Treść opublikowana przez OskiUK
-
Wymiana czujnika położenia pedału sprzęgła
Nie, VAG nie zglosi uszkodzenia.
-
czy to uszczelki pod głowicą ?
Kamyczki tak nazywam dzwiek z nagrzewnicy:) I pod tym pojeciem mozna znalezc ten problem w google:) To, ze ktos ma ten problem, nie oznacza to jednoznacznie uwalonej uszczelki:)
-
czy to uszczelki pod głowicą ?
Przelewanie wody w kokpicie nie jest objawem padnietej uszczelki. Twarde weze owszem, ale co do "kamykow" ten typ tak ma. Pomaga odpowietrzenie przy nagrzewnicy.
-
interfejs K+CAN Commander PIN
Bo w 2004 jest kodowany, a commander wylicza pin na podstawie dwoch bajtow w okreslonym miejscu (ktore sa prawidlowe tylko w non crypto)
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
U mnie pokazuje pelen VIN.
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Zwykly kabel KKL za £5 i windows 7 home premium 32bity
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
6 oznacza przyuczony:) Skoro ma status 4 to zaloguj sie pinem auta, albo zmien na 6 i z powrotem na 4. Zobacz co wtedy sie stanie. Moze faktycznie cos jest nie tak z samymi zegarami?
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Mozesz sprobowac;) Reset resetuje zegary, przydatne czasem po zmianie np przebiegu. Sprawdzone. W aucie kontrolka immo nie swieci/mruga przy 4. Zegary nie przyjmuja tez niepoprawnego pinu, wiec teoria sie potwierdza. Pin musi byc zgodny z pinem ECU. Male testy:
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Odczytaj zawartosc eeprom z zegarow i podeslij plik;)
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Podrzuc dumpa;)
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Mozliwe, ze to powod, iz nie trzymie trybu;) Ale vep swoje robi:)
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Nie zawsze jest 0-1 przy new mode. Co da kontrolki to po wpisaniu pinu przy logowaniu do sterownika kontrolka przestaje migac, przynajmniej u mnie, zaczyna ponownie mrugac po wpisaniu pinu na 21 kanale Za godzine bede w domu to nakrece video.
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
U mnie status wraca na 6 po wylaczeniu zaplonu. Kontrolka immo mruga.
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Co masz na mysli piszac, ze interface musiales zmienic?
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Tak, dziala
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Nie umiem Ci odpowiedzieć, ja robilem kkl. Sprobuj, hexcan tez przecież po k-line leci wiec teoretycznie powinien dac rade:)
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Nie da rady. Dobra rada nie kombinuj commanderem z crypto. Ten sprzęt często uwala rb4
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Od A do Z: 1. Licznik na new mode 2. Logowanie 11 w liczniku starym pinem 3. Kanał 50, znów stary pin 4. Kanał 21 przypisanie kluczykow.
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
No to tak jak napisałem;) Po ustawieniu w new mode i wpisaniu starego pinu licznik pobiera immo id i vin z ECU. Edit: sorry, mea culpa, pisalem to na priv do Madol1;) Twoje słowa potwierdzają to co tam napisałem. Edit 2: Sobota i chyba zmęczony jestem;) tutaj tez to napisałem;)
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Nie sprawdzalem, bo nie bylo potrzeby, choc to mozliwe. Na 100% przyjma obecny, a po tym pozostaje juz przypisac kluczyki. Edit. Po wpisaniu pinu licznik dostaje immo id i vin z ECU silnika, wiec z innym pinem to raczej nie zadziala.
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Temat przecwiczony, nie tylko przeze mnie. Jeśli ustawisz zegary VEPem w tryb 4 wtedy przyjmą stary pin. Dlatego napisałem, by ów VEPem wymusił newmode na zegarach i zalogowal się starym pinem - przejdzie. Nie zmienilem zdania po wypowiedzi Grzeska, nie skojarzylem po prostu trybu immo z trybem newmode w zegarach. To nie do końca to samo, bo vcds przepiszesz immo w trybie 4, ale np przebiegu juz nie zmienisz. VEP to ogarnia.
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Zrob jak Ci napisalem i daj znac co wyszlo.
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Jesli Cwiara pisze, ze to to samo to sprobuj starym pinem sie zalogowac. Ja od jakiegos juz czasu robie tak jak napisalem powyzej, ale nie skojarzylem statusu z VCDS. Nie rozumiem tylko jednego - uzywane zegary po zgaszeniu zaplonu nie utrzymaja statusu 4.
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Nie wiem czy ta. 1.19g dziala na 100%. Wybierz dash -> Bosch -> Audi A4 -> Set newmode. Moze nie przejsc za pierwszym razem i wywalic blad.
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Skoro to to samo, to do zegarow powinienes zalogowac sie starym pinem i ten sam pin wpisac w kanale 50.