Treść opublikowana przez Mesiah
-
[b7] zawieszenie gwintowane, czy z saloon'a podejdzie do avanta
Podobno dość często trafiają się wkłady w promocji na ich stronie : http://www.fk-shop.de/?websale7=fk-automotive&act=start&Ctx={ver%2f7%2fver}{st%2f3ec%2fst}{cmd%2f0%2fcmd}{m%2fwebsale%2fm}{s%2ffk-automotive%2fs}{l%2fDeutsch%2fl}{type%2fdetail%2ftype}{fc%2fx%2ffc}{p1%2f258f3cf7aa06d3a36fe176963dc6fc10%2fp1}{md5%2f171ad411fec8a7ee2e420878aa59f5de%2fmd5}
-
Problem z dźwiękiem 2.8 AAH - próby ogarnięcia przelotu
Przecież to wolnossak. Jak na razie jesteś na dobrej drodze do utraty mocy nic więcej. Nie możesz go tak odprężać na wydechu. Doprowadź go do fabrycznego stanu i wyjdziesz na tym najlepiej w ten sposób. Znam na wylot 2.6 abc i 2.8 aah. Już z racji wieku z fabrycznych 170 km zostało Ci poniżej 160. Odpręż wydech , dorzuć stożek a nie będziesz miał 150. Mój aah po samym wycięciu katów gorzej jechał na dole a resztę wydechu miałem ori. U Ciebie musi być niezły kibel. Przywróć to jako tako do serii i baw się końcowym albo rób od podstaw u kogoś kumatego i hamuj auto
-
przekladka tłumika z kombi do sedana
Pasuje na 100%
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
I bardzo dobrze. W tej kasie warto. Weitec to pro zawiasy.
-
Męczący wydech w 1.8ADR
U mnie sprawa wyglądała trochę dziwnie z montażem wydechu. Cały był fabryczny , bynajmniej na taki wyglądał. Środkowy i końcowy był jedną całością bez łączenia. Wymieniłem sam końcowy na jakiś tam zamiennik 4car czy jakoś tak od 1.8t żeby mieć dwururkę. Odciąłem stary od środkowego i nowy zamiennik podszedł bez przeróbek. Nawet średnica rury pasowała. Z racji, że ten zabieg auta nie wyciszył tylko obniżył tonacje dźwięku do buczącej zachciało mi się wymienić jeszcze środkowy. Doradzono mi aby kupić coś firmy Płuciennik i tak też zrobiłem. Tym razem według katalogu wybrałem tłumik do 1.8 ADR bez turbo czyli taki jaki był fabrycznie. Przy próbie montażu okazało się, że nie pasuje w żaden sposób. Średnica rura okazała się za mała zarówno od strony tłumika końcowego jak i silnika. Nie wiem czemu tak wyszło ale musiałem go przerobić aby podszedł. Jakoś się udało. Wyszło na to,że mój ori wydech (oryginał audi) miał średnice rury 55mm a zamiennik do 1.8 według katalogu ma 50mm co mnie zdziwiło. Po złożeniu wszystkiego wywaliłem gały bo auto ucichło razy 2. Dalej jest lekkie buczenie między 2 a 2.5 tyś obr ale jest ledwo słyszalne. Jak wrzucę jeszcze jakiś tłumik zamiast kata to będzie cisza jak cholera. Także od siebie polecam tylko i wyłącznie tłumiki firmy Płuciennik jeśli ktoś chce oszczędzić, a jeśli nie to Bosal. Wie ktoś jakie średnice rur w wydechu mają poszczególne silniki? Mianowicie 1.6 , 1.8 i 1.8t. Wstawiłem środkowy z rurą 50mm i nie daje mi to spokoju bo fabrycznie miał na oko 55 ponieważ pasował jak ulał do ostatniego tłumika z 1.8t (dwururka) a nowy już był luźny i musiałem go przerabiać.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
No jak kogoś zaufanego nie macie to faktycznie problem.
-
Rozpórka kielichowa do gwintu pytanie
Taką sobie do roweru załóż. Gdzie tam masz a6 c5? Taka: http://allegro.pl/rozporka-kielichow-audi-a6-c5-4b0805645-i5138337710.html
-
Terkotanie na ciepłym w Audi A4 B5 1.8T
Otóż to
-
Tylnia belka a4 b5 ośka
Spytałeś ile z tym pierdzielenia więc Ci napisałem , ze dzionek Ci zejdzie jeśli nie będziesz wariować.
-
Tylnia belka a4 b5 ośka
W B5 jeszcze tego nie robiłem ale belka jak w każdym innym aucie. Amatorsko i powoli dzionek pewnie nie Twój.
-
Tylnia belka a4 b5 ośka
Oj możliwe tylko trzeba mieć koziołki Ze dwa razy robiłem taką akcje z gleby.
-
Terkotanie na ciepłym w Audi A4 B5 1.8T
Te napinacze nie są nic warte. Padają jak muchy. Jedne po 3 dniach drugie po roku. Oszuści z allegro sprzedają to jako ori a to zwkyła chińszczyzna. Syf totalny i szkoda roboty. Tylko aso. Bez wtyczki 600-700zł a z wtyczką 1500-1700.
-
Avant 97rok - weryfikacja zgrania karoserii
Jedź do jakiegoś speca lakiernika i niech looknie
-
Avant 97rok - weryfikacja zgrania karoserii
No kolego nie jest za ciekawie. Chyba ulepę kupiłeś. Za za swoją wywaliłem 6 tyś ze zwykłym 1.8 bez gazu i jeszcze auto do opłat. Dodatkowo to tylko 96r i ok 300 tys przebiegu. No ale na dłuższą metę po miesiącach wyszło, ze auto nie miało ani jednej stłuczki a lakier na całej jest ori. Teraz kupiłbym ją raz jeszcze. Nie warto brać tanich aut bo promocji nie ma.
-
Avant 97rok - weryfikacja zgrania karoserii
Może nie będzie źle. Zwalaj zderzak i obejrzy dobrze pas przedni. Tak nie można tego zostawić.
-
Tylnia belka a4 b5 ośka
Spoko przełożysz tuleje.
-
Tylnia belka a4 b5 ośka
Jeśli jest jak w audi 80 ( a pewnie jest) to regulacja jakaś tam jest ale minimalna i nie skorygujesz krzywej belki. No zakup prostej to nie lada wyczyn. Tylko odbiór osobisty i mierzenie.
-
Avant 97rok - weryfikacja zgrania karoserii
Niezły cyrk. U mnie jest inaczej. Żadnych szpar. Może lakiernik źle poskładał
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Dobra dobra teraz to się nie tłumacz Po co brać cokolwiek z ankiety skoro OZ i Ferodo są sprawdzone. Brać tylko i to i koniec tematu. Nie ma po co eksperymentować na swoim portfelu z powodu 10-20zł.
-
225/45/17 czy 235/45/17
Więc wychodzi na to, że tak.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Nic Ci więcej nie podpowiem. Mam do czynienia przede wszystkim z markowymi gwintami. Z FK raz czy dwa miałem ale nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Niby się nie rozpada czy momentalnie nie wylewa ale od gwintu według mnie powinno wymagać się więcej. Rób jak uważasz. Może niech ktoś inny jeszcze doradzi.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Jak już bym coś ściągał to szukałbym czegoś z wyższej półki. Minimum AP.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Na przód było brać to co na tył zamówiłeś. No ale textar też jest ok.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Ludzie ile jeszcze tego będzie? Zaraz zrobi się z tego drugi temat o akumulatorach. Wszyscy zadają pytania bo nie chce się im cofnąć o stronę dwie do tyłu i przeczytać. Nic do Ciebie kolego nie mam ale gdybyś przeczytał ten temat od początku to miałbyś wszystko jasne. Klocki i tarcze ferodo lub klocki ferodo premier (albo jak masz kasę DS) + do tego tarcze otto zimmermann. Niezależnie czy masz 1.6 czy 1.9tdi a moze 2.8 v6 taki zestaw będzie najlepszy.
-
1.8 ADR padnięty ezektor a praca silnika
Skoro tak myślisz to jesteś w błędzie. Musiałbyś się przejechać to przyznałbyś mi racje. Może i bym to olał gdybym auto kupił już w takim stanie ale nie kupiłem. Chodził jak zegarek i wszystko było ok. Odwaliło mu z tygodnia na tydzień. Nie była to tendencja spadkowa. Teraz wszyscy opierają się na wskazaniach kompa które można sobie w buty wsadzić. Jak komp nie pokazał to nie ma usterki. Kompy bynajmniej w audi z tych lat są ubogie jak cholera i g pokazują. Co do ecu. Dostałem je w komplecie z resztą i koleś sprzedawał tylko komplet więc czemu miałem go nie podmienić. Trwało to 10 min a przy okazji upewniłem się, że wszystko jest z nim ok. Nie należę do tych którzy machną ręką o tolerują wszystko jak leci. Tym bardziej, że przerabiałem już identyczne objawy w passacie B 1.8 oraz 80 B4 .8 V6. W pierwszym przypadku nie doszedłem co i jak a w drugim rozebrałem motor i okazało się, że głowica jest pęknięta. Dzisiaj trafiłem na co nie co przy okazji wymiany ezektora. Wydaje mi się , ze lewe powietrze z serwa może mieć wpływ na prace silnika. Link do tematu , czekam aż DEV się w nim wypowie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/314572-nieszczelne-serwo-a-kultura-pracy-silnika-18-adr/