Treść opublikowana przez zabiello
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
1. raczej żadna firma która się tym zajmuję nie poda nr części, do mnie wróciły tłoki z pudełkami po pierścieniach z zamazanym nr, a nie chciałem by mechanik ściągał je z tłoków tylko po to by poszukać nr. 2.zapewne są obrabiane na frezarce CNC gdyż jest potrzebna duża dokładność w obróbce. 3.chodzi o splanowanie głowicy w takim stopniu by była równa i szczelna, by się nie okazało że po złożeniu zaczyna się uszczelka pocić pod głowicą 4.też jest to rozwiązanie ale na to decyduję się ktoś kto zamierzą podnosić moc w silniku i to sporo, dodatkowo jest to opcja bardziej kosztowna.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Na początek sprawdź poduszkę skrzyni biegów, czy jest dokręcona, czy nie ma luzów.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
Raczej standard przy tej wysokości opony jeśli to nie były opony wzmacniane a zwykłe. Jak boisz się 19 to zawsze zostają 18, taki kompromis miedzy 17 a 19
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
No coraz więcej jest w Polsce miejsc gdzie można profesjonalnie przerobić tłoki i to za ułamek ceny tego co trzeba było by zostawić w ASO. U mnie delikatnie też czuć wibracje, ale to dosłownie delikatnie i to tylko na luzie bo przy wrzuconym biegu i wciśniętym sprzęgle już nie.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
To kwoty bardzo podobne doliczając u mnie między innymi planowanie i sprawdzenie głowicy itd. Ja wysyłałem swój blok do sprawdzenia chociaż nie było widocznych rys i wprawdzie dodatkowe koszty ale mam pewność, że wszystko jest ok. Po 210 tyś km różnica w wymiarze tuleli cylindra była grubo poniżej 0,02mm. Oczywiście cylindry zostały pohonowane na nowo.
-
[A4B8 CAGA] Sedan in Black vol.2 eberspächer active sound
Albo zamiast lutować trzeba kupić lampki/oprawki takie jak są w bagażniku w avancie, z wyglądu są takie same i wkładać w takie ledy. Moje ledy są trochę starsze i maja odrobinę mniej diód smd np zamiast 9 to mam 8 itd, ale i fakt mam ciemną tapicerkę.
-
[A4B8 CAGA] Sedan in Black vol.2 eberspächer active sound
A ledy od podświetlenia nóg to nie jest płytka z diodą zakończona wtyką z pinami? Nie pamiętam już a coś mi się tak kojarzy. Ja też zostawiłem oryginalne podświetlenie nóg a wymieniłem resztę żarówek w środku, ale u mnie jest ciut ciemniej
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
dampolJa nie robiłem w Krasnobrodzka, koszt jaki poniosłem to tysiąc złotych za przeróbkę łącznie z kompletem wszystkich nowych pierścieni firmy Mahle.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
0,2l na 10000 km to rozumiem ale 1l na ten dystans to też irytujące wg mnie, ja po przeróbce tłoków nie zauważyłem zużycia oleju. Pierwsze 2 tyś km na dodarciu cały czas olej na max, po wymianie oleju zrobiłem ~4 tyś km i jak było zalane na max tak dalej jest na max'a, nie twierdzę że całkowicie przestał wciągać olej bo bez bagnetu serwisowego ciężko to określić ale nawet jeśli coś wciągnął to raczej ilość nie wpływającą na odczyt. Nie wiem jak Ty ale ja uważam, że po stage 2 powinien przepalać nie więcej niż 0,5l na 15 tyś km (właściwie to powinno być 0,0l) tak by można było jeździć od wymiany do wymiany bez potrzeby dolewania.
-
Jakie zegarki nosicie?
Ja od kilku lat mam casio edifice ef-521
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Kolego 1litr na 10,000km powinieneś się cieszyć! I nie panikuj. Moja jest po Stage 1 w ASO 1 litr na 10000 km to jakoś wraz sporo.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
edravenja takiego rozmiaru jak 225/45/R18 nie mam na wlepce
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
Sam sobie odpowiedziałeś Najlepiej 245/40/R18.
-
[A4B8 CAGA] Sedan in Black vol.2 eberspächer active sound
no to fail z tymi dywanikami gumowymi, z PETEX'a są za okolo 110-120zł a są naprawdę dobrej jakości i lepiej wyglądają, a do tego nic nie czuć gumą
-
roleta tył
obwinięcie rogów rolety wchodzących w prowadnicę taśmą izolacyjna, ale to tylko doraźnie i gdy się jej nie odsuwa bo szybko się przeciera, inaczej tylko wyjęcie rolety...
-
[B8 CJCA] Schwarz, mydlo i piesek z kiwajaca glowa
co niby takiego najlepszego jest w tablicach RLA? swoją drogą nieco ponad 2,2tys za ubezpieczenie to jakoś mało. Fajna sztuka, bezawaryjności.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
Raczej nie będzie spadku komfortu w takim stopniu byś to aż tak bardzo odczuwał, ja po zmianie z zimowych 16 na letnie 18 byłem zaskoczony że komfort spadł nieznacznie, o wiele mniej niż można się było spodziewać po przejściu na 18".
-
różnica między silnikami 120 KM a 160 KM
I 160 konne też mają więcej... a z 2.0tfsi co powinny mieć 211 mają i po 236KM.
-
różnica między silnikami 120 KM a 160 KM
Belgia również. I napewno nie łykniesz 120KM 1.8TFSI swoim wolnossącym 1.8, to że ktoś się z tobą z pod świateł nie ściga to nie znaczy że ma wolniejsze auto...
-
różnica między silnikami 120 KM a 160 KM
Bo są miejsca gdzie od 120KM jest mniejszy podatek niż od 160KM, dlatego audi wypuszcza egzemplarze w takiej a nie innej mocy by inni odbiorcy mieli wybór.
-
[A4B8 CAGA] Sedan in Black vol.2 eberspächer active sound
Fajne, białe światło. Możesz napisać jakie ledy kupiłeś i gdzie? Może być na pw. Sam założyłem niedawno osram night breaker plus i efekt niezły ale reszta trochę odstaję teraz Ja przejeżdżając przez Słowację łykam ją w całości a jeszcze roboty drogowe u nich to masakra
-
Świece zapłonowe
Skoro tak twierdzisz to ok, nie zamierzam się kłócić z tobą Dev W każdym bądź razie nie pamiętam już gdzie ale widziałem takie same klocki z przetartym numerem audi w sprzedaży.
-
Świece zapłonowe
może nie w Polskim ASO ale moje stare klocki hamulcowe były takie więc są klocki sygnowane przez Ate z numerem audi...
-
Świece zapłonowe
Zależy gdzie będziesz wymieniał świece, w aso pewnie BOSHA będą proponować, choć tak naprawdę nie ma większej różnicy czy NGK czy BOSH, to jest tak naprawdę jak z chociażby klockami hamulcowymi gdzie ATE możesz kupić w aso z wybitym numerem audi albo poza aso te same klocki z zatartym numerem audi...
-
Long Life - serwis i wymiana
Ja dodatkowo co 15tys lub co roku wymieniam dodatkowo filtr powietrza może nie potrzebnie, ale nie duży już dodatkowy koszt a przy tym jakoś lepsze samopoczucie a poza tym nie jeżdżę zawsze najlepszymi drogami(w tym krajówkami w okresie letnim przy polach ) więc nie zaszkodzi oraz standardowo filtr powietrza węglowy.