Treść opublikowana przez zabiello
-
Wymiana filtra paliwa w A4 B8 1.8 TFSI
Wymieniałem u mechanika, który już to robił więc wymiana zajęła mu ok 20-25 min. Filtr sam sobie wcześniej zamawiałem w ASO i jeśli dobrze pamiętam to kosztował 210 zł brutto.
-
Wymiana filtra paliwa w A4 B8 1.8 TFSI
Jak by się ktoś zastanawiał czy warto wymieniać filtr paliwa to poniżej zamieszczam zdjęcia z rozebrania mojego filtra po wymianie który miał 220 tys km z czego ok 205 tys km to przebieg na zachodzie europy oraz 15 tys km w Polsce i tankowana była tylko verva 98 na Orlenie. takie paliwo wyciekło po ściśnięciu filtra Pomimo tego jak wyglądał filtr w baku było czysto i żadne brudy nie pływały. Drobinki widoczne na zdjęciach to opiłki po rozcięciu obudowy.
-
moje nowe audi A4 Avant :)
Kiedy taka akcja serwisowa była? Z tego co pamiętam to była dla 1.8 tfsi (w tym mój egzemplarz był na takiej) akcja serwisowa ale na nastawnik faz rozrządu a nie na napinacz.
-
wymiana oleju napęd quattro
W B8 gdzie silnik jest wzdłużnie występuję torsen, jest to stały napęd na cztery koła, w normalnych warunkach 40% przód i 60% tył. Teoretycznie jest to bezobsługowy napęd ale wymiana/uzupełnienie oleju po jakimś większym przebiegu czy to w torsenie czy tylnym moście napewno nie zaszkodzi.
-
B8 TrOOOOp
Dyskusja była na temat tego jakie były zaciski montowane w konkretnych wersjach, w 2.0 były tarcze o wielkości 320 ale w przypadku wersji 180KM były zaciski Ate a nie TRW jak w 211KM. W 1.8 są 314mm tarcze i zaciski Ate.
-
Przod i tyl - rozne klocki zaciski ?
Z rosyjskiego forum. https://www.drive2.ru/l/9313108/ a tu https://www.drive2.ru/r/audi/616167/ główna strona samochodu na której są dane samochodu. 2.0tfsi 180KM w tych wersjach są Ate. Post nr 259 w temacie andynl, pisze że miał tarcze przód 320mm i zacisk jak widać na zdjęciach, Ate.
-
Przod i tyl - rozne klocki zaciski ?
Dev zdjęcia z tematu andynl który ma 2.0 tfsi: http://fs2.directupload.net/images/150106/wfvxoqs7.jpg http://s14.directupload.net/images/141123/ta4pqyco.jpg oraz z innego 2.0 tfsi które znalazłem: https://h-a.d-cd.net/5bfe026s-960.jpg Wyglądają zupełnie jak ATE, nie zamierzam się z Tobą sprzeczać w sprawie hamulców, jeśli nie mam racji to mnie popraw ale zaciski nie wyglądają jak TRW.
-
Zle ustawiony rozrząd błąd szarpanie
W prawidzie nie w 2.0 a w 1.8 ale ja nie miałem błędów, po za tym że miałem opóźnienie na wałku ssącym w porównaniu do nastawnika faz rozrządu oraz dziwny/nieprzyjemny dźwięk silnika. opisywałem to w temacie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/321152-18tfsi-problem-na-rozgrzanym-silniku/ przy późniejszej wymianie rozrządu okazało się że miałem przestawiony wałek ssący o jeden ząbek. Silnik odpalał i pracował normalnie i nie wywalał błędów. Nowy kompletny rozrząd oraz prawidłowe ustawienie rozwiązało całkowicie problem. Dodam jeszcze że wymieniałem nastawnik faz rozrządu wraz z zaworem sterującym fazami rozrządu i dopuki nie wymieniłem kompletnego rozrządu problem nie ustąpił.
-
Przod i tyl - rozne klocki zaciski ?
Czytaj choć raz ze zrozumieniem, ja o gruszce ty o pietruszce.... czy to w 1.8 czy to w 2.0 były montowane ATE albo TRW zaciski więc w 2.0 również są zaciski ATE takie jak w 1.8.
-
Przod i tyl - rozne klocki zaciski ?
Ok, zwracam honor, w 1.8 jest 314 a nie 320,ale same klocki hamulcowe to prawie takie same, znikoma różnica miedzy tymi pod 314 a pod 320, ale wracając do tematu autor miał pytanie czemu zaciski różnią się konstrukcyjnie.
-
2.0 tfsi 4096 - Bank 1: CMP Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28)
O jakim silniku kolega pisze? Rozrząd od strony skrzyni biegów jest w 3.0 tfsi, 3.2 fsi, 4,2 fsi, 2.7 tdi i 3.0 tdi. Przepraszam, byłem przekonany, że jest z tyłu. Mam rozumieć, że jest z przodu i że nie jest tak trudno się do niego dostać? Trzeba ściągnąć pas przedni (choć napewno znajdą się tacy co i bez zdejmowania pasa to zrobią, ale jest poprostu mało miejsca), pasek osprzętu w tym napinacz oraz dwie osłony by dostać się do rozrządu.
-
Przod i tyl - rozne klocki zaciski ?
Wiesz że twoja odpowiedź nic nie wnosi do tematu, skoro autor pisze że porównywał takie same samochody, zresztą Ty masz takie same hamulce jak w 2.0tdi czy 1.8 tfsi... Autorowi raczej chodziło o to że przednie zaciski się różnią. I zacisk ATE wygląda tak: a zacisk TRW wygląda tak:
-
Drgania całego samochodu
napinacz do wymiany masz, jest najprawdopodobniej zużyty, mój wytrzymał 217 tys km, po wymianie podczas pracy silnika na wolnych obrotach napinacz ani nie drgnie, wygląda jak by rolka była przymocowana w jednej pozycji na stałe, ale napewno nie jest to przyczyna drgań samochodu.
-
2.0 tfsi 4096 - Bank 1: CMP Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28)
O jakim silniku kolega pisze? Rozrząd od strony skrzyni biegów jest w 3.0 tfsi, 3.2 fsi, 4,2 fsi, 2.7 tdi i 3.0 tdi.
-
Centralny przy zamykaniu nie migaja migacze i dłużej świeci się światło w środku
Mi jeden raz się tak przydarzyło że po zamknięciu centralnego dioda zaczęła się świecić, po ponownym otwarciu samochodu z pilota i zamknięciu było już wszystko normalnie i miałem ten sam błąd zapisany. Tylko że ja miałem taki przypadek jeden raz i to 5-6 miesięcy temu, jeszcze przed zimą i od tamtej pory się to nie powtórzyło. A wszystkie zamki Ci się normalnie zamykają/otwierają?Nie wydobywa Ci się żaden dziwny dźwięk z tylnego lewego zamka jak by dłużej się otwierał lub zamykał?
-
Trzęsie silnikiem po odpaleniu w Audi A4 B8 1.8 TFSI
A silnik równo pracuję przy tym trzęsieniu? A jak wciśniesz pedał sprzęgła dalej jest ten problem?
-
Podczas ruszania silnik szarpie i gaśnie
Z FWD w B8 nie było 5-cio biegowego tiptronica, 2.0 FWD to multritronic, dodatkowo sama charakterystyka przyśpieszania na to wskazuje.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Ja mam założone pierścienie firmy MAHLE i od 10 tys km według wskazań komputera nic nie ubywa oleju, cały czas mam ten sam poziom. Oczywiście ja też zakładam pierścienie Mahle, ale chodzi mi o konkretny model pierscieni, a jest ich mnóstwo. Tego to już nie wiem jaki jest konkretny model pierścieni bo takich info nie miałem od osoby która zajmowała się moimi tłokami i dobrze to rozumiem jak również Ciebie że nie chcesz podać jakiego modelu używasz. Co do kosztów to w tamtym roku w marcu płaciłem 1000 zł tylko i wyłącznie za pierścienie+przeróbka tłoków, doliczając za inną firmę która zajmowała się całą głowicą wychodziło podobnie do tego co ceni krasnobrodzka, bo tam chyba i głowicą się zajmują, jeśli się mylę to mnie poprawcie. Ja jestem bardzo zadowolony z pierścieni firmy Mahle, jak pisałem wyżej, od remontu nie dolewam oleju, komfort psychiczny nieporównywalny a i w bagażniku "więcej " miejsca mam
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Ja mam założone pierścienie firmy MAHLE i od 10 tys km według wskazań komputera nic nie ubywa oleju, cały czas mam ten sam poziom.
-
Bulgotanie, przelewanie się wody w nagrzewnicy po odpaleniu w Audi A4 B8 2.0 TDI
Z tego co u siebie zauważyłem to bulgotnięcie miało miejsce zawsze po dłuższym postoju w mrozy, gdy objętość płynu chłodniczego się zmniejszała, spadała o jakieś kilka mm poniżej max pewnie wtedy odrobinę się zapowietrza nagrzewnica i dlatego słychać bulgotanie, przy dodatniej temp cały czas poziom utrzymuje się na maximum i nie słychać tego dźwięku. Płynu nie dolewam w takich ilościach jak wyżej piszecie, z tego co zauważyłem to w ciągu roku może 2 mm poniżej kreski mi spadnie (mniej niż w mrozy po dobie postoju). Możliwe że ulewa wam się płyn przez odpowietrznik, sprawdźcie czy na skrzyni biegów przy samym silniku nie macie tłustej plamy po płynie.
-
Czarna Ślicznotka
Ładna, pokaż jeszcze wnętrze. Bezawaryjnośći
-
Jak ściemnić szyby ?
W b8 przednie boczne są oryginalnie przyciemnione na poziomie 30% oraz przednia 25% jeśli się nie mylę.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Nie zapomnij że w Polsce zapłacisz jeszcze około 600 zł za próbę olejową zanim podejmą decyzję... Ja miałem pełną historię serwisową z ASO Audi (poprzedni właściciel serwisował tylko w Audi do końca), ostatni serwis około 8 miesięcy wcześniej przed moją wizytą a i tak ASO się wypięło i powiedzieli mi że choć to jest wada fabryczna to nie pokryją nawet kosztów za części. Więc życzę Ci więcej szczęścia.
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Raczej nie, ja przynajmniej nie mam tego problemu u siebie, również poduszki silnika mam całe.
-
B8 TrOOOOp
Dokładnie jeśli nie jest to quattro a FWD to jest to multitronic a nie s-tronic.