Treść opublikowana przez zabiello
-
Ciagłe stukanie w silniku 2.0 TFSI
Podałeś nr całego modułu pompy, dziwne, może miałeś jakoś uszkodzony. Ja wymieniałem pompę jak miała ok 206 tys km bo była zużyta i zaczęła przeciekać i samą pompę bez całego modułu, nr pompy to 06H 121 008.
-
Ciagłe stukanie w silniku 2.0 TFSI
nie wiem gdzie znalazłeś taką cenę, do 1.8 tfsi ori kosztuje około 600 zł, więc do 2.0 również bo to jest ta sama pompa. A wracając do tematu to zawór w odmie raczej bardziej klekocze niż stuka.
-
Ciagłe stukanie w silniku 2.0 TFSI
Pkt 1 i 2 tyczy się raczej starszych generacji diesla w b8. Z pompy wody zaczyna cieknąć po pewnym przebiegu gdy jest już zużyta.
-
Audi A4 B8 nie oddala po wciśnięciu kluczyka
Jeśli dobrze pamiętam przekaźnik rozrusznika znajduje się pod maska, w podszybiu i jest to stojąc od przodu samochodu drugi w pierwszym rzędzie J53, a przekaźnik drugiego rozrusznika J695.
-
B8 TrOOOOp
Otwór centrujący to nie problem bo można go roztoczyć do 66mm tak jak jest w b8, są firmy które tym się zajmują.
-
B8 TrOOOOp
nasi wschodni koledzy radzą sobie z tym w ciekawy sposób, obejrzyjcie filmik https://www.drive2.ru/c/2320103/ na dole jest nr katalogowy części 3Q0 955 455, według cennika online to niespełna 17 zł, więc chyba nie drogo.
-
A4 2.0 TFSI S-tronic falowanie obrotów podczas jazdy szarpanie
Masz s-tronic więc kiedy wymieniany był ostatnio olej w skrzyni?
-
[B8 CDN] Black Widow quattro GmbH -----> RS4 Avant B9
Końcówki nie są do końca adekwatne do określenia czy spala olej czy nie, mi od 10 tys km czyli po stage 2 nic nie ubywa oleju a i tak końcówkę mam w czarnej suchej sadzy, ciekawe czy i kiedy wypali się cały osad w układzie wydechowym po wcześniejszym "chlaniu" oleju, wcześniej faktycznie końcówka była tłusta i ociekał wręcz olejem.
-
Nierówna praca na biegu jałowym
z tego co udało się ustalić w warsztacie wał rozrządu nie zgrywa się z wałem korbowym lub ''wałki rozrządu się nie widzą'' Widocznie źle ustawiony rozrząd, jeśli robiłeś to w warsztacie który robił to pierwszy raz i "uczył" się to najbardziej prawdopodobna przyczyna, tam jest sporo i po kilka znaczników do ustawienia rozrządu.
-
Audi 1.8 Tfsi dziwne odglosy z silnika
Jakieś błędy? Nie powinien tak "przerywać". Brzmi jak by wypadał zapłon ale bez skanu nie da się wiele powiedzieć.
-
Wymiana oświetlenia wnętrza w A4 B8 na LED-owe
36 mm
-
Błąd po wymianie rozrządu
Tak. 4113 - Czujnik położenia wałka rozrządu (G40) P0341 00 [096] - niezrozumiały sygnał Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
-
Błąd po wymianie rozrządu
u Ciebie wymieniali też wspornik rozrządu więc musieli ściągać osłonę rozrządu.
-
Błąd po wymianie rozrządu
mylisz się, żeby wymontować sam zawór sterujący nie trzeba nic rozbierać wystarczy odpiąć wtyczkę i odkręcić trzy śruby przy elektromagnesie sterującym tym zaworem, na sterowniku jest uszczelka typu o-ring więc może ciężko wychodzić, a do wykręcenia samego zaworu trzeba mieć specjalny klucz (otwory do zahaczenia w zaworze nie znajdują się w osi). Więc mając klucz wymianę robi się w 10 min bez zbędnego rozbierania.
-
Różnice między zamkami ?
Moje B8 jest z 22.06.2009 czyli modelowo 2010 i zamek drzwi kierowcy jest jeszcze z końcówką A, więc reszta pewnie też.
-
Wymiana świateł dziennych na LED w zwykłych przednich lampach w Audi A4 B8
W świetle przepisów niedozwolone.
-
A4 B8 2.0 TDI - CZARNY SEDAN
Gratulację zakupu, fajna sztuka. To xenony według Ciebie są wyznacznikiem dobrego wyposażenia? Bez tego nie ma prestiżu? Ja nie mam xenonów i nie szukałem B8 dla dla nich tylko dla napędu quattro. Są osoby na forum które dokładają do swoich B8 to co mam w standardzie, ale bez xenonów to bieda?
-
Błąd po wymianie rozrządu
Jeśli chodzi o zawór regulujący fazami rozrządu ja u siebie też wymieniałem choć kiedyś był wymieniany przy akcji serwisowej i po 60 tys km zawór nadawał się do wymiany, tłoczek który porusza się w środku miał duży luz, można było nim poruszać na boki. Po wymianie silnik ciszej i gładziej wkręca się na obroty pod obciążeniem.
-
B8 TrOOOOp
po prostu ktoś woli komfort niż sport i tak konfiguruje sobie samochód, dla mnie bardziej niezrozumiałe jest to że ktoś bierze np pakiet s-line wewnętrzny, siedzenia skóra/alkantara a nie zamówi podgrzewania siedzeń, to jest dopiero niezrozumiałe. Ja tu nie widze nic nie normalnego, skoro jest półskóra to po grzyba Ci ogrzewanie zadka, przy pełnej skórze ma to sens zwłaszcza zimą Ja mam komfortowe/zwykłe fotele i z nimi ogrzewanie zadka i uwierz mi że to ma duży sens w zimę nawet przy takich fotelach. Pierwsza rzecz jaką włączam w mrozy po odpaleniu silnika. Moja żona potrafi całe trasy jechać na włączonym podgrzewaniu, chociaż w samochodzie jest ustawiona normalna temperatura ok 22 st. iwadrian plecy również powinny grzać.
-
B8 TrOOOOp
po prostu ktoś woli komfort niż sport i tak konfiguruje sobie samochód, dla mnie bardziej niezrozumiałe jest to że ktoś bierze np pakiet s-line wewnętrzny, siedzenia skóra/alkantara a nie zamówi podgrzewania siedzeń, to jest dopiero niezrozumiałe.
-
B8 TrOOOOp
pisałem już w którymś temacie, do wycieraczek dostępne są gumki wycieraczek (zestaw naprawczy) - 1K0 955 429 B - LHD 650mm , trzeba kupić 2 szt na obie wycieraczki.
-
Błąd po wymianie rozrządu
Popsuli a teraz będą kazali Ci za to płacić. Jeśli wcześniej było wszystko w porządku a dopiero po wymianie rozrządu w aso zrobił się problem to chyba oczywiste. Nie pamiętam dokładnie bo widziałem tylko przez chwilę instrukcję serwisową do wymiany rozrządu i był tam punkt, że z wariatorem/wałkiem ssącym coś się robiło, cofało się go, obracało coś takiego ale nie pamiętam co.
-
Niestadardowy Superb II 4x4
A mi się bardziej podoba w liftbacku superb niż w kombi, nie wiem co wg was jest ładniejsze w kombi. Gratulacje zakupu, fajnie wyposażona i co najważniejsze 4x4, choć kolor nie w moim guście Ważne że się Tobie podoba.
-
Audi a4 b8 2.0 TDI CAGC 2011 by Mario
Gratki zakupu, fajna i niech się dobrze sprawuje. uwierz mi że nawet kilka dni w roku z bananem na twarzy jest warte quattro no u nas w lubelskim ostatnio trochę padało, ale póki nie stoi się na typowym lodzie to jaki śnieg?
-
Błąd po wymianie rozrządu
Nawet jeśli będziesz miał przesunięcie na wałku ssącym o 1 ząbek to silnik będzie Ci normalnie odpalał, pracował itd ale będziesz miał inne wartości pomiędzy wałkiem a nastawnikiem i będzie błąd się pojawiał.