jej remont? Prowadnice, gniazda uszczelniacze oraz test szczelności? Rzadko się zdarza ale jednak się zdarza, że są popękane te czapki 20v.
-
Wstawienie KATA 1.8
A jakiego kata wstawił? Mam problem z wibracjami. Uczucie jakby wypadały zapłony.
-
[B5 AHU] < Skromny Avantador > by xBLADEx - Recaro
Spoko rozumiem. Amory masz zwykłe MTS ma się rozumieć? Jak w ogóle wrażenia z obcowaniem z tymi amorami?
-
[B5 AHU] < Skromny Avantador > by xBLADEx - Recaro
Co tam masz za MTS'a i czemu chcesz zakładać 1BA? Na nim przy 17 będzie paranoja.
-
A4 B5 1.8 ADR + LPG Jaki olej?
Rozgrzewasz motor do temp roboczej i dolewasz płukankę z linku do oleju. Na tej mieszance auto ma popracować ok 15 min bez jeżdżenia i gazownia. Następnie spuszczasz tą breje i zalewasz świeży olej (instrukcje masz na puszcze). Płukanka pro line , jest jeszcze biała tańsza ale m być taka jak w linku : http://allegro.pl/liqui-moly-engine-flush-plukanka-pro-line-2662-i4809925864.html Olej to LM synthoil 5w40 i taki ma być nie inny http://allegro.pl/liqui-moly-synthoil-high-tech-5w40-5-1307-i5230452361.html Linki z allegro służą tylko do zobrazowania Ci produktów. Zakupy rób na forum np u Dzika. Dostaniesz 100% ori i w dobrej cenie. Aha do tego filtr oleju knecht lub mann nie filtron. W razie jeszcze jakiś pytań pisz do mnie na pw nie ma co śmietnika robić.
-
A4 B5 1.8 ADR + LPG Jaki olej?
Pisze się, ze doinwestowaną kupiłem Płucz motor i lej LM
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Rainsporty są ok.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Toyo głośne , twarde i słabo jadą na wodzie. Yokohamy też w swojej kasie żadnego szału nie robią. Płacisz za markę.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Wejdą ale po co Ci takie opony? Prócz fajnego wyglądu od tyłu nic raczej nie zyskasz względem 215/50 lub 225/45. Miałem 235/40 r18 i szybko je zmieniłem.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Rozejrzyj się za fulda sport control. Lepsze opony w swojej klasie. Ciche i bdb na wodzie. No i nie kosztują 500zł/szt
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
No to faktycznie porażka. Weź to wywal i załóż coś porządnego (o ile masz fundusze). Zdziwisz się ile znaczy opona w zawiasie.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Hehe KW kupił i szpanuje Faktycznie na kicie jest sporo więcej komfortu ale nie wszystkie gwinty to beton.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Zależy na jakim gwincie ale fakt jest go mniej. Coś za coś. Żeby kupić dobry kit w sklepie trzeba sporo kasy. Dobry tzn coś pokroju KW lub K.A.W.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Bo Ci dobrze dobrałem i fuksa też miałeś
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Walić te kit'y. Zawsze z nimi problemy. Ładować gwint i po problemie.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
To jest zgadywanka. Ogólnie ja mam avanta 1.8 i jak kupowałem springi z avanta 1.9 tdi to u mnie przód siadał minimum 1cm wyżej i było do kitu. W 1.9tdi było extra a u mnie nie i koniec. Przerobiłem tak z 3 komplety sprężyn i sytuacja się powtarzała. NO ale to zależy od firmy dlatego piszę, że to zgadywanka. Jak chcesz być pewien bierz AP 40/30 choć jak dla mnie 30 z tyłu do stanowczo za małe obniżenie. Najlepiej by było gdyby AP miało regulowany talerzyk z tyłu na amorach wtedy byś sobie ustawił jak trzeb.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Tak zgadza się o ile masz 4 cylindrową benzynę. 1.9tdi jest cięższy.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Myślę, ze jedne i drugie będą porównywalne. JA bym wziął vogtlanda bo jeździłem na takim i było miodnie. Tylko, ze oni mają bodaj obniżenie 35/35
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Komfort zapewne zbliżony do 1BE ale w tej kasie wolałbym raczej vogtlanda. A tak w ogóle jakie koło do tego zawiasu? 40/30 do 18 lub 17 cali będzie za wysoko. Duuużo lepiej wygląda 50/45 (np eibach sportline). Akurat masz avanta z dość ciężkim dziobem więc siądą bdb.