Treść opublikowana przez zabiello
-
Zegar radiowy w liczniku
Ja po dłuższym odłączeniu akumulatora też kiedyś tak miałem że nie włączył mi się zegar radiowy, pomimo włączonej opcji, wystarczyło jeszcze raz na chwilę odłączyć akumulator i pojawiła się palemka po podłączeniu. Może trochę dziwne ale było to prawie rok temu i nie mam żadnych problemów z zegarem radiowym.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
leszek9 Rozumiem że dolałeś 1l oleju tak jak wyświetliło Ci się na FIS i po 400 km znowu komunikat? Niestety ale dolewając już takie ilości oleju i jeśli widać że z wydechu pluje olejem to czekają Cię wydatki, a jeśli problem zignorujesz to nie skończy się tylko na wymianie pierścieni.
-
Rozrząd 2.0 TFSI CDNB
to lepiej zmień tego "znawce" na mechanika który zna się na tych silnikach.
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Fajna Insignia, bezawaryności Jeśli można wiedzieć to gdzie robiłeś chip i ile Cię kosztował? Może być na pw.
-
B8 TrOOOOp
Ja przepychałem cienkim i giętkim drucikiem, później wciągało wodę aż siorbało z otworu
-
Klapy w kolektorze ssącym Audi A4 B8 1.8 TFSI
Klapy to nie tylko ekologia, dlatego pytam się czy samochód dalej płynnie przyspiesza, jak się silnik zachowuje na zimno itd?
-
Klapy w kolektorze ssącym Audi A4 B8 1.8 TFSI
Samo usunięcie programowe było by półśrodkiem, musi być i mechaniczne. Samochód dalej Ci płynnie przyśpiesza?
-
DSG - błąd skrzyni 8030 - Cooling Oil Valve P179D 00 [175]
Przecież napisał że ma 170 tys km przebiegu. Wg ASO to sporo rzeczy nie podlega wymianie np rozrząd, filtr paliwa a koniec końców wychodzi zupełnie inaczej.
-
B8 TrOOOOp
chyba LZ7H, szary meteor-perłowy
-
Korozja błotników w Audi A4 B8
W Rosji też mają problemy z rantami tylko że tam są bardzo zaradni ludzie: https://www.drive2.ru/l/9524215/ i po co płacić w ASO za kawałki plastiku
-
B8 TrOOOOp
Tak, mam taki w Transicie autko stoi pod chmurką minęła trzecia zima i dalej jest ok. padła decyzja na tą firmę ponieważ kolega ze sklepu mówił że ma najmniej reklamacji właśnie na te akumulatory Dzięki za opinie, mi właśnie z tego samego powodu znajomy w sklepie poleca akumulator tej firmy, ale chciałem poznać też i innych zdanie.
-
B8 TrOOOOp
Miał ktoś z was styczność z akumulatorami firmy TOPLA? Znacie jakieś opinie na temat tej marki?
-
Aktywacja wskazania naładowania akumulatora Wymiana Demontaz Kodowanie
Zbliża się i u mnie wymiana 7 letniego akumulatora MOLL 60Ah 480A i teraz mam pytanie gdyż znajomy w sklepie poleca mi akumulator TOPLA 60Ah 540A, rozumiem że mogę założyć akumulator z o tyle większym prądem rozruchowym? I jeszcze jedno miał ktoś do czynienia z tymi akumulatorami TOPLA?
-
1.8 TFSI + Mulitronic
U mnie w CDHB rozrząd wytrzymał prawie 218 tys km bez problemu. Co do spalania oleju nie ma reguły. Ja po pozbyciu się tych dwóch problemów jestem bardzo zadowolony z tego silnika i nie mam z nim problemów. skoro robiłeś już remont silnika to czemu nie zająłeś się tłokami by pozbyć się problemu z olejem?
-
Wymiana oleju w Torsenie
Sam znam osobę która wymieniała nowszy torsen na taki z produkcji do 2008 w A6 C6 polift 3.0tdi w automacie gdyż nie wytrzymał i się posypał, z tego co słyszałem to w nowszych mocniejszych A6 zdarzają się takie przypadki.
-
1.8 tfsi poszarpuje
A może napiszesz co było przyczyną skoro rozwiązałeś problem?
-
Przod i tyl - rozne klocki zaciski ?
Dodam tylko że u mnie w 1.8 tfsi zaciski wyglądają tak samo jak u andynl seryjne.
-
Wymiana oleju w Torsenie
Podpowiem Ci tyle że jeśli pisze 400 zł za litr to jest to torsen z produkcji do 2008, w późniejszym jest trochę taniej i jest to ok 200 zł za litr.
-
żarówki do halogenów A4 B8
ja kupiłem te: http://allegro.pl/japonska-zarowka-xtec-h11-4200k-2szt-super-white-i5227411051.html ja szukałem żarówek które by pasowały do osram night breaker unlimited które mam założone w zwykłych lampach i muszę przyznać że te z aukcji mają odrobinę bielsze światło niż osramy a wg opisu są to 4200K, na pozostałych aukcją są też takie które mają 5900K a biorąc pod uwagę cenę to chyba warto zaryzykować. Ja mam założone od października i świecą póki co bardzo dobrze.
-
żarówki do halogenów A4 B8
A ja mam takie: i świecą tak:
-
Wymiana oleju manual
jest dożywotni ! Tak samo jak wg audi filtr paliwa czy chociażby rozrząd... olej to olej, po dużym przebiegu będzie przepracowany i tego nie zmienisz. Olej w tylnym moście czy w torsenie też się przepracuje/zdegraduje, olej do torsena można kupić w ASO tylko że do wersji sprzed 2008 kosztuję ok 400zł/l a po 2008 ok 200zł/l, nie jestem tylko pewien czy dobrą datę podaję.
-
B8 TrOOOOp
Ja również, dlatego też wymieniłem i rozebrałem stary by spojrzeć w jakim stanie był.
-
B8 TrOOOOp
mi chodziło o to by pokazać jak wygląda filtr którego audi nie przewiduje do wymiany...
-
B8 TrOOOOp
Panowie, tak wyglądał u mnie filtr paliwa, którego audi nie przewiduje wymiany. Filtr miał 220 tys km. więcej zdjęć wstawiłem w temacie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/340206-18-tfsi-filtr-paliwa/
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI na łańcuszku rozrządu. Kiedy i jak serwisować?
tyle kosztuje moduł pompy wody a jeśli nie jest uszkodzony to nie trzeba go wymieniać, sama pompa czyli ta część która się zużywa i zaczyna przeciekać to koszt w aso ok 600 zł i wystarczy to wymienić jeśli trzeba.