Treść opublikowana przez OskiUK
-
Ubywa płynu chłodniczego w Audi A4 B6/B7
Tester nie zawsze jest wiarygodny. Zbiorniczek nie traci przejrzystości? Sent from my SM-G900F using Tapatalk
-
Ubywa płynu chłodniczego w Audi A4 B6/B7
Uszczelka kolego to bedzie, niestety. Cisnienia po nocy nie powinno byc w ogole. Dmucha Ci cisnienie w uklad chlodzenia i wywala plyn. Sent from my SM-G900F using Tapatalk
-
Rorzad - rolki INA/NTN / pasek bije.
Tak, jestem juz pewien, ze to kolo, spędziłem sporo czasu obserwując:) Za mojej kadencji ściągane nie było, wylecialo razem z wałkiem jak robilem uszczelke pod czapka. Myślę, ze poczekam i zmienie razem z walkiem, bo mój się juz ściera. Sent from my SM-G900F using Tapatalk Szybkie pytanko: czy walek i kolo od avb jest dokladnie ten sam co w awx?
-
Rorzad - rolki INA/NTN / pasek bije.
Sprawdze, choc wydaje mi sie, ze mam kolo od walka przekoszone, bo wlasnie na nim prowadzenie paska sie zmienia. Sent from my SM-G900F using Tapatalk
-
Rorzad - rolki INA/NTN / pasek bije.
Wszystko slicznie pieknie, ale pasek bije OK 1mm i nie moge ustawic kata - waha sie od 0 do - 1.7. Cos nie tak. Sent from my SM-G900F using Tapatalk
-
Rorzad - rolki INA/NTN / pasek bije.
Faktycznie, nawet oryginal napinacz jest NTN plus nabite logo i numer czesci Audi:) Sent from my SM-G900F using Tapatalk
-
Ubywa płynu chłodniczego w Audi A4 B6/B7
A co sie dzieje, gdy po nocy na zimnym odkrecisz korek od zbiorniczka?
-
[AWX] Zerwany gwint mocowania pompy vacuum
Piotrze, nie sila rozpiera a gwint trefny musialbyc od poczatku. Dynamometrycznych kluczy mam 3. Sily nie naduzywalem;) Zreszta nie bylem calego w stanie zerwac srubka m6x15, bo probowalem m6x30 i tez sie krecila wiec gwint musial byc juz "trafiony":) W kazdym razie uzylem kleju, wkrecilem srube na klej, scialem leb i dociagnalem nakretka. Poki co trzymie i nie cieknie.
-
[AWX] Zerwany gwint mocowania pompy vacuum
Panowie, potrzebna pomoc, porada. Zachcialo mi sie wymienić pompę vacuum na nowsza. Przy dokrecaniu dolnego imbusa gwint powiedział papa:/ efekt wiadomy - paliwo leci strumieniem. Wiercic pod sprezynki nie ma szans, dłuższa śruba tez nie łapie. Nie mam ochoty wywalac głowicy albo dźwigać silnika (jedynie w ostateczności). Ktoś ma jakieś pomysly? Sent from my SM-G900F using Tapatalk
-
Rorzad - rolki INA/NTN / pasek bije.
Zle sprecyzowalem pytanie:) W zestawie INA mam rolke INA i napinacz NTN, który ma właśnie ma mieszane opinie. Ale domyslam się, ze NTN jest 'podwykonawcą' i nie mam się czym za bardzo przejmować? Sent from my SM-G900F using Tapatalk
-
Rorzad - rolki INA/NTN / pasek bije.
Witam. Przymierzam się do wymiany rozrządu i mam zonka co do wyboru rolki i napinacza. Zakładał ktoś u siebie rolki INA, a raczej NTN, bo to sie znajduje w pudełku firmowanym przez właśnie INA. Szukalem w google opinii o NTN, ale jestem jeszcze bardziej niezdecydowany. Wypowie się ktoś, kto ma/miał z tym producentem do czynienia? Sent from my SM-G900F using Tapatalk
-
AWX Wymiana miski olejowej
Testujac auto po regulacji pompek, co opisalem w innym watku, wpadlem kurka w dziure, niby nie duza, ale tak niefortunnie, ze miska pekla . Pekla w okolicy korka spustowego i olej saczy sie ladnym strumieniem. Nowa juz zamowiona, bede wymieniac jak dotrze, bo na klejonej obawiam sie jezdzic. Szybkie pytanie, co latwiejsze przy wymianie miski: zrzucenie belki czy szarpanie silnika do gory? Bede robic na podjezdzie, na koziolkach. Odpowiem sam sobie. Bez problemu idzie zluzowac zawieszenie, podlewarowac silnik w gore i wyjac miske. Na koziolkach pod domem, 4h z kawa.
-
AWX Stukanie po wymianie uszczelnien i regulacji pompek
Nie bede tulejowac, zakupie do tego czasu nowa glowice. Jakos malo opinii o tulejowaniu, poza tym koszt z tego co sie orientuje podobny do kosztu glowicy w dobrym stanie.
-
AWX Stukanie po wymianie uszczelnien i regulacji pompek
No i sa dokrecane niezlym momentem, wiec zapewne sie mecza Juz tego nie ruszam, czekam do lata, zaloze wtedy nowa czapke (po regeneracji wszystkiego), bo wybite gniazda spac mi nie daja. Wtedy tez dam nowe sruby i gitara. Najwazniejsze, ze na swoj wiek i przebieg chodzi bardzo dobrze.
-
AWX Stukanie po wymianie uszczelnien i regulacji pompek
Prosze bardzo, ten szum to pasek.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
2002 rok, 1.9tdi awx, 297000 faktyczny. Bez wiekszych problemow poza wymiana czapki.
-
AWX Stukanie po wymianie uszczelnien i regulacji pompek
Elmer, jestes wielki[emoji2] 45 stopni wiecej (dalem na 225) i awx klejocze jak zawsze. Wszystkie zrodla podawaly 180st. Dzieki Ci wielkie!
-
AWX Stukanie po wymianie uszczelnien i regulacji pompek
O, to juz cos. Rozumiem, ze mam zostawic nowe i wyregulowac na 5/8?
-
AWX Stukanie po wymianie uszczelnien i regulacji pompek
To one sa powodem stukania? Moze byc problem ze starymi - poszly do smieci, bede musial w kuble szukac
-
AWX Stukanie po wymianie uszczelnien i regulacji pompek
Podkladki tez, caly zestaw naprawczy dalem. 4 oringi, miedziana podkladka + plus blokada i "grzybek".
-
AWX Stukanie po wymianie uszczelnien i regulacji pompek
Imbusem, kluczem plaskim i dynamometrycznym. Pompka max scisnieta (nie mam czujnika zegarowego) śruba wkecona do oporu, 180 stopni w tył i kontra. Po napisaniu powyzszego posta zrobiłem autem ok 50km po autostradzie i powyżej 100mil/h ledwie ciagnie:/ Wczesniej bez problemu leciał 115 (szybciej nie probowalem, bo nie było okazji ani potrzeby). Ps. Oringi Bosch. Maly update: na zimnym tego nie ma. Auto stało przez noc i dopóki nie przejechalem 2-3km stukania nie było. Jako, ze mam chwilke, opisze caly problem. Mialem problem z odpalaniem. Czasem palil od strzala, czasem trzeba bylo pokrecic. Po odpaleniu po nocy kulal okolo 1 sekundy, jakby nie chodzil na wszystkie garnki + puszczal szara chmure gryzacego, szarego dymu. Chmura tym wieksza im chlodniej. Okazalo sie, ze wszystkie swiece umarly Zalozylem nowe, beru, poprawilo sie, ale nieznacznie. Zabralem sie za uszczelniacze pompek - problem szarej chmury - jak sie okazalo dzis rano - zniknal calkowicie, aczkolwiek nadal kuleje przez ulamek sekundy (tylko przy pierwszym odpaleniu po nocy). Testy vagiem nie wykazaly niedomagan pompek, korekcje niewielkie, bipy ok. No i pojawilo sie to klepanie Ogladalem walek przy okazji, owszem ma slady scierania na 1 i 8 krzywce, ale niewyczuwalne palcem, nie ma tragedii, szklanki tez wygladaja ok, trzymaja cisnienie. Jesli chodzi o to niedomaganie przy odpaleniu mysle jeszcze o pompie tandemowej, a konkretnie uszczelce, bo calkiem mozliwe, ze tam sie zapowietrza. No ale najwiekszy problem to owe klepanie z filmu, najlepiek slychac od 25tej sekundy.
-
AWX Stukanie po wymianie uszczelnien i regulacji pompek
Witam. Jako, ze pogoda dzis ladna zachcialo mi sie w koncu wymienic oringi na pompkach i je wyregulowac. Robota mila, latwa, przyjemna. Posilkowalem sie forum, na 100% pompki zalozone i wyregulowane jak nalezy. Auto odpalilo o wiele lepiej niz odpalalo wczesniej, ale pojawil sie dzwiek, jakby stukajaca szklanka. Nagralem to telefonem Nie da sie precyzyjne zlokalizowac zrodla klekotania, po otwarciu korka czy wyjeciu bagnetu nie robi sie glosniej. Owe stukanie dobiega raczej z tylu silnika, choc roznosi sie echem, wiec ciezko stwierdzic . W kabinie tego klekotu nie slychac. Rozpoznaje ktos ten dzwiek?
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Jak najbardziej, nawet od benzyny podejdzie;)
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Na dniach będę mieć licznik z b7 to się pobawie. Skoro b6 ogarnalem, to licze, ze b7 tez pójdzie. Wkrótce opisze co i jak;)
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Odczyt predkosci tez juz ogarniety. Dzis rano doszedlem co i jak:) Jakby co to moge pomoc z adaptacja zegarow.