Treść opublikowana przez tazman
-
Jaki wosk ? od A do Z
Ja dziś miałem okazję potestować Valet Pro Beading Marvellous i mocno go polecam. Fajny zapach, aplikacja i docieranie to bajka i daje fajny weet lok, co na moim kolorze ly7q naprawdę ciężko jest uchwycić (nie mylić z plastikowym połyskiem selantów jak np. hi-temp)
- Spalanie
-
check engine - problem
to chyba zły znalazłeś tu masz jego numer 035103245G
-
check engine - problem
Ja miałem identyczne dwa błędy jak u Ciebie. Winny zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej (aso ok. 45 zł.) Wymiana, wykasowanie błedów, zrobione 500 km i błedów nie ma.
-
1.8T Czy mam już szykować kasę na sprzęgło?
może dwumas też daje o sobie znać, na wolnych obrotach czujesz zwiększone drgania budy ?
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Coś koło 45 złotych.
-
[B6 BFB] A4 B6 1.8 T, czarny froncik
Panowie, jeszcze prośba do was, szprecha ktoś po niemiecku na forum ? Poczytałem trochę o wadach w 1.8 T i większość każe prewencyjnie wyczyścić smok i miskę U mnie na jednej z ostatnich faktur coś z olejem w tej kwestii był robione, nie wiem czy tylko moje domysły są prawidłowe. Wrzucam jej skan, będe wdzięczny za pomoc ps. Rabbi z kolorem trafiłeś ---------------- edit 18.05. no i pierwsze niechciane mody za mną - wymienione łożysko z piastą w lewym przednim kole, oczywiście nie odbyło się bez rozpinania zawieszenia, na szczęście śruba łącząca górne wahacze poddała się bez większej walki i cała operacja przebiegła dość sprawnie - auto na wolnych obrotach potrafiło czasami z książkowych 760 tyś. podnieść je szczególnie po rozgrzaniu do nawet 1,2 tyś. Lektura forum i padło na zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej. trochę zabawy z demontażem fabrycznej opaski i zaworek wymieniony, diagnoza trafna na koniec autko dostało małe spa
-
Wymiana zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej
no i po robocie, jeszcze raz dzięki za pomoc opaska nie chciała się poddać ale po zmaltretowaniu jej nożycami do cięcia blachy dała za wygraną teraz założyłem standardową opaskę na śrubę no a sam zaworek popsuty był
-
telepanie silnikiem blad cylindra 01..
odpowiedź masz w tym temacie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/320013-wymiana-zaworu-odpowietrzenia-skrzyni-korbowej/#entry4499215
-
Jak te felgi z B6 będą wyglądały na B5?
na b5-tce wyglądają fajniej niż na b6 moim zdaniem siadły ok
-
Moj granatowy pocisk :)
na poprzednim alu chyba bardziej mi się podobał najchętniej widziałbym tu ori słoneczko sline w 18, z chromami, czarnymi szybami i avantem świetnie by wyglądało btw środek bardzo fajny, też mam beż w środku i na takie skórki będę polował
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Według mnie to nie jest oryginał To zdjęcie oryginalnego zaworu który kilka dni temu zakupiłem w aso
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
to spoko, postaram się zawitać choć fajnie byłoby zrobić spot tylko z a4-klub btw. panowie z Lublina, mam jeszcze pytanie natury technicznej bo pewnie macie większe doświadczenie, jakiego mechanika/zakład w Lublinie możecie polecić dobrze ogarniającego silnik 1.8t, mam na myśli głównie kwestie serwisowe, nie chiptuning
-
Wymiana zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej
dzięki bobasxx, zlokalizowałem trójnik jestem jednak zły na siebie bo opaska zaciskowa chyba mnie pokona jest identyczna jak ta i za nic w świecie nie wiem jak się jej pozbyć z przewodu mając mimo wszystko słaby dostęp do tego miejsca
-
Wymiana zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej
Panowie, dzięki za informację. Proszę jeszcze o podpowiedź w którym miejscu jest dokładnie to kolanko, bo odkręciłem zbiorniczek i za cholerę nie jestem w stanie go zlokalizować.
- Spalanie
-
Wymiana zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej
Witam, pytanie do osób które już to robiły. Czy dla nowicjusza w kwestii prac nad autem jest to wykonalne samodzielnie ? Mam na myśli konkretnie wymianę zaworu 035103245G, trzeba odkręcać zbiorniczek płynu chłodniczego ?
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
ale to spoty audi, czy ogólnie vaga lub innych marek ?
-
drgania i stuki na pedale gazu 1.8 T
jak kolega wyżej proponowałbym sprawdzić sprzęgło warto, tez zajrzeć do poduszek silnika btw mechanik wymienił pompę oleju, a oczyścił miskę i smok ?
-
Jaki wosk ? od A do Z
Jeśli szukasz wosku w spray poleciłbym to http://showcarshine.pl/woski-w-spray-u/1987-mainz-honey-bee-naturalny-wosk-w-sprayu-500ml.html Jest o tyle fajny, że może spełniać dwa zadania. w normalnej konsystencji jest fajnym, bezproblemowym i dającym fajne kropelki woskiem. Jeśli go rozcieńczysz z wodą to będzie służyć jako świetny qd.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
jakby co jestem chętny na spota, myślę, ze kilka osób by się znalazło
-
Czarny AVF w rodzinnym kombi, H&R -35mm, RS6 18'
w końcu znalazłem temat z twoim b6, golfinę znam z golf.pl i KA ładna furka i dobra robota z lakierem
-
[B6 BFB] A4 B6 1.8 T, czarny froncik
wiadomo, Q to kwintesencja Audi, ale w budżecie którym dysponowałem znalezienie sensownego egzeplarza było raczej niewykonalnym zadaniem podtlenku LPG narazie nie biorę pod uwagę, jak wracałem to na trasie 550 km z tempomatem głównie ustawiony na 120 km/h fis pokazał średnie 7,1 w mieście po dwóch dniach jazdy to wynik pomiędzy 10,6-10,9 zobaczymy ile w tym prawdy jak go dotankuję do pełna, przejadę 100 km i znowu zatankuję
-
[B6 BEX] Audi A4 Avant 1.8T - Sambo
oddawaj wnętrze ładne autko
-
[B6 BFB] A4 B6 1.8 T, czarny froncik
prosiłbym nie śmiecić w temacie wracając do kwestii Q i sporej gleby to niestety muszę rozczarować większość z was, ale tego tu nie bedzie.. miałem juz auto dośc nisko posadzone i jeden raz wystarczy, to będzie słuzyć do codziennej jazdy, poza tym mam tak stromy zjazd do parkingu podziemnego, że nawet przy -50mm byłby problem z wjazdem ( sąsiad w e90 na mpakietowym zawiasie męczy się niesamowicie) Q odpada z prostej przyczyny, jest to finansowo nieopłacalne ja własnie się skupię jak napisał azure na kółkach, pierdzidełkach i świecidełkach priorytetem jest utrzymanie idealnego stanu zarówno w kwestii technicznej jak i lakierniczej i doposażenie auta maksymalnie w fabryczne gadżety, z czasem tez wpadną jakieś springi -30mm