Treść opublikowana przez Mesiah
-
[A4 B5] Awant -1BA na MTS -40mm
Daruj sobie MTS. Gwint tej firmy ujdzie ale te sport amory robią podłe. Szukaj używki dobrej firmy
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Każdy coś woli. Ja akurat Febi już nie uważam. Poza tym oni chyba tylko pakują tak jak swag. W środku może być to samo co u RTS. Poza tym jeśli wahacze od RTS mają lepsze uznanie (szczególnie poza polską) niż Febi to czemu z końcówkami miałoby być inaczej.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Według mnie FEBI to żadna rewelacja. To do zestawów Febiego jeśli chodzi o wahacze to też słyszałem wiele opinii, że nie warte swojej ceny.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Dzisiaj zakładałem końcówki RTS. Klientka która średnio zna się na częściach poleciła mi RTS jako firmę z wyższej półki. Zaśmiałem się, że wie o co chodzi,. Zapłaciłem 65zł/szt ale to nieistotne. Jeśli cały komplet wahaczy wygląda jak te końcówki to na bank warto bo jakość bdb. Końcówki mogą wytrzymać dłużej niż swag który robi po 70 tyś. Jedno jest pewne , miałem w planach zestaw lema ale teraz wiem, że kupię RTS.
-
Kupuje Audi Jaki silnik wybrać ?
No tak. W wolnossaku dużo z mocą nie zdziałasz.
-
Jak ugrać 1cm na przednim zawiasie.
A jak z nią jest? Pasuje P&P? Jaki hebel później pod nią siadzie? Leżą kupione zwrotki od s4 b5 pod swap na 320 za który się wziąć nie mogę ale miały one iść do mojego auta.
-
Jak ugrać 1cm na przednim zawiasie.
Żadnego cięcia. Z przodu to niebezpieczne bo sprężyna zwęża się z dwóch stron. To nie tylna gdzie góra sprężyny jest prosta i można ją bezpiecznie uciąć. Co do swapa to owszem będzie ale na niedużo cięższy bo na 1.8t. Dobra DEV spróbuję. Przymiarki były ale jeszcze bez założonego przodu. Może faktycznie będzie jak piszesz.
-
Jak ugrać 1cm na przednim zawiasie.
Możesz rozwinąć myśl? Co mi to da, że z tyłu będzie koza? Była już przymiarka o stopień wyżej i było do kitu. Teraz musiałbym rozbierać tył 3 raz i podnosić tak jak już było.
-
Jak ugrać 1cm na przednim zawiasie.
To nie rozwiązanie. Regulacja na amorze ma skok co ok 2cm i jak podniosę o jeden ząbek to z kolei z tyłu będzie koza. W grę wchodzi tylko opuszczenie przodu.
-
Jak ugrać 1cm na przednim zawiasie.
Witajcie. Wrzuciłem siostrze kit H&R 60/40. Przednie amory to koni a tylne weitec ultra gt. Z tyłu prócz sprężyny -40 opuściłem na amorze talerzyk o ok 1.5cm bo posiada regulacje. Po zmontowaniu wszystkiego tył siadł pięknie. Przód też nie najgorzej ale brakuje dosłownie 1cm żeby było idealnie. Macie pomysły co z tym fantem zrobić? Co myślicie o zmianie talerzyka amora na jakiś inny? Może wyjąć gumę spod sprężyny wtedy też trochę siądzie ale nie wiem jak to odbije się na talerzyku amora. Nie chce robić żadnego druta.
-
Kupuje Audi Jaki silnik wybrać ?
Ogólnie przemyśl sprawę , nie spiesz się. Kasę wyrzucić w śmietnik można szybko gorzej ją zarobić. Jeśli A6 to 2.8 a jeśli a4 to albo 1.8t albo 2.8. W tym pierwszym można dość łatwo podnieść moc i na pewno jest tańszy przy remontach. Oba elegancko tolerują gaz.
-
Kupuje Audi Jaki silnik wybrać ?
Kolego nie kombinujesz za bardzo? Skaczesz z turbo benzyny na diesla i z a4 na a6. Zdecyduj się co chcesz a później szukaj. Tak to możemy cały alfabet przerobić.
-
Kupuje Audi Jaki silnik wybrać ?
- Szukam zaufanego speca od prostowania felg
Jasne, że daj. Innym też się przyda.- 225/40/18 czy 225/45/18 ? audi a4 b6
Między 235 a 215 jest przepaść. Na 235 rzuca w koleinach jak cholera. Do tego stopnia, że czasem trudno się wyprzedza i trzeba uważać. Mowa o kiepskich drogach. Przy 225 jest już mniejsza różnica ale dalej ją czuć. Znam wielu którzy przeszli z 235 na 225. Jak jeździsz po dobrych drogach wrzucaj te które Ci bardziej pasują.- Przegrzewanie Silnika
Musisz to sprawdzić i dowieść , ze to była wada ukryta. W innym wypadku nikt nie musi takiego auta przyjąć. To, że Ci się coś wydaje nie jest podstawą do żadnych roszczeń. Jeśli koleś który to auto sprzedawał wiedział o problemie to tym bardziej łatwo Ci z nim nie pójdzie bo wie co go czeka z naprawą. Jeśli koleś od siebie sam nie zaproponuje zwrotu to możesz mu naskoczyć jak pisałem wyżej. Potrzebny jest rzeczoznawca który sprawdzi co i kiedy się stało. Takie sprawy zazwyczaj kończą się na tym, że albo poszkodowany nie dostaje nic albo dwie strony idą na ugodę i sprzedający pokrywa całość lub część naprawy usterki.- 225/40/18 czy 225/45/18 ? audi a4 b6
225/45 to masakryczny balon i przy 18 wygląda to bardzo kiepsko. Ja bym kupił 225/40 i nie kombinował. Jeśli chcesz mieć lepszy komfort kup sobie 17 i 215/50 lub 225/45 wtedy.- Swap na 1.8t z ADR 1.8 POMOCY
Przecież AGU jest poprzeczny. Tematu nie przerabiałem ale będę bo też swap na turbo w planach. Z poprzecznym są jakieś jaja poza tym kolektory i cała reszta do wymiany. Do Twojego jak i mojego najłatwiej podejdzie stary wzdłużny AEB z przepustnica na linkę.- 17 a komfort
Żeby lepiej od tyłu wyglądało. Według mnie 205 na tyle trochę wąskawo. Różnica w profilu znikoma poza tym to nie Q Macie tu zdjęcia 215/50 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b25f517f7f28ae28.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8abc8b7ee71188a.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/489f41e8310a603a.html- Jakie radio 1 din DVD ?
Nie. Po prostu takie które ma światełko i jest w dobrej kondycji (nie ma wypalonego wyświetlacza). Do tego H700 z allegro bądź strefacaraudio.pl dział giełda. Ogólnie poczytaj w necie na temat tych stacji alpiny i wybierz coś dla siebie. O ile mnie pamieć nie myli jest to seria IVA u alpiny.- Jakie radio 1 din DVD ?
Jeśli ma grać bdb to poszukaj porządnej alpiny w używce i do tego procesor dźwięku alpine h700 , może być bez ruxa (sterownika) bo alpiny z dvd ogarniają jego sterowanie. Z nowych to kupisz jakiegoś śmiecia który z prawdziwym graniem nie ma nic wspólnego. Tak jak te wszystkie 2 din na androidzie. Niby ma wszystko a nie ma tego co najważniejsze.- Przegrzewanie Silnika
Mógł tak powiedzieć a sprzedający auta nie przyjąć. Tym bardziej jeśli trafiło na cwaniaka kutego na cztery nogi. Auto walnęło w trasie. Złośliwość rzeczy martwych. Niech wpierw to ogarnie potem zaczniemy pierdzielić co zrobił a co mógł zrobić. Jedno jest pewne. To jemu zagotowało się auto i to jemu mogło wywalić od tego uszczelkę. Auto mogło mieć tylko jakiś drobny defekt albo nie mieć go w ogóle. Ogarnie to i będzie wiadomo kto dał ciała. Jeśli wyjdzie perfidnie wina sprzedającego to wtedy można zwracać auto i w razie odmowy straszyć sądami. A tak na tą chwile może mu naskoczyć.- Przegrzewanie Silnika
Powiem Ci tak. Zdiagnozuj tak jak pisałem wyżej tą uszczelkę a następnie te klapy od ogrzewania. Jeśli one faktycznie są skopane to gość nie kręcił. I według mnie coś jest z nimi nie tak skoro wlot i wylot z nagrzewnicy poprawnie się nagrzewa jak pisałeś wcześniej a ogrzewania brak w aucie. Zacznij od tego termostatu czyli jego demontażu i puszczeniu otwartego układu. Wtedy daj znać. Mało prawdopodobne ale możliwe. Na podstawie 'może" w sądzie nic nie wskura. Skoro przejechał te 60km pałując auto to musiało być raczej sprawne wyjeżdżając od właściciela. Takie jest moje zdanie. Jest jeszcze trzecia możliwość. Auto miało mini przedmuch na uszczelce albo pękniętej głowicy i sprzedający o tym nie wiedział. Auto dostało ognia w trasie i poszło po całości. Scenariuszy jest mnóstwo. Musisz zacząć sprawdzać wszystko.- Przegrzewanie Silnika
To było nie kupować żadnego termostatu tylko wyjąć go ta jak piszesz. Możesz tak sprawdzić. Do tego możesz zrobić jeszcze test na co2 w układzie chłodzenia. Tania zabawa bo u mnie bodaj 30zł biorą. Nie bierzesz jednej kwestii pod uwagę. Jeśli to z winy termostatu , korka lub pompy wody silnik się gotował to Ty mogłeś załatwić głowice i uszczelkę pod nią a nie kupić auto z tą wadą. Tym bardziej, że przejechałeś pierwsze 60km bez problemów z dużymi prędkościami. Według mnie jeśli kupiłbyś to auto z wywaloną uszczelką to byś 5km z taką prędkością nie przejechał. Auto wystarczy zagotować RAZ żeby wywaliło uszczelkę a co dopiero 2 czy 3.- Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Powiem Ci tak. U mnie przy większej glebie (ok 61cm od ziemi do błotnika) przy 225/40 trze tylko jeśli wpadnę w dziurę przy mocnym skręcie itp. Przy normalnej jeździe nic się nie dzieje. Zależy ile masz opuszczone auto. Im niżej tym większy negatyw (do czasu) i felga jakoś się tam chowa głębiej. No ale 215 przy 8j jest jak najbardziej ok i możesz takie wrzucić. Zawsze to mniej będzie na koleinach nosiło. - Szukam zaufanego speca od prostowania felg